Květen 2009

SGA + řada popis dílů

16. května 2009 v 13:01 | domi |  Díly

Hvězdná brána: Atlantida 101

Hvězdná brána: Atlantida 101
Objevení základny, kterou po sobě zanechali Starověcí na nejméně očekávaných místech, zavede nový tým Stargate do vzdálené galaxie Pegasus. Tam objeví planetu s lidskými bytostmi, jej decimuje děsivá mimozemská rasa zvaná Přízrak.

Hvězdná brána: Atlantida 102

Hvězdná brána: Atlantida 102
Sheppard se snaží přesvědčit Weirovou, aby vyrazili na záchrannou misi a osvobodili plukovníka Sumnera, Teyla a ostatní se stanou zajatci Přízraků a musí jim čelit i Sumner.

Hvězdná brána: Atlantida 103

Hvězdná brána: Atlantida 103
Cizí vetřelec si našel cestu do města a ohrozil bezpečí základny. Experimenty dr. McKaye s mimozemskou technologií mu přinesou problémy.

Hvězdná brána: Atlantida 104

Hvězdná brána: Atlantida 104
Skokan je poškozen a tým má pouhých 38 minut na to, aby vymyslel způsob, jak se přemístit, než se Hvězdná brána zavře a přesekne jej napůl. A aby situace byla ještě horší, na krk Johna Shepparda se přichytí mimozemský tvor a vysává z něj život.


Hvězdná brána: Atlantida 105

Hvězdná brána: Atlantida 105
Po dalším nebezpečném setkání s Přízraky pozemský tým začne mít podezření, že má mezi sebou zrádce. Podezření padne na Athosianse a Teyla zjišťuje, že se ocitla mezi dvěma mlýnskými kameny


Hvězdná brána: Atlantida 106

Hvězdná brána: Atlantida 106
Sheppard a jeho tým navštíví svět, kde nikdo není starší než 24 let kvůli rituálním sebevraždám, které se tu praktikují. Věří, že se tak
ubrání před Přízraky.


Hvězdná brána: Atlantida 107

Hvězdná brána: Atlantida 107
Tým zkoumá drogu, vyvinutou v jiném světě, která má potenciál zahnat chuť Přízraků na lidi.

Hvězdná brána: Atlantida 108

Hvězdná brána: Atlantida 108
Po přistání na planetě Genii kvůli obchodu s jídlem tým zjišťuje, co znamená být prostá zemědělská populace. Připravuje však smrtící zbraň proti Přízrakům, a když jsou Sheppard a McKay vyslýcháni, ukáže se, že Genii možná nevyužívá cizince nejlépe.

Hvězdná brána: Atlantida 109

Hvězdná brána: Atlantida 109
McKayovo úsilí využít energii z atmosféry cizí planety umožní návrat na Zemi - ale tým možná nebude schopen vrátit se na Atlantis.


Hvězdná brána: Atlantida 110

Hvězdná brána: Atlantida 110
Když se přižene obrovský hurikán, obyvatelé města a pevniny jsou nuceni k evakuaci. A bude ještě hůř, když se města zmocní Genii, což přiměje Shepparda, aby se snažil zůstat o krok napřed, protože Weirová a McKay jsou zajati.


Hvězdná brána: Atlantida 111

Hvězdná brána: Atlantida 111
Sheppard se pokusí zachránit Weirovou a McKaye a převzít město. Mezitím se Beckett, Teyla a Ford snaží usměrnit bouři a poskytnout pomoc.


Hvězdná brána: Atlantida 112

Hvězdná brána: Atlantida 112
Sheppardův tým zkoumá mimozemskou loď a ocitne se na planetě, kde přežil jediný Přízrak.

Hvězdná brána: Atlantida 113

Hvězdná brána: Atlantida 113
Několik obyvatel Atlantis je infikováno smrtícím virem, což vede k dočasnému omezení pohybu v celém městě.

Hvězdná brána: Atlantida 114

Hvězdná brána: Atlantida 114
Tým Atlantis objeví svět, kde se nevyskytují žádné technologie a který je nedotčen Přízraky. Doufá, že se dohodne s místním obyvatelstvem a uprchlíci, kteří se uchýlili na Atlantis, tu najdou nový domov.


Hvězdná brána: Atlantida 115

Hvězdná brána: Atlantida 115
Na Atlantis se objeví podezřelá žena a tým je šokován, když zjistí, že je to dr. Weirová. Ta jim vypráví o výletu do minulosti města před 10 000 lety.

Film s Shannen Doherty a Michaelem Shanksem

15. května 2009 v 19:36 | domi |  zajímavosti
- Popis a trailer k Lost Treasure of the Grand Canyon
Lost Treasure of the Grand Canyon
Na internetu se objevily další informace k filmu Lost Treasure of the Grand Canyon, jehož premiéra proběne v sobotu 20. prosince na SciFi. Michael Shanks se objeví v roli archeologa Jacoba Thaina spolu s Shannen Doherty, která hraje Sarah Jordanovou, dceru profesora, jenž vede expedici do Grand Canyonu. Jeho tým však zmizí, a tak jeho dcera shromažďuje tým nový, který se vydá otce i s jeho kolegy zachránit ze spárů starověkých aztéckých válečníků a jejich hrůzného hadího boha.
Film je zasazen do prostředí ranného 20. století a natočen byl v Kamloops v Britské Columbii. Na SciFi Wire je k dispozici krátký rozhovor s Michaelem, který se k filmu, své postavě a k samotnému natáčení v místě, kde vyrůstal, vyjadřuje. V pokračování novinky je pak pro vás připraven trailer.

Nové informace ke třetímu filmu SG-1

15. května 2009 v 19:33 | domi

- Nové informace ke třetímu SG-1 filmu
Wright
Brad Wright, jeden z tvůrců seriálu SG-1 prozradil v otázkách a odpovědích na Mallozziho blogu nové informace týkající se připravovaného filmu.
Scénář k filmu momentálně píše právě Brad Wright spolu se scénáristou Carlem Binderem, a režii filmu dostane na starosti Martin Wood, který režíroval také Continuum.
Jak již bylo dříve oznámeno, film se více zaměří na Jacka O'Neilla, který v předchozím filmu nedostal příliš mnoho prostoru. Pro mnohé fanoušky bude zřejmě špatnou zprávou to, že si ve filmu nezahraje Claudia Black (Vala). Wright již dříve zmínil to, že kvůli novým rolím herců nemusí být ve filmu vždy kompletní obsazení seriálu. To sice mnohé zarmoutí, Brad to však komentuje s tím, že díky tomu připadne na zbylé postavy více času.
Natáčení filmu je naplánováno na letošní jaro, vydání filmu na DVD je tedy pravděpodobné v roce 2010. Problémem je však stále to, že MGM k filmu nevydalo zatím žádné oficiální prohlášení.
Kompletní otázky a odpovědi s Bradem Wrightem jsou vám k dispozici na Mallozziho blogu.

Morena Baccarin (ADRIA)

15. května 2009 v 19:31 | domi |  Oriové

- Morena Baccarin obsazena do remaku seriálu "V"
Morena Baccarin
Herečka Morena Baccarin, známá svou rolí Adrie ve Stargate SG-1 nebo Inary v hitech Josse Whedona Firefly & Serenity, se opět vrací k seriálům. Získala totiž jednu z hlavních rolí v remaku seriálu "V", který momentálně připravuje americká televize ABC.
Původní seriál pojednával o vyspělých mimozemšťanech, kteří přišli na Zemi pod záminkou spojenectví, pravým důvodem však bylo využití lidské populace jako zdroje potravy.
Morena by v něm měla ztvárnit Annu, vůdkyni těchto mimozemšťanů. Kromě Baccarin se v seriálu objeví například i Joel Gretsch, známá tvář ze seriálu 4400 či minisérie Taken.
Kenneth Johnson režisér a scénárista připravil původní minisérii pro televizi NBC v roce 1983. Tu o rok později následovala druhá s názvem V: The Final Battle a posléze i seriál V: The Series s 19 epizodami (1984-1985). Minulý rok Johnson publikoval další novelu s názvem V: The Second Generation a v říjnu pak Warner Brothers přišel s prohlášením, že tvůrce seriálu The 4400 Scott Peters by rád zpracoval kompletní remake původního seriálu. Peters nechce přesně kopírovat původní koncept, rád by prozkoumal, co se stane, když masy lidí slepě následují své vůdce. A popsal i další změny.

Chat s Joem Flaniganem

15. května 2009 v 18:08 | domi |  John Sheppard-info
koukněte se na stránky AXN 20.5.2009 od 19:00 bude tam chat s Joem Flanigenem

Tady je adresa:


jak to začalo

15. května 2009 v 18:03 | domi |  o čem to je 4
Stargate Atlantis je televizní sci-fi seriál navazující na 7. řadu Hvězdné brány. V Antarktidě byla zjištěna adresa brány údajného ztraceného města Antiků - Atlantidy. Ale aby se Hvězdná brána na Zemi mohla spojit s Hvězdnou bránou ve ztraceném městě, potřebuje hodně energie, protože ztracené město se nachází v jiné galaxii. Dr. Rodney McKay tedy přijde s návrhem, jak propojit ZPM s Hvězdnou bránou a navázat spojení. Jenže není jisté, že na druhé straně bude dost energie k návratu na Zemi. Tak se vydává expedice Atlantis pod vedením Dr. Elizabeth Weirové do galaxie Pegasus s úmyslem pobývat ve Ztraceném městě Atlantis. Expedice ale narazí na nepřátelskou rasu Wraithů, se kterou bojovali Antikové před více něž 10 000 lety. Antikové válku prohrávali, a proto ponořili své město na dno oceánu, aby jej zachovali pro svůj případný návrat. Nyní přicházejí lidé ze Země s nadějí, že zde najdou technologii pro obranu Země.

goa'uldsko - český slovníček zas

15. května 2009 v 17:28 | domi |  Goa'uldi

GOA'ULDSKO - ČESKÝ SLOVNÍČEK ZAS

Anise = vznešená síla
Arek kree ak tegek. - Nevzdáme se ani ve smrti.
arish (aresh) = vesnice, město, osada
ashrak = nájemný vrah, který vykonává příkazy Vládců Soustavy
bashak (mashak) = cvičná tyčová zbraň
chaapa'ai = hvězdná brána
chaltee (chalti) = učeň, žák
chelnak = něco v tom smyslu jako "to má vejšku"
Chula a lazla? = Přišli jste si vybrat?
delmak = krystal
hakur kra terak shree = vykázán do zapomnění
hal mek = nestřílejte
Harek rel kree lo mak. = Vím (o vás) všechno.]
hashak = zelenáč, hlupák
ha'taaka = zrádce, má podobný význam jako shol'va
ha'tak = goa'uldská pyramidová loď
hok = rozvinutý, vyvinutý
hok'tar = geneticky upravený dokonalý člověk, superčlověk
hol mel = nestřílej(te)
Ja duru arek (arik) kek onak. = Čest tomu, kdo chtěl zabít svého boha.
joma secu = vyzvání vůdce k boji na život a na smrt, kdy vítěz se stane vůdcem
kal mah = právo azylu
kalash (kalach) = duše
Kalek (kalak, kalach) shal (shel) tek! = Vítězství nebo smrt!
kal'ma = dítě
kek matet = výzva k boji
kel mar tokim (tokeem) = pomsta "nositele rohů" (= paroháče)
kel mek = vzdejte se
Kel nok (noc) shree Jaffa. = Nejsem Jaffa.
kel sha = goa'uldský pozdrav
kel'no'reem = každodenní ozdravná meditace Jaffů
Kla mel kalach. = Ať tvá duše odpočívá v pokoji.
Kla mel ha rak. = Je pozdě.
korush-nai = vrať se zpět
kree = znamená spoustu věcí, např. pozor, poslyš, soustřeď se
kreshta (kresh'taa) = vyvrženec
lazla = vybrat
lo'taur = nejvyšší hodnost mezi lidskými otroky Vládců Soustavy
Mak tal shree. Lok tak. Mekta satak Oz. = Jsem velký a mocný Oz
M'al Sharran = Poslední obřad
mastaba (mustaba) = jaffské bojové umění
nok (noc) = ne
Onak rak shel na. = Nemůžete mi nijak pomoct. Zničím vás.
peltak = můstek nebo řídící centrum lodi
prim'ta = obřad implantace goa'uldí larvy do těla Jaffy, rovněž někdy i název pro larvu
ral tora ke = mnoho štěstí
remoc (remok) = zpomalení nebo doputování k cíli
Shal met! = Na zdraví!
shol'va = zrádce
Tak mal arek tiak. - Budeme vzpomínat.
tal ma'te = jaffský pozdrav mezi přáteli
Tal met. Priem ta shree, tal ma. = Naše láska smrtí nekončí.
tal pak rai = padající hvězda
Tal shaka mel. = Zemřu svobodný.
talak = jaffský výraz pro svět, na kterém byl kdysi život, ale vyhynul -
tar = slangový výraz pro Tau'ri (Zemi nebo lidi)
Tau'ri = Země, pozemšťan
Teal'c = silný
tek mate = uctivý pozdrav
tek matek = příteli, těší mě; přicházím v míru
Tel kol, Jaffa. = Pokloňte se, Jaffové.
teltak = nákladní loď
tok = proti
Tok'ra = proti Raovi
Tonak sha kree shel Goa'uld? = Kdo je tvůj bůh (kterému Goa'uldovi sloužíš)?

epizody 1.řada (část druhá)

15. května 2009 v 17:24 | domi |  Popis dílů for SG1
112 - Fire and Water
Český název:
Oheň a voda

54321
SG-1 přijdou na Zem celí mokří bez Daniela a říkají generálovi, že je Daniel mrtvý. Daniel se mezitím probudí někde v nějaké místnosti s vyspělou technologií. Potom za ním přijde Oanessan Nem a chce po něm určit osud Omoroky - Nemova žena. Pomocí hypnózy SG-1 zjistí, že Daniel žije a vrátí se zpět na planetu...

113 - Hathor
Český název:
Hathor

54321
V Májském chrámu byl nalezen sarkofág ve kterém byla Goa'uldská královna Hathor, která se snažila dostat k bráně. Všichni si mysleli, že je blázen a Jack navrhoval, aby zavolali blázinec, ale Hathor omámila feromony všechny muže na základně a Sam a dr. Fraiserová vzali situaci do svých rukou, protože na ně to nepůsobí a všechny osvobodili, ale Hathor se podařilo utéct.

114 - Singularity
Český název:
Singularita

54321
SG-1 na planetě Hanka naleznou všechny lidi mrtvé, kromě jedné dívky. Doktorka Fraiserová ji prohlédla a myslela si, že přežila jen proto, že má v krvi naquadah. Cassandru vezmou na Zem a na Zemi zjistí, že má v sobě bombu, která by zničila veškerý život na Zemi. Teal'c a O'Neill se na Zem vrátili na poslední chvíli, aby zabránili projití Cassandry zpátky na Hanku, jinak by projití bránou způsobilo explozi...

115 - Cor'Ai
Český název:
Cor'Ai

54321
SG-1 přijde na planetu Cartago, kde nikdo nebyl, protože si všichni mysleli, že přicházejí Goa'uldi. Potom se objeví několik mužů a jeden obviní Teal'ca ze smrti jeho otce. Teal'c se ke všemu přiznal a začalo jakési soudní řízení. Nakonec, když přijdou Goa'uldi, je Teal'c zproštěn viny, když zachránil život jeho lidem...

116 - Enigma
Český název:
Záhada

54321
Na planetě se silnou vulkanickou činností najde SG-1 polomrtvé Tollány a zachrání je. Ti jim nejsou vděční a požadují, aby se přestěhovali na jinou planetu, protože je Země primitivní. Daniel je chce poslat k Noxům, ale neví, jak je tam dostat, protože zakopali bránu. Tolláni se s Noxy spojili a vydali se k Noxům.

117 - Solitudes
Český název:
Osamění

54321
SG-1 je pod palbou energetických zbraní a snaží se dostat na Zem. Danielovi se podaří otevřít bránu, ale na Zem se dostanou jen Daniel s Teal'cem. Jack a Sam jsou na nějaké ledové planetě a Jack je těžce raněn. Daniel mezitím přijde na to, že na Zemi jsou dvě brány. Jack a Sam jsou u té druhé. Gen. Hammond jede zachránit Jacka a Sam na Antarktidu...

118 - Tin Man
Český název:
Montér

54321
SG-1 přijdou na planetu, na které nikdo není. Najednou je složí nějaký elektrický výboj. SG-1 se probudí v jiném oblečení a beze zbraní. Najdou jednoho obyvatele Harlena, který jim sdělí, že je vylepšil. SG-1 se to nelíbí a proto se vrátí na Zem. Tam zjistí, že jsou stroje a dochází jim energie a tak se vrátí zpět na tu planetu. Nakonec zjistí, že jsou kopie originálů a jako stroje zůstávají na planetě. Pravá SG-1 se vrací na Zem.

119 - There But For The Grace Of God
Český název:
Paralerní svět

54321
Daniel najde na P3R-233 zrcadlo. Když se ho dotknul všichni zmizeli a on si myslel, že odešli bez něho, tak se vrátil na Zem, která je pod útokem Goa'uldů. Tam ho nikdo neznal. Sam Carterová mu vysvětlila, že se asi dostal do paralerní reality. V paralerní realitě rozluští zprávu od lidí, co byli na P3R-233 a napíše adresu, odkud Goa'uldi povedou svůj útok na Zem. Přesvědčí místní vedení, aby ho poslali na P3R-233, aby se vrátil zpět do své reality a mohl varovat ostatní...

120 - Politics
Český název:
Politika

54321
Senátor Kinsey chce ukončit program StarGate, ale prezident ho požádal, aby dal SG-1 šanci, aby ho přesvědčili. Senátor Kinsey si projde všechna hlášení SG-1 a zjistí, že Země je ve velkém nebezpečí. Kinsey je už předem rozhodnut, že se brána uzavře a taky k tomu vydá rozkaz. SG-1 a gen. Hammond se ještě snaží přesvědčit prezidenta, ale nepodařilo se. SG-1 se proto chce vydat na adresu z alternativní reality, aby zjistili, jestli se chystá útok na Zem...

121 - Within The Serpent's Grasp
Český název:
V sevření hada

54321
...po odchodu SG-1 ze Země SG-1 zjistí, že jsou na palubě Goa'uldské mateřské lodi mířící k Zemi, kterou řídí Klorel (Apophisův syn). Jack se chce Klorela zmocnit, aby v něm probudil Skaaru a odvrátil tak útok na Zemi, ale jsou zajati...

epizody 1.řada (část první)

15. května 2009 v 17:23 | domi |  Popis dílů for SG1
101 - Childern of the Gods
Český název:
Děti Bohů

54321
Základnu SGC napadnul Apophis (Goa'uld) a zajal jednu ženu. Plukovník O'Neill je zpět povolán do služby. Generál Hammond, který vystřídal gen. Westa, chce na Abydos poslat jadernou hlavici. O'Neill je přinucen říct pravdu o Abydosu a přesvědčí gen. Hammonda, aby tam bombu neposílal. Na Abydos (když je Jack s Danielem pryč) zaútočí Apophis a unese Skaaru a Danielovu ženu. SG-1 se vydá na Chulak, kde je zajmou Jaffové. Danielovu ženu a Skaaru vyberou jako hostitele. Jack přesvědčí prvního muže Apophise (Teal'ca), aby je zachránil. Při návratu k bráně na ně zaútočil útočný letoun, ale naštěstí ho mjr. Kowalsky sestřelil...

102 - The Enemy Within
Český název:
Nepřítel je uvnitř

54321
Při návratu z Chulaku do majora Kowalskyho vstoupí Goa'uld. Doktoři na Zemi se pokusili vyjmout symbionta, což se jim podařilo, ale Goa'uld zůstal v majoru Kowalskym. Ten chtěl projít bránou, ale díky Teal'covi se mu to nepodařilo...

103 - Emancipation
Český název:
Emancipace

54321
SG-1 zachrání kluka, kterého honí divocí psi. V noci je Sam přepadena a odvlečena do nepřátelského tábora, kde je prodána. Zbytek SG-1 pátrá po Sam, aby ji zachránili. Sam si nakonec vybojuje svou svobodu.

104 - The Broca Divide
Český název:
Mezi světlem a tmou

54321
Po příchodu na P3X-797 je SG-1 napadena primitivními domorodci. SG-1 zjistí, že planeta je rozdělena na dvě části - Země světla a Země temnoty. Nakonec se zjistí, ze čistí (v Zemi světla) se nakazí nějakou nemocí a stanou se z nich pravěcí lide (nečistí v Zemi temnoty). SG-1 zanese tuto chorobu na Zem, kde všichni ze základny onemocní a proto je vyhlášena karanténa SGC...

105 - The First Commandment
Český název:
První přikázání

54321
Kapitán Jonas Hanson nutí obyvatele P3X-513, aby ho uctívali jako boha a stavěli pro něho chrám. Hanson za odměnu postavení chrámu bude chránit místní lidi před silným slunečním zářením oranžovým štítem. K tomu jsou potřeba 2 Goa'uldská zařízení, ale Hanson má jen jedno a navíc neví, jak to spustit. SG-1 na to s pomocí Teal'ca přijde a vytvoří štít...

106 - Cold Lazarus
Český název:
Zmrtvýchvstání

54321
SG-1 přijde na planetu, kde je mnoho modrých rozbitých krystalů. Jack nasel jeden v pořádku, ale když se ho dotknul, tak ho to málem zabilo. Ten krystal vzal na sebe podobu Jacka a vrátil se na Zem. Na Zemi jde za Jackovou ženou a hledá Charlieho...

107 - The Nox
Český název:
Noxové

54321
SG-1 jde na planetu, kde žijí neviditelní tvorové jménem Fenri. SG-1 chce jednoho chytit a studovat ho. Na planetě narazí na Apophise, který jde také po Fenrim. SG-1 upustí od chycení Fenri a chcou zajmout Apophise. Při přestřelce je SG-1 zabita a zmizí. Najednou se probudí v chýši Noxů živí a zdraví. Nakonec zjistí, že schopnost neviditelný mají Noxové a ne Fenri. Apophis se to dozví od jednoho Jaffy a chce chytit Noxy. Noxové chcou, aby SG-1 odešla...

108 - Brief Candle
Český název:
Jepičí život

54321
Na planetě Argos je Jack omámen koláčem od jedné ženy. Jack po fyzickém kontaktu s Kyntiou náhle usne a všichni obyvatelé taky, kromě zbylé SG-1. Carterová zjistí, že mají v krvi nanoboty, kteří jim zkracují život na 100 dnů. Jack přesvědčí obyvatele, aby přestali uctívat místního boha, a proto zničí jeho sochu. Jack v soše nalezne zařízení, které je vždy probudilo...

109 - Thor's Hammer
Český název:
Thorovo kladivo

54321
Jakmile SG-1 přijde na planetu Cimmeria, jsou Jack s Teal'cem transportováni někam do hor do jeskyně s Thorovým kladivem. V jeskyni je ještě Únas, který má v sobě symbionta a ten mu dává inteligenci, sílu a neuvěřitelnou schopnost regenerace. Daniel a Sam se je vydají hledat do hor. Jack a Teal'c mezitím najdou na konci labyrintu Thorovo kladivo, ale Teal'c jím nemůže projít, protože by to zabylo jeho symbionta. Nakonec musel Daniel zničit Thorovo kladivo Teal'covou zbraní...

110 - The Torment of Tantalus
Český název:
Tantalova muka

54321
Daniel si prohlíží pokusy s bránou v 50. letech a všimne si, ze bránu otevřeli a skrz prošel Ernest Litelfeld (Catherinin snoubenec). Daniel jel za Catherin, aby zjistil podrobnosti, ale Catherin si myslela, že je Ernest mrtvý, protože jí její otec řekl, ze zahynul při nehodě v laboratoři. Danielovi se podaří identifikovat všech 6 symbolů a na planetu se SG-1 a Catherin vypraví. Tam najdou Ernesta, který tam žil úplně sám 50.let. Najdou tam také stroj, který postavili členi Aliance čtyř ras. Podle Ernesta je ten stroj něco jako kniha. Je v ní univerzální jazyk, který se zobrazuje pomocí holografického promítání. Ovládací panel se propadnul do moře, a tak SG-1 musí najít způsob, jak se dostat domů...

111 - Bloodlines
Český název:
Pokrevní svazky

54321
Teal'c chce zpátky na Chulak, aby zabránil implantaci symbionta svému synovi Rya'covi. Sam a Daniel mezitím našli několik larvích stadií Goa'uldů a tak jednoho vezmou. Rya'c je nemocný a při cestě k bráně mu Teal'c dá svého symbionta a proto Daniel a Sam mu dají toho, kterého ukradli...

epizody 2.řada (část druhá)

15. května 2009 v 17:21 | domi |  Popis dílů for SG1
212 - Tok'ra, Part II.
Český název:
Tok'rové, část II.

54321
Tok'rové nechcou SG-1 pustit z obavy, aby neupozornili Goau'ldy, že tam jsou. Na planetu přijde další SG tým pro Carterovou, protože je její otec v kritickém stavu. Sam přesvědčí, aby pustili Jacka a ji, že přivedou jejího otce, aby se stal hostitelem. To se nakonec stane a Tok'rové odejdou z planety, protože na ně útočili Goa'uldi.

213 - Spirits
Český název:
Duchové

54321
SG-1 bez Jacka (protože je poraněn triniovým šípem) se vydává na planetu, kde jiný SG tým těžil Trinium. Místní indiáni je uspí a zajmou, ale zanedlouho je pustí a Tonani je dovede k jejich duchům, aby je Sam mohla přesvědčit, aby pustili jejich tým.

214 - Touchstone
Český název:
Svatý kámen

54321
Na Madroně je ukraden jejich Svatý kámen, který ovlivňuje klima planety. Ukradl ho jiný tým, který měl podobné zbraně a oblečení. SG-1 se ho vydává hledat. Nakonec najdou svatý kámen a vrátí ho Madroňanům, ale i s ním najdou ztracenou druhou bránu.

215 - The Fift Race
Český název:
Pátá rasa

54321
Jack se podívá do zařízení na P3R-272 a upadne do bezvědomí. Za několik hodin začne říkat divná slova místo běžných výrazů a později začne mluvit cizí řečí. Dom hlavního počítače přidá všechny brány v galaxii. Daniel si myslí, že má v hlavě vědomosti stavitelů bran. Jack se pomocí přídavného zdroje energie dostane do galaxie Ida na planetu Othalla. Tam potká Asgardy, kteří ho zbaví Antických znalostí.

216 - A Matter of Time
Český název:
Černá díra

54321
Jeden tým šel na planetu, kterou teď nasává černá díra. Ale v blízkosti černé díry se zpomaluje čas a Hvězdnou bránu nejde zavřít. Po několika neúspěšných pokusech napadlo něco Sam. Odpálili směrovou nálož na bránu, aby se přetížila a přeskočila jinam a pak stačilo bránu zavřít.

217 - Holiday
Český název:
Dovolený

54321
SG-1 přišla na planetu, kde našli starce. Ten se společně s Danielem dotk jednoho zařízení, ale starce to málem zabilo. Později se zjistí, že v těle Matchella (stařec) je osobnost Daniela a v těle Daniela je osobnost Machella. Ty se naštěstí podaří přehodit zpátky s pomocí Jacka a Teal'ca, kteří se taky vyměnili.

218 - Serpent's Song
Český název:
Hadova píseň

54321
SG-1 najde zraněného Apophise, který právě havaroval v letounu a odvedou ho na Zem. Dr. Fraiserová říká, že Apophis umírá a má pravdu. Ani jeho symbiont ta zranění nevyléčí. Na pozemskou bránu začne útočit Sokar a chce, aby mu vydali Apophise. Apophis umře a SGC ho pošle bránou k Sokarovi.

219 - One False Step
Český název:
Jeden chybný krok

54321
SG-1 přijde na planetu, kde místní lidé začnou pomalu upadat do bezvědomí. Dr. Fraiserová vezme jednoho na Zem, kde se to ještě zhorší. Daniel přijde na to, že rostliny vydávají nějaký zvuk, který oni ovšem neslyší. SG-1 se podaří, aby rostliny znovu vydávali ten zvuk, který je pro místní lidi životně důležitý.

220 - Show and Tell
Český název:
Neviditelný nepřítel

54321
Na Zem přijde chlapec, který tvrdí, že přišel varovat Zemi před hrozícím útokem Reetů. Ti jsou dokonale neviditelní. Několik lidí se vydává na planetu Reetů s dvěma Tok'ry. Zjistí, že jich je opravdu hodně ,ale při návratu na Zem jich 5 pronikne. Ty se naštěstí podaří zabít.

221 - 1969
Český název:
Rok 1969

54321
SG-1 se podivnou náhodou bránou vrací do roku 1969. Generál Hammond dal před misí Sam papír, na kterém byly napsané 2 časy. Sam si myslí, že to jsou časy příštích slunečních erupcí, což se také potvrdí. SG-1 musí najít bránu a v přesnou dobu jí projít. Projdou ovšem dřív a dostanou se daleko do budoucnosti. Cassandra je už očekávala a poslala je zpět do své doby.

222 - Out of Mind
Český název:
Otázka paměti

54321
Jack, Sam a Daniel se probudí v SGC, ale v budoucnosti. Teal'c se probudí v SGC, ale ve své době. Jack, Sam a Daniel zjistí, že nejsou v budoucnosti, ale v goa'uldské stavbě. Pak také zjistí, že je drží v zajetí Hathor...

epizody 2.řada (část první)

15. května 2009 v 17:20 | domi |  Popis dílů for SG1
201 - The Serpent's Lair
Český název:
V hadím hnízdě


54321
SG-1 je stále na palubě Klorelovy mateřské loďě. Objeví se Apophis se svou mateřskou loďí. SG-1 je zajata, ale naštěstí je osvobozena Bra'tacem, který chtěl zachránit Zemi, ale útokem na Klorela to SG-1 zmařila. SGC mezitím připravilo preventivní úder na goa'uldy pomocí kladiva na goa'uldy (běžná bojová hlavice 12-A obohacená naquadahem). To se ovšem nepodařilo. Bra'tac přiblížil Klorelovu loď k Apophisově a Jack vyřadil generátor štítu na Apophisově lodi. Jakmile bouchla C4, zničilo to obě lodi a tím vyloučila nebezpečí pro Zemi. Jack, Sam, Teal'c a Bra'tac se dostali z lodi v letounech a Daniel bránou.

202 - In The Line of Duty
Český název:
Při výkonu služby


54321
Na Nasyi právě útočí Goa'uldi. SG-1 pomáhá Nasyany evakuovat na Zem. V jednom Nasyanovi je goa'uld a vstoupí do Carterové. Cassandra přijde na to, že Sam je goa'uld. SGC ji dá do vazby a členové SG-1 ji postupně vyslíchají. Teal'c se dozví, že ten goa'uld v Carterové je ve skutečnosti Tok'ra, a že se ukrývá před Ashrakem, který ji má zabít na příkaz vládců soustavy. Tok'ra nakonec v Sam zemře a zanechá jí vzpomínky a pocity.

203 - Prisoners
Český název:
Ve vězení

54321
SG-1 na lesnaté planetě pomůže jednomu muži. Později zjistí, že spáchal vraždu a společně s ním jsou odsouzeni k doživotnímu vězení. SG-1 je poslána Hvězdnou branou na planetu, z které Taldoři (obyvatelé té lesnaté planety) udělali vězení. Odtud jim pomůže jedna žena pomocí energetického zdroje. Na Zemi zjistí, že žena, která jim pomohla, a kterou vzali s sebou, je Linea - ničitelka světů. Pak jim bohužel utekla na jinou planetu.

204 - The Gamekeeper
Český název:
Správce

54321
SG-1 najde na planetě P7J-989 křesla, která je chytí a uvězní ve virtuálním světě v minulosti. Jakmile to SG-1 zjistí, objeví se Správce (chla, který všechno řídí) a pustí je. SG-1 se vrátí zpátky na Zem a tam zjistí, že se všichni chovají divně. Nakonec zjistí, že jsou stále na P7J-989 ve virtuální realitě....

205 - Need
Český název:
Závislost

54321
Daniel zachrání na P3R-636 jednu ženu. Později zjistí, že je to dcera vládce místních obyvatel. Shyla (dcera vládce) se zamiluje do Daniela a nechá ho v goa'uldské pyramidě, kterou tam nechali goa'uldi. Zbytek SG-1 je poslán do naquadahových dolů těžit naquadah. Daniel se zbláznil a říká, že se je od tam snaží dostat. Nakonec se mu to podaří, ale je úplně mimo...

206 - Thor's Chariot
Český název:
Thorův vůz

54321
SGC zjistí, že Cimmerii přišli goa'uldi a zotročili místní lidi. SG-1 se vydá na Cimmerii, aby vyhnali goa'uldy. Na Cimmerii zjistí, že Thorovo kladivo bylo zničeno. Sam zjistí, že může ovládat goa'uldské technologie, protože má v krvi naquadah. Sam a Daniel se pokouší kontaktovat Asgardy, aby jim pomohli. To se jim nakonec podaří a Thor přiletí se svou lodí a goa'uldi zmizí, ovšem Heru'ur unikne bránou.

207 - Message In A Bottle
Český název:
Zpráva v láhvi

54321
SG-1 najde na planetě, která je velmi podobná měsíci, zvláštní kouli, která vydává energii nejspíš od té doby, kdy na Zemi žili neandrtálci. Z toho důvodu kouli vzali na Zem. Tam se po několika hodinách aktivovala a začala šířit svůj obsah - organismy. Když to Jack a Teal'c chtěli odnést zpátky bránou, vyjely z koule tyče a jedna se zabodla Jackovi do ramena. Nakonec ty organismy v kouli mluvily přes Jacka a po domluvě odešly na jinou planetu.

208 - Family
Český název:
Rodina

54321
Bra'tac přijde na Zem se zprávou pro Teal'ca, že Apophis unesl jeho syna Rya'ca. Teal'c se okamžitě vydává s SG-1 na Chulak, aby ho zachránil. Ale zjistí, že mu Apophis vymil mozek. Při Apophisově prohlášení lidu mu Rya'c naznačí, kde ho má zachránit. Na Zemi však zjistí, že je Rya'c podvedl a chtěl zabít všechny lidi na Zemi pomocí neuvěřitelně silné chemické látky. To se mu naštěstí nepodařilo...

209 - Secrets
Český název:
Tajemství

54321
Daniel se po roce s Teal'cem vrátí na Abydos, jak slíbil. Ale vrací se bez Scha're. Ta je však už na Abydosu. Daniel zjistí, že Scha're čeká dítě s Apophisem, které bude mít veškeré vědomosti goa'uldů narozených před ním. Naneštěstí dorazil Heru'ur, aby získal Apophisovo dítě, ale Teal'c mu v tom zabrání a Jack, jakmile přijde bránou, mu hodí nůž do ruky...

210 - Bane
Český název:
Zhouba

54321
Teal'c je bodnut velkým komárem a onemocní. Maybourne si ho chce odvést, aby věděl, co se s ním stane a mohl ho zkoumat. Teal'c ale uteče a schová se v zapadlém městečku. Maybourne a Jack ho chtějí najít. Maybourne ho skoro najde, ale Jackovi zavolá dívka, která pomohla Teal'covi se ukrýt. Jack ho nakonec najde a Teal'c se vyléčí.

211 - Tok'ra, Part I.
Český název:
Tok'rové, část I.

54321
Pomocí vzpomínek po Jolinar se Sam dozví, kde jsou Tok'rové a přesvědčí Hammonda, aby je šli hledal a uzavřeli spojenectví. SG-1 Tok'ry najde, ale Tok'rové se nechtějí spojit, protože se ani jeden nechce stát hostitelem umírajícího symbionta.

epizody 3.řada (část druhá)

15. května 2009 v 17:19 | domi |  Popis dílů for SG1
312 - Jolinar's Memories
Český název:
Vzpomínky Jolinar


54321
Martouf přijde do SGC se zprávou, že Sokar chce zaútočit na vládce soustavy a že Jacob byl zajat Sokarem. SG-1 s Martoufem se vydává na Netu (měsíc, který obíhá okolo Delmaku - Sokarova planeta), aby zachránili Jacoba. Na Netu se ale při útěku dozví, že Apophis je na živu a ovládl Netu.

313 - The Devil You Know
Český název:
Vyhánění čerta ďáblem

54321
Teal'c se v tel'tacu vrátil na Vorush se správou, že byla SG-1 zajata. Zpátky letí s jedním Tok'rou, který má za úkol zničit Netu, když bude Sokarova loď na oběžné dráze, aby ho zničil. To se mu podaří, ale Apophis z Netu uprchl a ovládl velkou Sokarovu armádu.

314 - Foothold
Český název:
Nouzová situace

54321
SG-1 se vrátí na základnu a Hammond je žene na ošetřovnu, kde jim dají sedativum, aby je uspali. Teal'c se dozví, že to jsou mimozemšťani. Daniel a Jack jsou vyměněni za své repliky, ale ve skutečnosti to jsou mimozemšťani, kteří mají na sobě zařzení a to jim mění vzhled. Sam a Teal'c se osvobodí a Sam uteče mimo základnu. Teal'c zůstává, aby zjistil víc a zdržel je v tom, co dělají. Sam zavolá Maybournovi. Ten zavolá falešného Jacka a Daniela. Sam a Maybourne ale přijdou na plán, který osvobodí celé SGC.

315 - Pretense
Český název:
Záminka

54321
Na nové Tolláně havaruje goa'uldský útočný letoun a v něm Klo'rel/Skaara. Tolláni ho zajmou a pošlou Narima na Zem, aby přinesl vzkaz SG-1. Mají se zúčastnit Triadu. Triadu se zúčastní Jack a Daniel, goa'uld Zipacna a noxská žena Leya. Zipacna ovšem využíval Triadu, aby zničil Tollánu. To se mu díky Teal'covi nepodařilo a Zipacnova mateřská lo'd byla zničena.

316 - Urgo
Český název:
Urgo

54321
SG-1 odchází na planetu, kde se zdá, že je to naprostý ráj. Ovšem po projití bránou se objeví zpátky v SGC. Hammond tvrdí, že byli pryč víc než 15 hodin. Dr. Fraiserová po vyšetření zjistí, že všíchni mají v mozku zařízení, které jsou navzájem propojené. Když je SG-1 zavřena na samotku, objeví se jim chlapík, který je v jejich mozcích (zařízení), SG-1 se ho chce zbavit a proto zavolají jeho tvůrce. Ten jim zařízení odstraní a ...

317 - A Hundred Days
Český název:
Sto dní

54321
Edora (planeta, kterou právě objevilo SGC) každý rok prochází pásem asteroidů, které pak létají atmosférou, ale nepadají na zem. Ovšem jednou asi za 150 let padají na zem. SGC chce Edořany evakuovat na Zem, ale někteří nechcou jít. Protože jeden asteroid dopadl na bránu, zůstal Jack na planetě, protože brána byla pohřbená. SGC přišlo na způsob, jak vyhrabat bránu a poslalo Teal'ca na Edoru skrz bránu. Nakonec se Jack dozvěděl pomocí vysílačky, že je u brány Teal'c a kopal mu naproti.

318 - Shades of Grey
Český název:
Odstíny šedi

54321
Jack se na Tolláně rozčílí a ukradne zařízení, kterým Tolláni vyřadili jak jejich, tak i goa'uldské zbraně. Jack je kvůli tomu propuštěn z SGC a je v důchodu. Maybourne mu ale nabídne práci. Má krást jiným rasám vyspělé technologie k obraně Země proti goa'uldům. Jakmile Asgardi přijdou na polohu jejich základny, Thor přiletí s mateřskou lodí a začne se brát ukradené technologie. Jack se vrací zpět na Zem a všichni ostatní jdou za ním, kde jsou zatčeni.

319 - New Ground
Český název:
Nové poznání

54321
SG-1 se dostala na planetu, kde právě probíhala válka mezi dvěma kontinenty. Bedrosané věřili, že život vznikl na Bedrosii, ale Optricové (na sousedním kontinentu) věřili, že jejich předkové byli přivedeni průchodem (bránou). SG-1 byla zajata Bedrosiany, ale pomocí Nyana se SG-1 dostala zpět na Zem.

320 - Maternal Instinct
Český název:
Mateřský instinkt

54321
Do SGC přijde Bra'tac se zprávou, že Apophis zaútočil na Chulak, jakoby tam něco hledal - Harsesise. Bra'tac, SG-1 a SG-1 se vydává na Kheb, kde má být Harsesis ukrytý. Jakmile dorazí do chrámu, Daniel se začne učit ovládat přírodní živly. Daniel zjistí, že jej ochraňuje bytost, která umí ovládat přírodní živly a touto schopností zabila armádu Jaffů, kteří přišli na Kheb.

321 - Crystal Skull
Český název:
Křišťálová lebka

54321
SGC objeví planetu, na které je přes 1 000 metrů vysoká pyramida. V pyramidě je umístěna křišťálová lebka. Danielův dědeček už takovou lebku našel a tvrdil, že když se jí někdo podívá přímo do očí, někam ho přenese, kde spatří duchy. Daniel to udělá, ale Teal'c při procesu vystřelí do lebky ze zat'na'ktelu. Daniel se přenesl do jiné dimenze. SG-1 se musí vrátit zpět na tu planetu, aby Daniel ten proces dokončil.

322 - Nemesis
Český název:
Nemesis

54321
Jack je transportován Thorem na Biliskner, kde se dozví, že loď je zamořená Replikátory - nepřátelé Asgardů, kteří jsou ještě horší než goa'uldi. Jack musí zniči Biliskner, aby Replikátoři nezamořili Zemi. Na loď jsou na příkaz gen. Hammonda transportováni i Sam a Teal'c. Nakonec se pomocí odpálení přídavných trisek podaří zničit loď. Jeden Replikátor ovšem přežije.

epizody 3.řada (část první)

15. května 2009 v 17:18 | domi |  Popis dílů for SG1
301 - Into the Fire
Český název:
Pod palbou

54321
SGC dostane informaci od Tok'rů, kde drží SG-1. Hammond vyslal několik týmů na jejich záchranu. Podaří se zachránit Daniela a Sam, ale z Jacka udělali hostitele. Naštěstí ho zachránila Tok'ra, který tam byla jako špion. SG-1 s pomocí Teal'ca a Hammonda zlikvidovala ostatní Jaffy.

302 - Seth
Český název:
Seth

54321
Jacob přijde na Zem se zpávou, že se ztratil jeden goa'uld - Seth. Z historie se Daniel dozvěděl, že ani neopustil Zemi a dodnes se skrývá. Daniel ho ale našel pomocí falešného kultu. SG-1 s Jacobem se tam vydali, aby ho chytili. Na místě zjistili, že jeho pevnost je dobře hlídaná. Zjistili také, že ven i dovnitř vede úniková chodba. Tou se SG-1 dostala dovnitř, ale Seth je nakazil Nishtou. Naštěstí elektrický výboj látku zneškodnil a SG-1 osvobodila všechny lidi. Setha nakonec zabila Sam pomocí ozbrojené ruky.

303 - Fair Game
Český název:
Mírová konference

54321
Vládcové soustavy se chystají napadnout Zemi, ale Asgardi varují SGC a dohodnou mírovou konferenci, které se zúčastní tři vládcové a jeden člověk. Tím člověkem je Jack. Podmínkou pro jednání je, že se konference bude konat na Zemi. Dohoda je uzavřena, ale vládcové požadují okamžité zabavení obou Hvězdných bran. Mezitím byli Teal'c a Cronos vážně zraněni. Teal'c se vyléčil, ale Cronos umíral. Když ho Nirrti měla uzdravit, řekla, že je příliš zraněn, a chtěli odejít. Sam později zkusila to samé a uzdravila ho. Nakonec se dohoda uzavřela a SGC si mohlo nechat obě brány.

304 - Legacy
Český název:
Machellův odkaz

54321
Daniel je v síni Linvris nakažen Machellovou zbraní proti goa'uldům. Začíná mít halucinace a Hammond ho pošle do blázince. Daniel má halucinace proto, protože nemá v sobě symbionta a ta potvůrka v něm, kterou vytvořil Machello mu způsobuje halucinace. Když se Daniel dotkne Teal'ca, potvůrka se přemístí do něho a Daniel se pomalu uzdravuje. Díky Sam se podaří vyrobit protilátku, která zabije Machellův výtvor.

305 - Learning Curve
Český název:
Zrychlené učení

54321
SGC narazí na civilizaci, která je technicky asi na stejné úrovni jako goa'uldi - Orbánci. SGC se s nimi spřátelí a zjistí, že mají opačný způsob učení. Mladí učí staré pomocí nanitů. Zjistí také, že vyvinuli naquadahový reaktor, který umí vytvořit velké množství energie. Sam ho zkoušela vytvořit z pozemských materiálů, což se jí nakonec povedlo.

306 - Point of View
Český název:
Jiný náhled

54321
Do oblasti 51 vejde pomocí kvantového zrcadla dr. Carterová a mjr. Kowalsky z paralerní reality. Odvedou je do SGC a oni tam chtějí zůstat. Carterová z paralerní reality vážně onemocní a musí se vrátit do své reality. SG-1 bez Carterové jde do paralerní reality, aby zavolala Asgardy, protože na Zem v paralerní realitě právě útočili goa'uldi...

307 - Deadman's Switch
Český název:
Lovec Goa'uldů

54321
SG-1 je zajata lovcem, který tvrdí, že na planetě je goa'uld, kterého chce chytit, aby za něj dostal od Sokara odměnu. Donutí Jacka, Daniela a Teal'ca, aby mu ho pomohli chytit. Jakmile ho chytí, dozví se od něho, že to není goa'uld, ale Tok'ra. Aris (lovec) nakonec chytí všechny a protože chtěl ten Tok'ra všechny zabít, vzal místo něho Teal'ca. Ten ho však přesvědčí, aby ho pustil.

308 - Demons
Český název:
Démoni

54321
SG-1 nachází planetu, která je asi v období středověku a obývají ji křesťané. SG-1 osvobodí dívku, kterou Vikář označil za posedlou duchy a chtěl ji obětovat. Vikář vlastní prsten, kterým je schopen omráčit koho chce. Omráčí SG-1 a zajme Teal'ca, protože má na čele ďáblovo znamení (Apophisův symbol). Teal'c projde sérií testů, aby zjistili, zda je Teal'c věrný ďáblu. Nakonec Vikář obětuje SG-1 i tu dívku. Ale nakonec Unas, který pro ně došel zemřel....

309 - Rules of Engagement
Český název:
Bitevní řád


54321
SG-1 jde na planetu, kde je právě jiný SG tým, na kterého útočí skupina Jaffů. Neznámý SG tým omráží Intarem SG-1 a zajmou je. Později zjistí, že to jsou mladí Jaffové, kteří by měli sloužit Apophisovi. SG-1 je ale všechny přesvědčí, že je Apophis mrtvý a že se můžou vrátit domů.

310 - Forever In A Day
Český název:
Rozloučení navždy

54321
Sha're/Amounet právě zabíjí Daniela ozbrojenou rukou a v tom přiběhne Teal'c a zabije ji, aby zachránil život Danielovi. Daniel se dlouho zotavuje a mezitím prožívá mnoho snů a není si jistý, zda prožívá skutečnost. Zjistí také, že Sha're mu ozbrojenou rukou poslala zprávu, kde se skrývá Harsesis.

311 - Past and Present
Český název:
Minulost a přítomnost

54321
SG-1 dorazí na planetu Vyus, kde zjistí, že všichni ztratili paměť. Místní obyvatelé tvrdí, že mají fotky starých, ale někam zmizely všechny děti. SGC zjistí, že planeta, na které byli, byla ta, na kterou odešla Linea z SGC. SG-1 nakonec zjistí, že Linea experimentovala s elixírem mládí, ale elixír měl vedlejší účinek. Všichni na planetě omládli o mnoho let, ale ztratili paměť.

epizody 4.řada (část druhá)

15. května 2009 v 17:16 | domi |  Popis dílů for SG1
412 - Tangent
Český název:
Zkušební let


54321
Je vynalezen nový letoun, kderý je schopen vyletět na oběžnou dráhu země. Neobsahuje ovšem hypermotor. Letoun byl zkonstruován z dvou goa'uldských letounů, které ukořistila SG-1. Letoun ovšem obsahoval návratové zařízení. Zařízení se zapnulo při cvičení, když v něm byli Jack a Teal'c. Vyletěli na oběžnou dráhu a velmi rychle se vzdalovali od země. Po několika pokusech o záchranu odešli Sam a Daniel za Jacobem na jednu planetu, aby ho požádali o pomoc. Jakmile byli u letounu, transportovali je kruhy dovnitř tel'tacu. Letoun se jmenoval X-301.

413 - The Curse
Český název:
Kletba

54321
Danielův učitel archeologie zemřel při požáru. Daniel se vydává na pohřeb a později zjistí, že artefakty, na kterých pracoval jsou goa'uldského původu. Jeho stará přítelkyně Sára se stala hostitelem pro goa'uldího symbionta Usireva (Osiris). Daniel to později zjistí, ale Usirev odletí ze Země ve své staré lodi.

414 - The Serpent's Venom
Český název:
Hadí zášť

54321
Teal'c je zajat Heru'urem, který ho chce dát Apophisovi jako dar, aby se spojili. Do SGC mezitím přichází zpráva o tom, kde se mají Apophis a Heru'ur sejít. Má to být v Tobinské soustavě. Kolem planety Tobin je spusta min, které jsou citlivé na výboje energie. SG-1 se má tomuto spojení mezi Heru'urem a Apophisem zabráni. To se jim nakonec podaří, ale Apophis zabil Heru'ura a zmocnil se jeho flotily.

415 - Chain Reaction
Český název:
Řetězová reakce

54321
SG-1 má potíže na jiné planetě a jakmile se vrátí, Hammond jim oznámí, že se rozhodl rezignovat. Jackovi se to nezdá a začne pátrat. Zjistí, že Hammonda někdo vydírá. Jde za Maybournem, aby mu pomohl najít důkazy o vydíráni a aby Hammonda zpátky dosadil do funkce. Zjistí, že senátor Kinsey se podílel na vydíráni Hammondovi a teď naopak vydírá Jack Kinseyho. Dal mu podmínku: když Hammonda dosadí zpět do funkce, dá důkazy o vydíráni tisku.

416 - 2010
Český název:
Rok 2010

54321
Je to přesně deset let, co SG-1 narazila na rasu, která si říkala Ashenové. Spřátelili se a Ashenové bojovali s lidmi proti goa'uldům. Nakonec Ashenové vyhráli a členové SG-1 se dali každý svou cestou. Sam ale zjistí, že nikdy nemůže mít děti, ale Ashenský doktor jí pořád říká, že může. Dr. Fraiserová a Sam přijdou na to, že 90% lidí na planetě (kromě Ashenů) bylo sterilizováno (nemůžou mít děti). Sam vyhledá zbytek SG-1 a chce poslat pomocí brány a sluneční erupce zprávu zpět do minulosti. To se podaří a nic z toho, co se stalo po setkání s Asheny se prostě nestalo.

417 - Absolute Power
Český název:
Absolutní moc

54321
Daniel na Abydosu najde chlapce, který o sobě tvrdí, že je Harseis (má všechny vědomosti goa'uldů). Odvede ho do SGC, kde ho chlapec po několika hodinách omráží nadpřirozenými schopnostmi. Daniel má sen, v kterém se mu zdá, že vynalezl velmi účinné satelity na obranu celé Země. Pod svým domem má kryt, odkud všechno řídí a nakonec satelity použije proti Zemi a zničí Moskvu...

418 - The Light
Český název:
Světlo

54321
V SGC se stane nehoda - jeden voják vběhne do otvírající se červí díry, takže se rozloží. Před touto nehodou byl na planetě, kdy byl přístroj, který vyzařoval nádherné světlo. Po několika vteřinách na něm zůstanen závislí a strávíte u něj celé hodiny. Je to vlastně něco jako droga. Na planetě je také jeden chlapec. Sam s Teal'cem zjistí, že pokud budou výkon zařízení snižovat postupně, nic se jim nestane a vrátí se do normálu.

419 - Prodigy
Český název:
Zázračné dítě

54321
Na planetě M4C-862 je neznámý tvor, který dokáže bez problémů projít jakoukoliv pevnou hmotou. Tvorové začnou napadat SG-1 a ostatní vědce, kterí jsou na planetě. Sam ale přijde na to, že tvory zadrží elektrické pole. Sam má plán. Někdo musí dojít až k bráně a zadat adresu, aby vytvořil obří elektrické pole. To se Jackovi podaří a všichni odejdou zpět na Zem.

420 - Entity
Český název:
Entita


54321
Do SGC se prostřednictvím sondy přenášejí zpětnovazební smyčkou vysokofrekvenční oscilace a zamoří veškerou techniku v SGC. Sam si myslí, že když vypnou hlavní spínač, tak entitu zneškodní. To se jim podaří, ale entita přežila ve skladu sond, kde si postavila počítač. Sam se s tím pokusí komunikovat, ale entita vejde do ní. Jack jí vyhrožuje, že na jejich planetu pošle miliony sond (radiové vlny entity zabíjejí). Entita pošle vědomí Sam do zařízení ve skladu sond a Jack entitu v Samině těle zabije...

421 - Double Jeopardy
Český název:
V dvojím ohrožení

54321
Kopie SG-1 (kromě Jacka) je zajata Cronosem na planetě Juna a Daniel je zabit. Mezitím přichází Harlen do SGC, aby požádal SG-1 o pomoc. Nakonec je přesvědčí a SG-1 se vydává na Junu. Najdou Jacka a vydávají se zachránit zbytek kopie SG-1. To se jim podaří, ale kopii Jacka postřelí, kopii Teal'ca také a kopie Sam se vyčerpá z elektrické dávky...

422 - Exodus
Český název:
Exodus

54321
Tanithovi je odhaleno, že byl Tok'ry využíván a je uvězněn. SG-1 přilétá s Cronosovou mateřskou lodí, kterou chtějí přestěhovat Tok'ry i s bránou na jinou planetu. Tanith ovšem uteče a kontaktuje Apophise, aby přiletěl na Vorash. Tok'rové mezitím vymislí plán, jak zničit Apophisovu flotilu. Nechají vybuchnou místní slunce a tím udělají umělou supernovu, která by během několika minut zničila celou soustavu. Při výbuchu supernovy zapne SG-1 hypermotor a dostávají se díky tlakové vlně do naprosto nezmapovaného vesmíru.

epizody 4.řada (část první)

15. května 2009 v 17:14 | domi |  Popis dílů for SG1
401 - Small Victories
Český název:
Malá vítězství

54321
Jack, Sam a Teal'c se vracejí do SGC, kde zjistí, že jeden replikátoř přežil výbuch Thorovy lodi a že napadl ruskou ponorku, která je momentálně zakotvená v přístavu. Mezitím přichází Thor do SGC s žádostí o pomoc proti replikátorům, kteří se chystají napadnou Othallu - domovskou planetu Asgardů. Zbytek SG-1 se vydává zničit replikátory na ponorce. Jack a Teal'c zničí hlavního replikátora (mezitím Sam zachrání svým nápadem Asgardy) a Thor je několik okamžiků na to přenese na svou loď.

402 - The Other Side
Český název:
Druhá strana

54321
SGC kontaktují Euronďané, kteří jsou ochotni podělit se se všemi svými vyspělými technologiemi. Danielovi se něco nezdá, a proto se pořád vyptává. Jack ho nejprve zarazí, ale později mu nařídí, aby se dál vyptával. Jack s Teal'cem zjistí, že všichni lidé, kteří jsou ve stázi jsou vlastně jeden a ten samý. Daniel mezitím zjistí, že válku začali Euronďané a pomůžou Ploditelům vyhrát válku nad Euronďany.

403 - Upgrades
Český název:
Odkaz Ataniků

54321
Anise přijde do SGC s Atanickými návleky, které údajně dodají člověku neuvěřitelnou rychlost a sílu. Návleky se vyzkouší na Jackovi, Sam a Danielovi, kteří po několika hodinách mají skutečně neuvěřitelnou rychlost a sílu. Anise přijde s návrhem, aby využili nových dovedností SG-1 a zničili Apophisovu novou mateřskou loď, která by mu zajistila nadvládu v celé galaxii. Loď se jim podaří zničit, ale návleky jim v průběhu akce odpadly a SG-1 se musela pryč dostat "po svých."

404 - Crossroads
Český název:
Na rozcestí

54321
Do SGC přichází jaffská žena Shan'auc, která tvrdí, že se její goa'uldí larva chce stát Tok'rou. SG-1 ji odvede za Tok'ry, kde goa'uldí larvě najdou hostitele. Záhadným způsobem Shan'auc zemře. Teal'c z toho podezírá Tanithe (goa'uldí larva Shan'auc), který ji ve skutečnosti zabil. Rada Tok'rů si to také myslí, ale chtějí využít Tanithe k oklamání goa'uldů, což se jim podaří a tím zachrání život mnoha Tok'rům.

405 - Divide and Conquer
Český název:
Rozděl a panuj

54321
Na základně Tok'ru probíhá schůzka, kde se Tok'rové a lidé domlouvají na setkání amerického prezidenta a nejvyššího představitele tok'rů. Jeden člen z SG týmů se zcvokne a nakonec se sám zabije. Anise tvrdí, že to byl Zatarc (oběť goa'uldů, která měla za úkol někoho zničit). Anise přichází do SGC s detektorem Zatarců, aby zjistili, jestli jich v SGC není víc, aby neohrozili prezidenta a Persese (nejvyšší představitel tok'rů). Nakonec je Zatarcem i Martouf a Sam ho musí zabít.

406 - Window of Opportunity
Český název:
Časová smyčka


54321
SG-1 je na planetě, kde mimozemský archeolog zapne stroj času, který jej, Jacka a Teal'ca přenese o několik hodin zpět a udělá časovou smyčku, která se pořád opakuje. Jack a Teal'c jsou jediní z SGC, kteří si vše pamatují. Při pomáhání překladu Danielovi, jim Daniel řekne, že je to jakási příležitost. Mohli by dělat cokoliv by chtěli, aniž by si dělali starosti s nějakými následky. Jack a Teal'c toho využijí a dělají vše možné (nezapomenutelné scény, kdy Jack a Teal'c dovádějí - golf). Nakonec se podaří přesvědčit mimozemského archeologa, aby stroj vypnul a vše se vrátí do normálu. Jack a Teal'c mají ovšem nezapomenutelné zážitky.

407 - Watergate
Český název:
Vodní Brána

54321
V SGC nejde zadat adresa a zjistí se, že rusové mají bránu, která nejde zavřít. SG-1 se vydává do ruska, aby zavřeli bránu. To se nakonec podaří pomocí odpojení sondy s atomovým pohonem, která napájela bránu. Ale zjistí se, že voda, která je na druhé straně brány není ve skutečnosti voda, ale živé mikroorganismy, které se chtěly dostat z ruské základny, když ruský tým odebral vzorky a přinesl je zkrz bránou.

408 - The First Ones
Český název:
První hostitelé

54321
Daniel je napaden velkým zvířetem (Unas), které ho pomalu vleče až do své jeskyně. Mezitím se zbytek SG-1 a několik dalších členů vydá Daniela hledat. Daniel cestou narazí na jezírko plné goa'uldích symbiontů. Teal'c zjistí to samé a sváže ostatní členy SG týmů. Nakonec se zjistí, kdo se přes noc stal goa'uldem. Daniel dojde až do Unasovy jeskyně, kde se strhne boj o vůdčí postavení.

409 - Scorched Earth
Český název:
Spálená země

54321
Enkareni jsou přesunuti na novou planetu. Naneštěstí se zjistí, že se k vesnici blíží vesmírná loď, která přetváří povrch planety tak, ve kterém lidé nejsou schopni žít. SG-1 se pokouší s lodí spojit, což se jim podaří, ale nepodaří se jim "výtvor" lodi přesvědčit, aby loď zastavil. Nakonec se to Danielovi podaří a také najde domovskou planetu Enkarenů. Vesmírná loď tam Enkareny odveze a poté pokračuje v přeměňování planety.

410 - Beneath the Surface
Český název:
Pod povrchem


54321
SG-1 pracuje v podzemí, aniž by přesně věděli, kde se tam vzali, atd. Celá planeta je v době ledové a obyvatelé žijí v jedné velké kopuli. Lidé, kteří pracují v podzemí, dodávají celé kopuli teplo. SG-1 si nakonec na vše vzpomene a odejde zpět na Zem.

411 - Point of No Return
Český název:
Není cesty zpět

54321
Do SGC zavolá neznámý muž, který se chce setkat s Jackem. Setkání se uskuteční v jedné kavárně pod tajným dohledem. Nakonec se zjistí, že Martin je z jiné planety. Najde se záchranný modul od vesmírné lodi, v které Martin s několika dalšími přiletěl. Nakonec se Martin dostane hvězdnou bránou zpět na svou planetu, kde ovšem zjistí, že bylo všechno zničeno.

epizody 5.řada (část druhá)

15. května 2009 v 17:12 | domi |  Popis dílů for SG1
512 - Wormhole X-treme!
Český název:
Seriál Červí díra

54321
Natáčí se nový serál Červí díra, který vychází z programu Hvězdné brány. Tvůrcem seriálu je Martin Loyd. Jack je poslán k natáčení, aby zjistil vše o Martinu Loydovi a o blížící se vesmírné lodi. Nakonec loď přiletí na Zem, zrovna když se natáčí a zbylí mimozemšťané, kteří přiletěli s Martinem odlétají. Kamera celou loď natočila a poté byla použita v seriálu.

513 - Proving Ground
Český název:
Zkouška ohněm

54321
SG-1 testuje nový tým. Jack je všechny chce právě nechat propadnout. Po poslední zkoušce je Jack informován o tom, že SGC napadli mimozemšťani. Nový tým s Jackem se vydává do SGC, aby jej osvobodili. Jenže to celé je zkouška, která má prověřit nový tým. Nový tým zprvu nic netuší, ale nakonec je jim vše prozrazeno a nový tým je přijat do SGC, kde bude rozdělen do jednotlivých SG týmů.

514 - 48 hours
Český název:
48 hodin

54321
SG-1 se vrací z planety, kde na ně právě útočí Tanith. SG-1 kromě Teal'ca se vrátí v pořádku na Zem, ale Teal'c zůstal uvězněný v bráně. Hammond na radu Sam nechá bránu vyřadit, protože Teal'cův energetický otist zůstal v pozemské bráně. Jack a Maybourne se vydávají zjistit způsob, jak Teal'ca dostat z brány. To se jim nakonec podaří.

515 - Summit
Český název:
Schůzka na nejvyšší úrovni

54321
SG-1 je inforomována o tom, že vládci soustavy mají velmi důležitou schůzku, při které můžou Tok'rové využít situace a všechny je zabít. Na schlzku pošlou Daniela, který ovšem čeká, než přijdou všichni. Jako poslední přijde Usirev/Sára a Daniel nechce zbraň použít...

516 - Last Stand
Český název:
Poslední boj

54321
...mezitím lord Zipacna zaútočí na Tok'ry a většinu jich zabije. Daniel a Jacob se z mise vracejí, ale jejich Tel'tac je sestřelen a zřítí se na Revanu. Tam je i Jack, Sam, Teal'c a poručík Eliot, který má v sobě Lantashe. Ten použije jed, který vytvořili tok'rové, aby zabil celou armádu Jaffů, kteří střežili bránu a prohledávali okolí.

517 - Fail Safe
Český název:
Kritický bod

54321
Na Zem se řítí meteorit, který by zahubil vše živé ať by dopadl kamkoliv. SG-1 s týmem vědců opravuje Tel'tac, který se zřítil na Revaně a vydává se k meteoritu a přistává na něm. S sebou mají jadernou bombu, kterou chcou meteorit odpálit. Sam ale zjistí, že jádro meteoritu je tvořené celé z naquadahu a kdyby odpálili jadernou hlavici, vytvořili by tak umělou supernovu, která by zničila blízké okolí (možná celou soustavu). Vymislí jiný plán. Rozšířili hyperprostorpvé okno daleko za své hranice a proletěli s meteoritem Zemí a tím ji zachránili.

518 - The Warrior
Český název:
Bojovník

54321
Teal'c a Bra'tac na planetě Cal Mah objeví K'tana, který by mohl být klíč k porážce goa'uldů. SGC se s odbojem Jaffů spojí a poskytnou jim zásoby a zbraně. Ti se nakonec přijmou. Jack ale zjistí, K'tano posílá Jaffy na sebevražedné mise a na jednu z nich pošle také Teal'ca. Teal'c se ale vrátí a zabije K'tana, protože to byl goa'uld Imhotep, který využíval touhy Jaffů, aby získal moc.

519 - Menace
Český název:
Hrozba

54321
SG-1 najde androidku, ale vypnutou a vezme ji na Zem. Sam nabije její energetický článek a androidka se probere. Řekne jim, že se jmenuje Ries. SG-1 zjistí, že je tvůrcem Replikátorů. V SGC vytvořila dva replikátory. Jednoho z nich Teal'c zničil, ale druhý už se replikoval a vytvořil jich stovky. Zamořili celé SGC, ale Daniel přesvědčil Ries, aby je vypla.

520 - The Sentinel
Český název:
Strážce

54321
Jeden SG tým je na planetě Letona, na kterou právě útočí goa'uld Svarog. Místní obyvatelé se ho ale nebojí a tvrdí, že jej strážce pošle pryč. To se ale nestane. Do akce jde SG-1 s dvěma členy Maybournova mimozemského týmu, aby strážce našli a opravili. Nakonec zjistí, že strážce potřebuje lidskou složku a tím všechny Jaffy a Svaroga pošle na jiné místo.

521 - Meridian
Český název:
Velká cesta

54321
Daniel je na Kelowně zasažen smrtelnou dávkou radiace. SGC se pokouší kontaktovat své spojence, ale nikdo se neozívá. Daniel je na tom stále hůř. Mezitím ve svém podvědomí mluví s Omou Dessalou (Antička), která se s ním baví o povznesení. Daniel se nakonec povznese na vyšší úroveň existence.

522 - Revelations
Český název:
Překvapivá odhalení

54321
Thor je zajat Usirevem. SG-1 se vydává na pomoc Asgardskému vědci, který je na planetě, kterou se snažil Thor chránit. Mezitím k Usirevovi přilétá Annubis, který Thorovi implantuje do mozku zařízení, které se propojí s hlavním počítačem mateřské lodě a vědomosti se prostě zkopírují. Naštěstí se Thora podaří zachránit, ale Tho upadá do kómatu.

epizody 5.řada (část první)

15. května 2009 v 17:11 | domi |  Popis dílů for SG1
501 - Enemies
Český název:
Nepřátelé

54321
...SG-1 s Jacobem se nachází v naprosto nezmapovaném Vesmíru. Chvíli po vystoupení z hyperprostoru se objeví Apophisova loď. Té se ale za několik okamžiků zmocní Replikátoři. SG-1 se se svou lodí vrací k Apophisovi, ale nikdo není na palubě, pouze Replikátoři. SG-1 vezmě krystaly na zprovoznění hypermotoru. Apophis s Teal'cem, kterému vymyzal paměť se dostaně na loď SG-1. Replikátoři se zmocní lodě SG-1 a upraví motory tak, aby byly 800x rychlejší. Po návratu do naší galaxie zničí SG-1 motory a Replikátoři s lodí a Apophisem narazí do Delmaku. Celá SG-1 s Jacobem se vpořádku vrátí domů.

502 - Threshold
Český název:
Na prahu smrti

54321
Teal\'ca se nepodaří přesvědčit o tom, že Apophis je mrtvý. Pozvou si Bra'taca, aby ho přesvědčil. Ten mu sebere symbionta a podrobí o obřadu M'al Sharran. Teal'ca se nakonec podaří přesvědčit, že Apophis je mrtvý, ale byl na pokraji smrti. Díky dr. Fraiserové se ho podařilo zachránit a Teal'c se vrátil zpět do týmu SG-1.

503 - Ascension
Český název:
Povznesení

54321
SG-1 přijde na planetu, kde je vše totálně zničeno, kromě jedné velmi vyspělé technologie. Sam omdlí, a je jí nařízena dovolená. Další SG tým se pokouší technologii zprovoznit. Sam navštíví povznesený Antik, který se později udělá zase člověkem a zkamarádí se s ní. Ten chce testu děla (technologie, která jako jediná zůstala celá) zabránit a v domě Sam si udělá minibránu, kterou projde na zničenou planetu a zabrání testu a znova se povznese.

504 - The Fift Man
Český název:
Pátý člen


54321
SG-1 s poručíkem Tylerem je pod palbou skupiny Jaffů. Jack s Tylerem jsou odříznuti od brány a zbytek SG-1 se na rozkaz Jacka vrací na Zem. Tam zjišťují, že žádný Tyler neexistuje. Tyler mezitím Jackovi řekně, kdo ve skutečnosti je. Že je mimozemšťan, který utíká před goa'uldy. V SGC dojdou ke stejnému závěru a vydávají se zachránit Jacka.

505 - Red Sky
Český název:
Rudé nebe

54321
SG-1 přijde na planetu, kde za několik minut po jejich příchodu místní slunce zčervená a tím by do několika měsícu zahubilo vše živé. Sam si myslí, že to je částečně jejich chyba. Jack místním lidem, kteří uctívají boha Freye (Asgard), nabízí, aby přesídlili na jinou planetu. Oni ale nechtějí. Nakonec požádají Asgardy o pomoc, ale ti nemůžou, protože by porušili mírovou smlouvu mezi Goa'uldy a Asgardy. Sam přijde na jiné řešení, které ale nevyjde, ovšem Asgardi tím měli možnost neoficiálně pomoct.

506 - Rite of Passage
Český název:
Zasvěcení

54321
Cassandra při svých narozeninách omdlí a po probuzení začíná mít nadpřirozené schopnosti. Sam si myslí, že jde o vytvoření Hok'tara (vyspělého člověka), kterého se pokoušela vytvořit Nirrti. Nirrti je zajata a donucena Cassandru vyléčit a za odměnu je propuštěna.

507 - Beast of Burden
Český název:
Domácí zvířata

54321
Chaka (Unas), který unesl Daniela a pak se s ním zkamarádil, byl zajat lidmi z jiné planety, kteří unase využívaly jako sluhy. SG-1 se vydává na jejich planetu, ale Jack a Daniel jsou zajati, protože chtěli ukrást Chaku. Sam a Teal'c připraví osvobození, což se pdoaří a Daniel sebou vezmě Chaku, který sebou vezme ještě další unase. Nakonec se dostanou k bráně, ale Chaka chce osvobodit další unase a vrátí se do vesnice.

508 - The Tomb
Český název:
V hrobce

54321
SG-1 najde zikurat, do kterého se udajně dostal ruský tým, když měl v provozu hvězdnou bránu. Tým tam zůstal uvězněný a zvíře, které mělo v sobě goa'uldího symbionta je všechny sežralo. Když SG-1 a další ruský tým přišli do zikuratu, východ se uzavřel, protože ruský voják spustil past. Daniel našel východ ze zikuratu a všichni, kteří přežili (SG-1 a ruská členka) se dostali ven ze zikuratu a vrátili se zpět do SGC.

509 - Between two Fires
Český název:
Mezi dvěma ohni

54321
Omoc zemřel a celá SG-1 je pozvána na jeho pohřeb. Omoc ovšem něco tušil a upozornil Narima. Ten varoval SG-1. Kancléřka Travell nabídne lidem tollánský iontový kanón. Sam ale zjistí, že jeden iontový kanón nestačí a zažádají jich o 38. Tolláni jim vyhoví. Za kanóny ny výměnu žádají trinium. Jack a Teal'c zjistí, že trinium využívají k vyrábění bomb, které projdou jakoukoliv pevnou hmotou. Zjistí také, že Tolláni se spojili s goa'uldem Tanithem, který chce zničit Zemi. Všemu se naštěstí podaří zabránit, ale Tolláni jsou nejspíš vyhlazeni goa'uldy.

510 - 2001
Český název:
Rok 2001

54321
SG-1 narazí na rasu Voliánů, kteří je seznámí s Asheny, kteří jsou ochotni podělit se se všemi vyspělými technologiemi. Daniel nalezne ale podzemní město, kde najde staré noviny. Podle překladů zjistí, že Ashenská vakcína způsobuje něco, co nedokáže přeložit. Sami předá papír s nápisem Ashenům, aby jej přeložili. Asheni přeloží, že je to sterilita a tím Sam ukončí vztahy mezi Asheny a Zemí.

511 - Desperate Measures
Český název:
Zoufalé řešení

54321
Sam je unesena a převezena do nemocničního zařízení, které již není v provozu. Jack zjistí, že Mayborn poskytl firmě Zetatron symbionta, protože Aidrian Conrad byl postižený nevyléčitelnou nemocí. Mohl jej vyléčit pouze symbiont. Implantovali mu symbionta, ovšem ten pak utekl. Jack byl postřelen a Sam osvobozena. Maybourne ovšem zase zmizel.

ëpizody 6.řada (část druhá)

15. května 2009 v 17:03 | domi |  Popis dílů for SG1

611 - Prometheus
Český název:
Prometheus

54321
Na Zemi se vyrábí nová loď (X-303 Prometheus) a jedna reportérka na to přijde, ale myslí si, že je to reaktor. Reportérka se dohodne s Pentagonem, že Promethea zdokumentuje a až když vláda bude chtát odhalit projekt, bude mít exluzivitu. To se stane, ale když je Prometheus dokumentován, členové štábu nejsou reportéři, ale bývalí agenti NID, kteří ukradnou Prometheus a vstoupí s ním do hyperprostoru, ale naštěstí se Jackovi a Teal'covi dostane dostat na Promethea ještě dřív, než vstoupí do hyperprostoru. Tam s pomocí Sam a Jonase všechny neutralizují, a loď je opět v dobrých rukou, jenže daleko od Země...
612 - Unnatural Selection
Český název:
Nepřirozený výběr

54321
...Thor přilétá k Prometheovi se svou novou lodí a tělem a žádá SG-1 o pomoc. Jack se brání, protože nemají žádné zásoby, ale Thor je odvleče na oběžnou dráhu Země. Tam se loď naplní zbraněmi a zásobami. Prometheus se vydává do galaxie Ida k planetě Othalle, kterou ovládli Replikátoři. Sam má opravit stroj na dilataci času, ale Replikátoři jí v tom zabrání, protože se vyvinuli tak, že jsou proti lidským zbraním odolní. Nakonec se pomocí jednoho Replikátora, který měl opravenou chybu (ostatní ne), dostali z Othally pryč a zapnuli dilataci času. Replikátoři byli na čas uvězneni na jedné planetě. Toto řešení ovšem nemůže vydržet dlouho...

613 - Sight Unseen
Český název:
Karanténa

54321
Jonas se dotknul jednoho přístroje a vidí tvory v jiné dimenzi. Částice, které způsobovali vidění do jiné dimenze se přenášely dotykem z osoby na osobu. Částice byly rozneseny do blízkého okolí základny. Zřídila se karanténa a Jonas se Sam pracovali na tom, jak přístroji přikázat, aby částice zneutralizoval. To se povedlo a všechno se vrátilo do normálu.

614 - Smoke And Mirrors
Český název:
Kouřová clona

54321
Kinsey je zastřelen a je několik svědků, že viděli O'Neilla, že to byl on. Existuje i videozáznam. Jack je zatčen. Zbytek SG-1 se ale vydává pátrat, protože tomu nevěří. Nakonec se jim to podaří dokázat, protože útočník použil duplikační technologii z oblasti 51. Byla zatčena i tajná odnož NID, která útok nařídila.

615 - Paradise Lost
Český název:
Ztracený ráj

54321
Maybourne přichází za Jackem, že zná tajné místo, kde jsou vyspělé zbraně Antiků. SG-1 se na tu planetu vydává, ale najdou jen jakýsi průchod, který ale nemůžou spustit. Maybourne má klíč a vydává se na planetu. Tam se násilím dostane skrz průchodem, ale Jack se dostane hned za ním. Začnou boje mezi Maybournem a Jackem, protože oba jedli rostlinu, která z nich dělá cvoky. Jack ji ale přestane jíst a začíná být normální. Zajme Maybourna a několik hodina na to se na měsíci, kam vedl průchod, objeví Tok'rové.

616 - Metamorphosis
Český název:
Proměna

54321
Ruský tým přivede do SGC jednoho muže, který se za několik minut rozpadne na zákládní částice (stane se z něho voda). SG-1 se s ruským týmem vydává na planetu, odkud přišli a zjišťují, že Nirrti znovu začala s vytvářením geneticky vyspělého člověka. SG-1 je zajata a postupně přetvářena, kromě Jacka, který dokázal přesvědčit ostatní. Všichni jsou vyléčeni a Nirrti zabita.

617 - Disclosure
Český název:
Prozrazené tajemství

54321
Pentagon prozradí o projektu Hvězdné brány dalším třem mocnostem. Velvyslanci tomu nejprve nevěří. Myjor Davis začíná přesvědčovat všechny o tom, že Hvězdná brána by měla zůstat v rukou generála Hammonda. To se mu ale nedaří. Naštěstí se objeví v místnosti Thor a všechny informuje o tom, že by to mělo zůstat tak, jak je. Všichni hned změní názor a souhlasí s Američany...

618 - Forsaken
Český název:
Trosečníci

54321
SG-1 najde zřícenou loď. Objeví se také tři lidé, kteří tvrdí, že převáželi vězně do trestanecké kolonie. Jedna žena je zraněna a odvedena do SGC. Tam je vyléčena. Nakonec se ukáže, že to oni jsou ti vězni a ty bytosti, které po nich střílely byli ti, co je převáželi. Nakonec se s nimi zkamarádili a uvěznili zloděje.

619 - The Changelling
Český název:
Dvojí realita

54321
Teal'c s Bra'tacem jsou velmi vážně zraněni a přežívají díky jednomu symbiontovi. Teal'c má mezitím halucinace a žije ve dvou realitách. V jedné je mimozemšťan a v druhé hasič. Nakonec se oba podaří zachránit díky Tok'rům, který vylepšili Pengarský lék pro Jaffy, aby mohli žít bez symbiontů. Teal'c a Bra'tac jej začnou používat.

620 - Memento
Český název:
Svědek minulosti


54321
Nová posádna Promethea testuje hypermotor, ale najednou se hypermotor vypne. Generátor je poškozen, ale Sam zkouší zapnout hypermotor ještě jednou na krátkou dobu, aby doletěli k nejbližší planetě. To se jim podaří, ale generátor bouchl, naštěstí daleko od lodi. SG-1 se spřátelí s místním vůdcem, který jim pomůže najít Hvězdnou bránu. Ovšem na každé planetě je ve vedení někdo, kdo je vždy proti...

621 - Prophecy
Český název:
Proroctví

54321
Jonas začíná mít vidiny, o kterých si myslí, že je to budoucnost. Všechny vidiny se vyplní, kromě poslední, díky varování, které poslal generál Hammond.

622 - Full Circle
Český název:
Kruh se uzavírá


54321
Daniel informuje Jacka, že se Annubis chystá na Abydos, aby našel Raaovo oko. Už jich získal 5 a Raoovo je poslední. Kdyby je získal všechny, měl by 10x větší moc. SG-1 se vydává na Abydos a brání jej před Annubisovými Jaffy. Najde Raaovo oko a také Antickou tabulku, která vypráví o Ztraceném městě. Daniel se domluví s Annubisem, že když mu dá oko, nezaútočí na Abydos. Jack mu je dá, ale Annubis zničí Abydos. Všichni na Abydosu se ale povznesli...

epizody 6. řada (část první)

15. května 2009 v 17:01 | domi |  Popis dílů for SG1
601 - Redemption, Part I.
Český název:
Spása, část I.

54321
Po smrti Daniela testuje SG-1 nového člena. Už jich bylo asi 12, ale ani jeden neuspěl. Mezitím v oblasti 51 byl dokončen nový letoun X-302, na něhož se jde Jack, Sam, Teal'c a Jonas podívat. V SGC se otevře červí díra a Sam za několik hodin zjistí, že v bráně se hromadí energie. Na pomoc je přivolán McKay. Před bránou se objeví hologram Annubise, který v SGC prohlásí, že jsou lidé ztraceni a že je zničí...

602 - Redemption, Part II.
Český název:
Spása II

54321
...Jack a Sam se pokusí pomocí X-302 přiletět na Abydos a kontaktovat Asgardy. Hypermotor ale selže. Jonas po několika pokusech přijde na to, že by se brána mohla vyvézt z hory. To se podaří, upevní se na X-302 a zapne se hypermotor na jedinou sekundu a to se podaří. Brána exploduje několik tisíc světelných let od Země a zbraň, kterou použil Annubis byla zničena díky Rya'covi, Teal'covi a Bra'tacovi.

603 - Descent
Český název:
Havárie

54321
U Země se obejví goa'uldská mateřská loď, na kterou se SG-1 s Jacobem vydává, aby ji prozkoumali. Zjišťují, že loď je prázdná a vydávají se na ni, ale Teal'c a Jonas zůstávají v Tel'tacu. SG-1 zjišťuje, že na palubě zůtali tři Jaffové, kteří se transportují do Tel'tacu, ale Teal'c je zneškodnil. Mezitím goa'uldská loď míří k Zemi a zřítí se do oceánu. Všichni přežijí, ale zjišťuje se, že palubní počítač ovládá Thor. Sam ho vyjme z počítače a spustí se autodestrukce. Všichni utečou a loď exploduje.

604 - Frozen
Český název:
V zajetí ledu

54321
Tým na antarktidě najde ženu, která byla zmrzlá nejspíš několik miliónů let. Přichází SG-1, aby to prozkoumala. Rozmrazí ženu a ta se probudí. Časem začne s Jonasem trochu komunikovat. Ostatní se ovšem nakazí nemocí, ale žena je z toho vyléčí, kromě Jacka. Toho odváží do SGC, kde je předán Tok'rům, aby mu implantovali symbionta, který by ho vyléčil.

605 - Nightwalkers
Český název:
Noční směna

54321
Sam zavolá nějaký muž, ale náhle je hovor přerušen. Sam s Jonasem a Teal'cem se vydává pátrat, co se stalo. V jednom malém městečku zjistí, že skoro celé obyvatelstvo ovládly klony goa'uldů a ti si staví mimozemskou loď, ale nedokončili ji, protože jim v tom Sam zabránila tím, že si před implantací symbionta píchla injekci, která symbionta zabila.

606 - Abyss
Český název:
Kobka

54321
SGC vyžaduje od Tok'rů Jacka. Ti jim řeknou, že utekl. SGC vyžaduje archiv misí, na kterých byl. Pomocí nich si myslí, že je na Baalově základně, což také je. Tam je Ballem mučen a několikrát zabit. SGC ale informuje ostatní vládce soustavy o Baalových pokusech s gravitací a zaútočí na jeho základnu. Jack se probojuje k bráně a vrátí se do SGC.

607 - Shadow Play
Český název:
Stínohra


54321
Kelowňané chtějí použít naquadriovou bombu pro svou obranu. Jonas jim v tom chce ale zebránit a tak SG-1 vydává na Kelownu. Jeden vědec má schyzofrenii, ale přijde na to až dr. Fraiserová, která ho vyšetřila. Vědec měl tak silné halucinace, že si myslel, že vede odboj, ale nikdo tam ve skutečnosti nebyl. Pašoval naquadrii do naprosto opuštěné budovy. SG-1 naquadrii našla a vzala si ji.

608 - The Other Guys
Český název:
Hrdinové

54321
SG-1 hlídá tým vědců, kteří zkoumají staré goa'uldské transportní kruhy. Když je SG-1 u brány, přiletí na planetu Al'kesh a zajme SG-1. Dva vědci se rozhodnou je zachránit. Transportními kruhy se dostanou na Ha'tak, z kterého přiletěl Al'kesh. Tam zjistí, že se SG-1 nechala zajmout schválně, protože od místního goa'ulda, který byl ve skutečnosti Tok'ra, měli dostat nové informace. Ten byl ale zabit, ale dva vědci nakonec pomohli SG-1 se osvobodit a všichni utekli.

609 - Allegiance
Český název:
Svornost

54321
Na základnu Tok'rů útočí goa'uldi a proto se evakuují na stanoviště alfa, kde je momentálně SG-1 kromě Jonase. Tam ale umře nejprve jeden Tok'ra (Tok'rové začnou podezírat Jaffy) a pak zemře i Jaffa a všichni se uklidní. Zjistí se, že je ohrožuje nějaká neviditelná bytost. Bra'taca to někam odtáhne, ale nezabije, pouze přizabije a zabije to ještě jednoho Tok'ru, Jaffu a člověka. Všichni to hlednají a Sam přijde na způsob, jak to zviditelnit. To se podaří, a Bra'tac, který se uzdravil, to zabije. Zjistí se, že to byl Ashrak, který chtěl poštvat Jaffy proti Tok'rům.

610 - Cure
Český název:
Lék

54321
SG-1 přijde na planetu, kde jsou lidé dokonale zdraví. S lékem jsou ochotni se podělit. SG-1 bere vzorek na Zem, aby ho dr. Fraiserová zkoumala. Ta zjistí, že způsobuje mnohem víc potíží, než aby pomáhal. Člověk je sice dokonale zdravý, ale musí lék brát pořád, když ho přestane brát, zemře, protože lék mu nahradí celý imunitní systém. Teal'c a Jonas zjistí, že se lék vyrábí ze symbiontů a že mají goa'uldí královnu. Na planetu přijdou Tok'rové a mezitím Jonas a Teal'c zjistí, že to není goa'uldí královna, ale první Tok'ra...

611 - Prometheus
Český název:
Prometheus

54321
Na Zemi se vyrábí nová loď (X-303 Prometheus) a jedna reportérka na to přijde, ale myslí si, že je to reaktor. Reportérka se dohodne s Pentagonem, že Promethea zdokumentuje a až když vláda bude chtát odhalit projekt, bude mít exluzivitu. To se stane, ale když je Prometheus dokumentován, členové štábu nejsou reportéři, ale bývalí agenti NID, kteří ukradnou Prometheus a vstoupí s ním do hyperprostoru, ale naštěstí se Jackovi a Teal'covi dostane dostat na Promethea ještě dřív, než vstoupí do hyperprostoru. Tam s pomocí Sam a Jonase všechny neutralizují, a loď je opět v dobrých rukou, jenže daleko od Země...


612 - Unnatural Selection
Český název:
Nepřirozený výběr

54321
...Thor přilétá k Prometheovi se svou novou lodí a tělem a žádá SG-1 o pomoc. Jack se brání, protože nemají žádné zásoby, ale Thor je odvleče na oběžnou dráhu Země. Tam se loď naplní zbraněmi a zásobami. Prometheus se vydává do galaxie Ida k planetě Othalle, kterou ovládli Replikátoři. Sam má opravit stroj na dilataci času, ale Replikátoři jí v tom zabrání, protože se vyvinuli tak, že jsou proti lidským zbraním odolní. Nakonec se pomocí jednoho Replikátora, který měl opravenou chybu (ostatní ne), dostali z Othally pryč a zapnuli dilataci času. Replikátoři byli na čas uvězneni na jedné planetě. Toto řešení ovšem nemůže vydržet dlouho...
613 - Sight Unseen
Český název:
Karanténa

54321
Jonas se dotknul jednoho přístroje a vidí tvory v jiné dimenzi. Částice, které způsobovali vidění do jiné dimenze se přenášely dotykem z osoby na osobu. Částice byly rozneseny do blízkého okolí základny. Zřídila se karanténa a Jonas se Sam pracovali na tom, jak přístroji přikázat, aby částice zneutralizoval. To se povedlo a všechno se vrátilo do normálu.
614 - Smoke And Mirrors
Český název:
Kouřová clona

54321

615 - Paradise Lost
Český název:
Ztracený ráj

54321

Jack O'Neill

15. května 2009 v 16:51 | domi |  Jack O'Neill-info

Jack O´Neill

Jack O'neill (Richard Dean Anderson) - Hlavní člen týmu, velí SG1, je to nejlepší herec v celém seriálu je velmi vtipný.

A tady mate zivotopis RDA: Richard Dean Anderson je u nás známý především svou rolí Anguse MacGyvera, hrdiny ze stejnojmenného TV seriálu, který využívá znalostí místo hrubé síly a dokáže vyřešit téměř každý problém. RDA se narodil 23.1.1950 v Minneapolisu ve státě Minesota. Jeho otec Stuart Anderson, nyní v důchodu, byl učitel a jazzový kytarista, matka Jocelyn Andersonová je také umělkyní (malířka a sochařka). Má tři mladší bratry: Jeffreyho Scotta, Thomase Johna a Jamese Stuarta. RDA vyrůstal na předměstí Minneapolisu v Roseville. Od mala ho přitahoval sport, zejména hokej. Chtěl se stát profesionálním hokejistou, ale v 16 letech si v hokejových utkáních během několika týdnů zlomil dvakrát ruku a musel se vzdát kariéry profesionálního sportovce. V 17 letech se zúčastnil cyklistického závodu z Minesoty přes Kanadu až na Aljašku, který měřil přes 5600 mil. V mládí rovněž procestoval Státy jako hobo (černý pasažér na nákladních vlacích). Poté, co se rozplynul jeho sen o profesionální sportovní kariéře, obrátil svoji pozornost k herectví. Studoval dramatické umění na St. Cloud State University a na univerzitě v Ohiu. Krátce před dokončením studia se přestěhoval do New Yorku, pak do San Francisca a nakonec zakotvil v Los Angeles. Zde se živil jako pouliční mim a žonglér, zpěvák v kabaretu ve stylu renesance a pracoval i v Marinelandu, kde psal, režíroval a účinkoval v šou s mořskými savci. Začal hrát v divadle a spolu s kamarádem Carlem Dantem zpíval a hrál na kytaru v rockové kapele "Ricky Dean and Dante". První televizní roli získal v roce 1976 v TV seriálu "General Hospital". V roli mladého lékaře dr. Jeffa Webbera se na TV obrazovce objevoval pět let. V roce 1982 dostal roli Adama McFaddana, nejstaršího ze sedmi bratrů, v dalším TV seriálu "Seven Brides for Seven Brothers" a v roce 1983 roli mladého námořního pilota, poručíka Simona Adamse v TV seriálu "Emerald Point N.A.S.". V tomto období rovněž hostoval v epizodních rolích v několika dalších TV seriálech. V roce 1985 získal roli Anguse MacGyvera v TV seriálu "MacGyver", která ho proslavila a získala mu fanoušky na celém světě. V této roli setrval sedm sezón až do roku 1992 (bylo natočeno celkem 139 epizod) a k MacGyverovi se ještě vrátil o dva roky později ve dvou TV filmech "The Lost Treasure of Atlantis" [Ztracený poklad Atlantidy] a "Trail to Doomsday" [Cesta do zkázy]. Oba filmy i celý TV seriál jsme měli možnost vidět i v naší televizi. V roce 1986 debutoval ve TV filmu "Ordinary Heroes" rolí vojáka Tonyho Kaisera, který oslepne tři dny před návratem domů z Vietnamu. Podle mého názoru je to jeho nejlepší film. V první polovině 90. let hrál kromě filmů o MacGyverovi i v několika dalších filmech. V roce 1992 to byly filmy "In the Eyes of a Stranger" [u nás uvedla TV Prima pod názvem Očima neznámého] a "Through the Eyes of a Killer". V roce 1994 hrál ve filmu "Beyond Betrayal" [u nás uvedla TV Nova pod názvem Zrada a pomsta]. V obou posledně jmenovaných filmech hrál zápornou roli, což po mnoha kladných rolích hodných hochů bylo velmi osvěžující . V roce 1995 hrál ve filmu "Past the Bleachers". V roce 1995 účinkoval také v TV seriálu z období ,Divokého západu' "Legend" v dvojroli spisovatele Ernesta Pratta a jím vytvořeného literárního hrdiny jménem Nicodemus Legend. Celkem bylo natočeno 12 epizod. Tato dvojrole zůstává Andersonovou nejoblíbenější rolí. V roce 1996 hrál ve filmu "Firehouse", který měl být pilotním dílem nového stejnojmenného seriálu. Další díly seriálu však nakonec nebyly natočeny. Film se rozvíjí slibně, ale je násilně (doslova i v přeneseném významu) ukončen. Je to škoda, protože to mohl být zajímavý seriál. Ve stejném roce si RDA zahrál roli kapitána dopravního letadla Jamese Hollanda v TV minisérii "Pandora's Clock", katastrofickém thrilleru podle námětu stejnojmenného románu Johna J. Nance [u nás uvedla TV Nova jako dvoudílný TV film pod názvem Pandořina skříňka, rovněž v roce 2000 v nakladatelství Ikar vyšel knižně i román pod názvem Nešťastné přistání]. V únoru 1997 se začal ve Vancouveru natáčet TV sci-fi seriál "Stargate SG-1". V současné době (léto 2002) se dotáčejí poslední díly 6. řady [u nás byly zatím uvedeny na TV Nova čtyři řady tohoto seriálu pod názvem Hvězdná brána]. Seriál vychází z filmu Deana Devlina a Rolanda Emmericha Stargate natočeného v roce 1994. Pilotní film k tomuto seriálu s názvem "Children of the Gods" měl v USA premiéru 27.7.1997. RDA zde hraje roli plukovníka letectva Jonathana "Jacka" O'Neilla, kterou ve filmu Stargate ztělesnil Kurt Russell. V roce 1999 získal za roli ve Stargate SG-1 Saturn Award za rok 1999 jako nejlepší herec v TV seriálu. Spolu s Michaelem Greenburgem založil filmovou společnost Gekko, která produkovala např. oba TV filmy o MacGyverovi, TV seriál Legend a nyní se podílí na produkci TV seriálu Stargate SG-1. RDA rád cestuje, věnuje se hudbě (hraje na kytaru a zkoušel i komponovat - v seriálu MacGyver v epizodě "The Negotiator" [Vyjednavač] byla použita jeho originální skladba Eau d'Leo) a miluje sport (hokej, lyžování, automobilové závody, potápění aj.). Je jedním ze zakladatelů hokejového týmu celebrit "Celebrity All Star Hockey Team". V letech 1988 a 1992 byl vybrán jako čestný kapitán amerického týmu a hokejového olympijského týmu USA. RDA podporuje také mnoho charitativních organizací a programů jako např. Challengers Boys and Girls Club, Make-A-Wish Foundation, Multiple Sclerosis Society, Center For the Prevention of Handgun Violence nebo Project Literacy US. Rovněž podporuje řadu ekologických projektů, např. Sea Shepherd Society, která se zabývá ochranou mořských živočichů. Podílí se na akci River Project - cestuje po světě a účastní se natáčení dokumentárních filmů o velkých světových řekách. RDA nebyl nikdy ženatý, ale byl vídán ve společnosti mnoha známých žen, jako byly např. Sela Ward, Marlee Matlin, Katarina Witt, Teri Hatcher a Lara Flynn Boyle. Současnou Richardovou přítelkyní je Apryl Prose, s níž má dceru Wylie Quinn Annarose, která se narodila 2.8.1998. RDA je 186 cm vysoký, má hnědé vlasy a oči. Miluje psy. RDA říká: "Psi jsou mí oblíbení lidé" ["Dogs are my favorite people"]. Žije střídavě ve Vancouveru a poblíž Los Angeles.

Daniel Jackson

15. května 2009 v 16:47 | domi |  Daniel Jackson-info

Daniel Jackson

Daniel Jackson (Michael Shanks) - Rozluštil jak funguje hvězdná brána, občas má odlišné názory oproti Jackovi, umí spoustu jazyků, je to archeolog.

Tady neco o Michaelovi:Michael Garrett Shanks se narodil 15. prosince roku 1970 ve Vancoveru, jako mladší ze dvou bratrů. Své druhé jméno nemá příliš rád, protože ho jeho otec používal, jen když byl Michael v problému. A podle všeho, jich nebylo málo :o))) Asi největší byl, když ve svých cca 10 letech zapálil oheň v lese. Na základní škole hlavně pronásledoval děvčata :o)) a o střední sám řekl, že překonal všechna očekávání. Začal hrát hokej a rugby, byl ve studentské radě a posléze se stal členem divadelního spolku, nepil a nekouřil. Dokud nedošlo ke změně. Později, bohužel sám neprozradil, kdy to bylo, začal hodně pít a neuvědomoval si často, co s přáteli provádí... včetně jedné noci, kdy poškodili golfový klub, když rvali hokejkama puky do golfových jamek. Už od ranného dětství se však zajímal o herectví, hrál v každém školním představení a některé z nich i režíroval. Ale diskuze o profesionálním herectví mu byla zamítnuta. Kromě hraní byl jeho vášní hokej. V 16 letech se rozhodoval, jako mnoha dalších kanaďanů, zda být profesionálním hokejistou nebo ne. Nakonec se však rozhodl, že se hokeji bude věnovat jen amatérsky. I nyní si jej rád zahraje a stále je velký fanoušek vancouverského týmu Canucks. Roku 1990 nastoupil na Universitu (University of British Columbia), kde studoval obchod. Jenže tenhle obor mu nešel a tak se rozhodoval o přestupu na herectví nebo politiku. K naší radosti se rozhodl pro herectví a roku 1994 získat titul Bachelor of Fine Arts. Během studií již účínkoval v divadelních hrách "Dombey & Son" jako Walter Gray nebo v "Translations" jako Seržant Yolland. Roku 1992 poprvé také vystoupil před kamerou v seriálu "The Commish - epizoda Rising Sun" v roli mladého delikventa. Dále účinkoval jako Jessie Collins v seriálu "Highlander - episoda The Zone" a jako Jake v "University Hospital - episoda Shadow of a doubt". Po ukončení studií (až do roku 1996) účinkoval ve Stratford Shakespeare Festivalu, kde si zahrál role jako Menteith v "Macbethovi" či jako "Lorenzo" v "Merchant of Venice", Menteith v "Macbethovi". Během této kariéry se zúčastnil natáčení v dalších seriálech či v televizním filmu "A family divided (také pod názvem Mother's Love - u nás uvedeno pod názvem Rozdělená rodina)", v roli násilníka Todda". Roku 1997 točil roli hazardního hráče v televizním filmu "Call of the Wild" a poprvé se objevil v jeho nejslavnější roli doktora Daniela Jacksona v seriálu "Stargate SG-1 (Hvězdná brána)". V tomto období žil s herečkou Vaitiare Bandera, která stvárnila roli Sha're. Načež na rok se jim narodila dcera Tatiana. Během přestávek natáčení se v sezóně 1998/1999 objevil v Vancoverském Stanley Theatre v roli Hamleta a v letech 1998 a 2000 se objevil dvakrát v seriálu "The Other Limits (Krajní meze)", v "Andromédě", ve filmu "Escape From Mars (Útěk z Marzu)" a ve dvou kratších filmech "The Artist's Circle" a "Mr. Fortune Smile". V tomto roce také natočil nezávislý triler "Suspicious River", kde hrál roli sadistického násilníka. Tento film však byl pro svoji brutálitu zakázán a stáhnut z distribuce. Roku 2000 si také vyzkoušel réžii v díle "Double Jeopardy (Stargate SG-1)". Touto dobou již žil, a je tak stále do dneška, s herečkou Lexou Doing, která je u nás nejznámější z role Rommie, v již zmíněné Andromédě nebo role Kamily z filmu No Aliby. Do poloviny 2001 se plně věnoval natáčení Stargate SG-1, který posléze na rok opustil a vrátil se, na nátlak fanoušků, ve třech epizodách. Během 2001/2002 natočil televizní film "Door to Door" filmovou komedii "Suddenly Naked", ale také u nás nedávno odvysílaný triler "All Around The Town (Po celém městě)". Mezi jeho poslední filmy patří z roku 2002 v Indii točený film "Children of The Monsoon", romantická komedie "Single Female Seeks" a očekávaný sci-fi pilotní film seriálu"Sumuru". V tomto roce také strávil čtyry týdny v Irsku, kde natočil krátký film "Mysterious Island", který se vyjadřuje k místní politické situaci. V letošním roce začal v únoru i s ostatním "teamem" točit 7. řadu Stargate SG-1. Z dalších známých plánů je bude točit další díl v Andromédě. O Shanksovi se ví, že je perfekcionalista, který nikdy není spokojen se svým výkonem a opakuje ty samé věci dokola, dokud není zcela unaven. Sám o sobě tvrdí, že je neodbytný, tvrdohlavý a opravdu upřímný. Výstřední člověk se smyslem pro humor, zanícený do problémů a určitě naivní.

Samantha Carter

15. května 2009 v 16:44 | domi |  Samantha Carter-info

Samantha Carterová

Samanhta Cartrová (Amanda Tapping) - Je moc chytrá až to O'nellovi docela vadí.


Něco o Amandě: Amanda Tapping se narodila v Rochfordu v Anglii a vyrůstala v Torontu společně s třemi bratry. Objevila se ve vedlejších rolích v seriálech "The X-Files" (Akta X), "Due South" (Směr Jih), "Forever Knight", "Kung-Fu: The Legend Continues" (Kung-Fu: Legenda pokračuje), "The Newsroom", "Millennium" a "The Outer Limits" (Krajní Meze), pravidelně také v seriálu od Disneye "Flash Forward". Také hrála v televizních filmech "Lessons in Love", "Remembrance" a "Degree of Guilt". Hrála také v "Booty Call" a "Rent a Kid". Vystudovaladrama na University of Windsor School of Dramatic Art a hrála v těchto divadelních hrách: "Steel Magnolias", "Look Back in Anger", "Children of A Lesser God", "Noises Off", "The Lion in Winter" a "The Shadow Walkers". Byla také spoluzakladatelkou kanadského komediálního souboru Random Acts. Tapping je horlivá čtenářka a spisovatelka. V současné době píše dva scénáře a komedii. Ráda ve svém volném čase vylepšuje svůj domov a ráda si hraje se svým psem Abbie. Amandu Tapping alias majora Sammanthu Carterovou dabuje v české verzi seriálu Simona Postlerová.

Teal'c

15. května 2009 v 16:41 | domi |  Teal'c-info

Teal´c


Teal'c (Christopher Judge) - Moc nemluví, velmi dobrý bojovník.

Něco o Christopherovi: Přestože kariéra Christophera Judge se zdá být předurčena jako hráče Amerického fotbalu, neboť získal fotbalové stipendium na University of Oregon, třikrát byl All-American a hrál v Hula Bowlu, on věděl, že chce být hercem. Když byl v Oregonu, zůčastnil se konkursu na konferenciéra ranní šou West Coast FOX KLSR. Jeho vtipný pětiminutový monolog mu získal tuto práci a tím vyřadil tisíce jiných zájemců. Díky tomu se objevil v několika komediálních šou jako "Martin", "The Fresh Prince of Bel Air", "Lush Life" a "The Jamie Foxx Show". Dále hrál v "The Burning Zone", "Wise Guy", "21 Jump Street", "MacGyver" a "Gabriel's Fire", než se stal stálou hvězdou v "Sirens", kde hrál Richieho Stylese. Objevil se také ve filmech "The Glory Years", "Little Feet", "Bird on a Wire", "Cadence" a "House Party", kde hrál Milese. Nedávno hrál společně s Jennifer Beals v "Out Of Pocket". V současné době pracuje společně s producenty Michael Greenburgem a jeho bratrem Ross Greenburgem na filmu o sportovci Joe Louisovi. Judge studoval drama ve vyhlášeném Howard Fine Studio v Los Angeles a je stále yapáleným atletem. Loni produkoval a hrál v krátkém filmu "Hacks". V přestávce meyi natáčením SG-1 si splnil sen a nahrál první CD. První singl se jmenoval "We're Going to Take Our Clothes Off." Dále namluvil postavz v animovaných seriálech "Action Man" (Simon Gray), "Book Of Virtues" (Plato) a "X-MEN" (Magneto). Judge rád tráví svůj volný čas se svými dětmi Christopherem, Cameron a Catrinou.John Sheppard

15. května 2009 v 16:37 | domi |  John Sheppard-info

John Sheppard

John Sheppard, major letectva Spojených států (USAF), je vynikající pilot, který se stal po smrti plukovníka Sumnera (a nyní jen díky protekci vedoucí expedice doktorky Weirové) řídícím důstojníkem vojenských sil ve městě Atlantis. Také velí vlajkovému průzkumnému týmu expedice Atlantis.
Sheppard, původně umístěný na antarktické letecké základně McMurdo, byl pověřen úkolem dovézt generála O'Neilla na nově objevenou základnu Antiků, která se nachází hluboko pod ledem. Tam objevil, ze vlastní vzácný gen, která mu umožňuje používat antickou technologii. Navíc ho má tak silný, že mu umožňuje, narozdíl od ostatních, tuto technologii používat úplně přirozeně bez potíží a bez nutné větší dávky koncentrace (která je třeba nutná u dr. Becketta). Vedoucí expedice dr. Weirová se ho rozhodla vzít do svého týmu i přes jeho škraloup ve vojenské kariéře, kdy neuposlechl přímý rozkaz, a na vlastní pěst se v Afgánistánu vydal zachránit dva své kolegy.
John je celkem šlechetná osoba, která se ale nebojí vyjádřit nahlas své názory. Také si zakládá na důvěryhodnosti, díky níž přesvědčil Ronona Dexe, aby se přidal do jeho týmu po ztrátě poručíka Aidena Forda namísto toho, aby ho zabil.

Elizabeth Weir

15. května 2009 v 16:35 | domi |  Elizabeth Weir-info

Elizabeth Weirová

Dr. Elizabeth Weirová, velice nadaná a uznávaná expertka na mezinárodní politiku, je výbornou diplomatkou a vyjednavačkou. Byla vybrána jako nová vedoucí projektu Hvězdné brány. Nyní je hlavní velitelkou expedice Atlantis.
Weirová začínala svojí kariéru jako politická lobbystka proti utrácení peněz v armádě. Později jako zástupce Spojených Států vyjednala řadu nejcitlivějších smluv a dohod. Z neznámých důvodů byla vybrána jako nová velitelka SGC. Poté, co byl plukovník Jack O'Neill povýšen a převzal řízení SGC on, byla Weirová přeřazena na základnu Antiků v Antarktidě. Krátce na to, se stává velitelem expedice Atlantis, a vydává se do Ztraceného města znovunalezeného Danielem Jacksonem. Jako vedoucí expedice se osvědčila a mnohokrát přispěla k záchraně města. Weirová ovládá mimoto šest cizích jazyků, včetně ruštiny a latiny. Také se naučila jazyk Antiků a číst wraithštinu.
Elizabeth je nekompromisně tvrdá, ale taky velice emocionální osoba. Také se nerada vzdává svých blízkých a neztrácí v ně naději.

Dr. Eric Foreman

15. května 2009 v 10:29 | domi |  Eric Foreman-info

Dr. Eric Foreman

Omar Epps hrál kupříkladu ve filmech "Ring volný" jako partner Meg Ryanové či "Zlatíčko" s Judem Lawem a Susan Sarandonovou. Získal též velké role v hraných snímcích "Svatba mého nejlepšího kámoše", "Právo silnějšího", "Holé lebky", "Juice," "Snídaně šampionů", "První liga 2", "Program," "Vřískot 2," "Parchanti nebo poldové?", "Láska a basketbal" či "Ve spárech jakuzy". V televizi ztělesnil doktora Dennise Ganta v seriálu "Pohotovost". Epps byl nominován na cenu NAACP Image Award za nejlepší herecký výkon ve snímku "Rozsudek" v němž ztělesnil kriminálníka, který strávil většinu života ve vězení.
Epps též vytvořil vlastní hereckou skupinu účinkující ve filmech a v muzikálech pod názvem BKNY.

za spřátelení pro jac-kie

15. května 2009 v 10:26 | domi |  Diplomy pro SB
Za spřátelení pro jac-kiekalendář květen

1. května 2009 v 6:00 | domi |  kalendář
KVĚTENModrá


-uklidňuje a posiluje soustředění
Jestli tě mají rodiče brát jako dospělou, začni se tak chovat.
Nedělej ze sebe ale někoho jiného jen proto,aby sis zachovala přátelství.
Dobrá rada:


Zaměř se na svou fyzickou kondici.


1 -Svátek práce...................... 4 -Květoslav................ 6 -Radoslav
2 -Zikmund............................. 5 -Klaudie ....................7 -Stanislav
3 -Alexej
8 -Den osvobození
9 -Ctibor ..................................18 -Nataša
10 -Blažena .............................19 -Ivo .................25 -Viola.................. 30-Ferdinand
11 -Svatoslava + Svatava....... ......20 -Zbyšek ...........26 -Filip ....................31 -Kamila
12 -Pankrác .............................21 -Monika ...........27 -Valdemar
13 -Servác ...............................22 -Emil ................28 -Vilém
14 -Bonifác.............................. 23 -Vladimír ..........29 -Maxmilián
15 -Žofie................................. 24 -Jana
16 -Přemysl
17 -Aneta