Říjen 2008

o seriálu 2

23. října 2008 v 19:37 | domi |  seriál1
Nový hitový seriál na AXN Doktor House nabízí netradiční pohled do lékařského prostředí opředeného tajemstvím, kdy zloduchem je choroba a hrdinou neuctivý kontroverzní lékař, který nevěří nikomu, a už vůbec ne svým pacientům.
DR. GREGORY HOUSE (Hugh Laurie) postrádá dobré vychování a nejraději by se svými pacienty vůbec nemluvil, kdyby se tomu mohl vyhnout. Lékař, jehož sužuje vlastní chronická bolest, chodí s hůlkou, což jen podtrhuje jeho jízlivé a surově otevřené chování. I když jeho způsoby hraničí s asociálností, individualista House je ve skutečnosti jedinečný doktor a jeho netradiční myšlení a dokonalé instinkty mu získávají velký respekt. Tento specialista na infekční choroby je brilantní diagnostik, který miluje medicínské hádanky, jimž musí přijít na kloub, aby zachránil lidské životy. Na seznam Houseových případů patří ty, jež nelze vysvětlit a které ostatní lékaři nedokáží vyřešit. Proto si sestavil elitní tým mladých kolegů odborníků, kteří mu v jeho úsilí pomáhají. Do Houseova týmu patří neurolog dr. ERIC FOREMAN (Omar Epps) s poněkud podezřelou minulostí, imunoložka dr. ALLISON CAMERONOVÁ (Jennifer Morrisonová) a dr. ROBERT CHASE (Jesse Spencer). House má dobrého přítele v dr. JAMESU WILSONOVI (Robert Sean Leonard), který je specialista na onkologické případy, s nímž může problémy konzultovat.
Mezi Housem a dr. LISOU CUDDYOVOU (Lisa Edelsteinová), která je administrátorkou nemocnice, existuje prchavá přitažlivost. Cuddyová je s ním nicméně v trvalém konfliktu, jenž se týká jeho povinností v nemocnice, zároveň však musí připustit, že House je nejskvělejším lékařem, jakého nemocnice má. Je-li pacientův život v ohrožení, tenhle doktor udělá cokoliv, aby v souboji s časem případ vyřešil dřív, než nemocný zemře. Počínaje tím, že pošle některého ze svých lidí, aby vnikl do pacientova domu a hledal tam klíč k rozluštění problému, a konče vysoce riskantními léčebnými postupy podle toho, jak pacient reaguje. Houseovy metody mohou vzbuzovat podezření, ale jeho výsledky nikoliv.

hlavní postavy - vizitky

23. října 2008 v 19:36 | domi |  dohromady-info
Dr. Allison Cameronová
Jennifer Morrison
Dr. James Wilson
Robert Sean Le
Dr. Eric Foreman
Omar Eppps
Dr. Lisa Cuddyová
Lisa Edelstein
Dr. Robert Chase
Jesse Spencer
Dr. Gregory House
Hugh Laurie

Dr. Lisa Cuddyová

23. října 2008 v 19:33 | domi |  Lissa Cuddy-info

Dr. Lisa Cuddyová

Lisa Edelsteinová zahájila svou profesionální dráhu už při studiu herectví na newyorské Tisch School of the Arts. Spolupracovala na inscenacích mimo Broadway, napsala a složila hudbu k manhattanskému muzikálu týkajícího se AIDS "Positive Me", ve kterém i účinkovala.
Z hraných filmů si ji diváci nejspíš pamatují nejlépe jako snoubenku Bena Stillera posedlou aerobikem ve filmu "Rabín, kněz a krásná blondýna", který režíroval Edward Norton. Do její filmografie dále patří snímky "Po čem ženy touží", "Bláznivá školka" "Lepší už to nebude", "Paní Harrisová", "Mezi otci a syny", "Susanin plán". Hraje též v "Donut Holes" s Peterem Paigem a Kathy Najimyovou a ve "Výprodeji" s Rayem Romanem a Kevinem Jamesem.

Dr. Robert Chase

23. října 2008 v 19:32 | domi |  Robert Chase-info

Dr. Robert Chase

Filmografie Jesseho Spencera zahrnuje role v "Holky z lepší společnosti" (s Brittany Murphyovou) a "Plavat proti proudu" s Geoffreyem Rushem a Judy Davisovou. Je vyhledávaným dabérem a pracuje ve Velké Británii i v Austrálii jak v televizi, tak na divadle. Nedávno se objevil v uznávaném dramatu BBC "Smrt pod ochranou církve" a zahrál si též hlavní roli v adaptaci BBC "Lorna Dooneová" a Hallmarkově "Stranded." Svou hereckou kariéru začal v australském seriálu "Sousedé", který se dlouho udržel na televizní obrazovce.

Dr. James Wilson

23. října 2008 v 19:31 | domi |  James Wilson-info


Dr. James Wilson

Robert Sean Leonard si získal uznání jako jedna z nejrespektovanějších hereckých osobností dneška a vybudoval si vynikající pozici jak v divadle, tak na televizní obrazovce. Narodil se v New Jersey a svou hereckou dráhu začal jako čtrnáctiletý na jevišti newyorského divadla Ridgewood. V devatenácti debutoval před kameru ve velmi ceněném filmu "Spolek mrtvých básníků", v němž byli obsazeni do hlavních rolí Robin Williams a Ethan Hawke.
Leonard získal v roce 2001 Tony Award za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v představení "Vynález lásky". Dva roky nato byl opět nominován v téže kategorii za svůj výkon ve hře "Cesta dlouhým dnem do noci", v níž účinkovali též Brian Dennehy, Vanessa Redgraveová a Philip Seymour Hoffman. V roce 2001 si zahrál ve filmu Richarda Linklatera "Přiznání" s Ethanem Hawkem a Umou Thurmanovou a v dramatu "Chelsea Walls," které Ethan Hawke režíroval. Ve filmu natočeném podle stejnojmenné hry dále hráli Kevin Corrigan, Vincent D'Onofrio, Uma Thurmanová, Kris Kristofferson, Natasha Richardsonová a Rosario Dawson.]]> JENNIFER MORRISONOVÁ

Dr. Allison Cameronová

23. října 2008 v 19:26 | domi |  Allison Cameron-info

Dr. Allison Cameronová

Jennifer Morrisonová ve filmu debutovala jako patnáctiletá, když si zahrála dceru Richarda Gerea a Sharon Stoneové ve filmu Intersection (Křižovatka). Diváci ji viděli též ve snímcích Mall Cop, Grind (Skřípění) či Surviving Christmas (Přežít Vánoce) s Benem Affleckem a Jamesem Gandolfinim a také ve filmu "Pan a paní Smithovi", kde hlavní role ztělesnili Brad Pitt a Angelina Jolieová. Hrála též v nezávislých titulech jako "The Sure Hand of God" a "Design."
V televizi Morrisonová získala role v seriálech "Dawsonův svět" a "The Random Years." Vystudovala herectví na Loyola University v Chicagu a pracovala s proslulou divadelní společností Steppenwolf Theatre Company

Dr. Gregory House

23. října 2008 v 19:25 | domi |  Gregory House-info

Dr. Gregory House

Hugh Laurie vystudoval Etonskou a Cambridgeskou Univerzitu, kde získal titul z antropologie. V roce 1980 zároveň zvítězil v univerzitních veslařských závodech a býval by nejspíš pokračoval ve sportovní kariéře, kdyby však neprodělal mononukleózu a díky následné rekonvalescenci se nenechal pohltit divadlem. Byl zvolen prezidentem přestižní Footlights revue, kde se Stephenem Fryem a Emmou Thompsonovou produkoval "The Cellar Tapes". Představení získalo na Edinburghském festivalu v roce 1981 Perrier Award a všichni tři tak odstartovali kariéru placených herců. Laurieho filmografie zahrnuje tituly jako "Petrovi přátelé", jež režíroval Keneth Branagh, "Rozum a cit" s Emmou Thompsonovou, "Sestřenice Bette" s Jessicou Lang, "Muž se železnou maskou", "101 dalmatinů", "Myšák Stuart Little" a "Myšák Stuart Little 2" s Geenou Davis a "Let Fénixe" s Dennisem Quaidem. Kromě herectví se Laurie věnuje i režírování televizních pořadů a reklam, skládání a natáčení četných originálních písní a psaní článků pro londýnský The Daily Telefraph.

Dr. Eric Foreman

23. října 2008 v 19:24 | domi |  Eric Foreman-info

Dr. Eric Foreman

Omar Epps hrál kupříkladu ve filmech "Ring volný" jako partner Meg Ryanové či "Zlatíčko" s Judem Lawem a Susan Sarandonovou. Získal též velké role v hraných snímcích "Svatba mého nejlepšího kámoše", "Právo silnějšího", "Holé lebky", "Juice," "Snídaně šampionů", "První liga 2", "Program," "Vřískot 2," "Parchanti nebo poldové?", "Láska a basketbal" či "Ve spárech jakuzy". V televizi ztělesnil doktora Dennise Ganta v seriálu "Pohotovost". Epps byl nominován na cenu NAACP Image Award za nejlepší herecký výkon ve snímku "Rozsudek" v němž ztělesnil kriminálníka, který strávil většinu života ve vězení.
Epps též vytvořil vlastní hereckou skupinu účinkující ve filmech a v muzikálech pod názvem BKNY.

Houseismy a) 1 sezóna

23. října 2008 v 19:17 | domi |  hlášky
"Udržet tajemství mi jde skvěle. Nikdy jsem nikomu nevyzradil, že se Wilson pomočuje." Díl: Kdo je tvůj táta?

"Pokud si Chase zlomil vaz pádem ze svého poníka, není důvod, aby ležel na pohotovosti." Díl: Navěky

"Ptám se tě, jestli je pro Tebe moje poloviční smrt dostatečným vysvětlením pro to, že nejsem dostatečně zábavný?" Díl: Navěky

"Nápady nejsou jako plechovky. Jejich recyklace je na prd." Díl: Navěky

"Jsi naštvaný, že dělám ambulantní hodiny? Ty jo, to je jako pěstí do oka." Díl: Euforie, 2. část

"Všichni jsou báječní, když jsou jednou nohou v hrobě." Díl: Euforie, 1. část

"Ne, pokud mluvíte k Bohu, jste zbožný. Pokud však Bůh promlouvá k vám, jste psychouš." Díl: House versus Bůh

"Jen je nechte, ať se dívají. Nejlepší výkony vydávám před širokým obecenstvem." Díl: Sázka na život

"Rodiče jsou zoufalí, protože jim umírá dítě. Je to pochopitelné. Když neumře, už nikdy zoufalí nebudou." Díl: Sázka na život

Jediný způsob, jak tohle dokázat, je vpíchnout kryse její krev a počkat, až se všechen její botulotoxin dostane do vašeho zadku. Já jdu mezitím dolů zastrašit tu vyděšenou, umírající puberťačku, ještě než se složí jako vyděšená, umírající puberťačka.

Foreman - "Jeho pravé varle je téměř dvakrát větší než levé. House - "Bezva". Díl: Sex zabíjí


Weber - "Na tomhle abnormálním mozku nemůžete testovat vůbec nic."
House - "To je tak úzkoprsé. Vždyť není abnormální. Je mimořádný."
Díl: Rozptýlení

Cameron - "Mohou léky na bolest způsobit orgasmus?" House - "Kéž by" Díl: Rozptýlení

"Maminka dělá v poslední době pro rodinu opravdu všechno. Dokonce za ni poliká i prášky". Díl: Musím to vědět

Chase - "Do 20 minut budeme mít zprávu hotovou. Tím dřív, čím dřív dostane Foreman ten přístroj." House - "Já vás učím lhát, podvádět a krást a jen co se na chvíli otočím, už stojíte pozorně v řadě!" Díl: Nedorozumění

"Co dalšího vás ještě nabíjí? Drogy? Příležitostný sex? Tvrdý sex? Příležitostný tvrdý sex? Jsem doktor, potřebuju to vědět." Díl: Hypochondr

"Mám jednu námitku: Už jsem se dostal přes trojky. Teď jsem na čtyřky." Díl: Chyba

"Steve McQueen bez vlasů? Díky bohu, že umřel mladý." Díl: Lovci

"Co donutí chlápka, aby slintal? Chase, měl jsi na sobě své krátké kraťásky?" Díl: Kolotoč

"Pokaždé zmiňuješ všechny ty obětavé ženy z historie, které umřely samy - Johanku z Arku, Matku Terezu...teď mě jiná nenapadá. Muži se na druhou stranu neberou tak strašně vážně." Díl: Tuberák

"Počkej, jsem natolik šlechetný, že k lidem, se kterýma jsem nespal, jako hajzl nechovám". Díl: Bumbrlíček

"S potěšením vám oznamuji, že jsme v poslední době tak sehraní, že si vzájemně půjčujeme dokonce i spodní prádlo." Díl: Bumbrlíček

"Je ještě pořád nelegální provádět pitvu na živé osobě?" Díl: Neviditelný nádor
"Globálně vzato, fěťáci jsou vesměs pěkný blbci."
Epizoda: Tři příběhy

"Když řeknete lidem, že umírají, s úžasem zjistíte, že začnou přemítat o tom, co je pro ně nejdůležitější. Ukáže se, co pro ně má skutečný význam. Pro co by si přáli zemřít. A kvůli čemu touží po lži."
Epizoda: Tři příběhy

"Jen pokračujte. Na závěr prohlídky vám ještě zkontroluju prostatu."
Epizoda: Láska bolí

"Ramono, ty poběhlice. Buď ses spustila s osmnáctiletým klukem nebo s osmdesátníkem, který polyká ty malé modré pilulky
Epizoda: Láska bolí

House: "Omlouvám se. Jdu pozdě. To víte - porno na internetu." Chase: "Proč nejste ve své kanceláři?" House: "V mé kanceláři je počítač. Když se přihlásím, tak pojedou mé milostné představy na plné obrátky. Musím dopřát svému zápěstí chvilku klidu."
Epizoda: Nová generace

"Porovnáváte mě s Bohem? No, to je samozřejmě v pořádku, ale jak jistě víte, já jsem nikdy nestvořil strom."
Epizoda: Nečekaná pravda

"Jsi ten nejpošetilejší neznaboh, jakého jsem kdy potkal."
Epizoda: Nečekaná pravda

Wilson:"Ultrazvuk a biopsie potvrdily naše obavy. Nádor je příliš velký. Přinejmenším 30 liber." House: "Tak to je zaručeně osobní rekord naší kliniky."
Epizoda: Zátěž

Paní Hernandezová: "Budu mít strašnou jizvu a nebudu si moci dovolit nosit bikiny." House: "Vy ještě nosíte bikiny?" Paní Hernandezová: "Ano, máte s tím snad nějaký problém?" House: "To ne, jen bych s vámi nikdy nešel plavat."
Epizoda: Zátěž


Cuddy: "Potřebuju, aby sis vzal svůj doktorský plášť." House: "A já potřebuju dva dny bouřlivého sexu s někým až obscénně mladším než jsi ty. Zhruba tak o polovinu."
Epizoda: Sebekontrola

Wilson:"Odmítla si nechat udělat další testy. Musel jsem jí hodně nutit i do tohohle jednoho." House: "A to se vám stává často? Aby ženy radši zemřely, než se před vámi svlékly do naha?"
Epizoda: Sebeovládání

"Tajný spolek. Co je na něm tak tajného, že v něm jsou samí blbci?"
Epizoda: Prokletí

"Vždycky mi důvěřuješ. A to je velká chyba."
Epizoda: Absťák

"Jak říkám, v týmové práci neexistuje žádné "Já". Nicméně "já" jsem tady, pokud byste v tom neměli jasno."
Epizoda: Nechat zemřít

"Opravdu jsi mě nesmírně zklamal. Pošlu tě pro úžasnou novinku na drogovém trhu a ty se vrátíš s rajčatovou omáčkou."
Epizoda: Jed

Dr. House: "Předpokládám že váš toporný horní pysk v nejlepším případě vyjadřuje britský způsob jak říct "bez šance, ksakru". Chase: "No, vlastně jsem Australan." Dr. House: "Máte na penězích královnu, jste přece Angličan."
Epizoda: Opravdu jsem Australan

Matka pacienta: "Kdopak vy jste?" Dr. House: "Jsem doktor, který se snaží zachránit vašeho syna. A vy jste matka, která ho nechává zemřít. Vyjasnění pojmů. To je báječná věc.
Epizoda: Jed

"Jsme doktoři proto, abychom léčili nemoci. Léčit pacienty však je ve skutečnosti pro většinu doktorů to nejhorší, co je může potkat."
Epizoda: Dr. House


Oční kekei genkai

22. října 2008 v 21:50 | domi |  Naruto-info

Oční Kekkei genkai

Napadlo mě, co takhle jednou místo obrázků z Naruta jednou něco napsat? No... a vymyslela jsem tohle - Oční Kekkei genkai. Určitě o tom všichni dost víte, ale já jsem to sem dala hlavně kvůly jedné věci - Rinnenganu. Problém je v tom, že jsou dva názory na něj, pkusim se tedy napsat něco mezi, a aby to dávalo stále smyls.Vsadim se, že pokud nečtete mangu nevíte o co de. No a vy ostatní... třeba se taky dozvíte něco novýho n_n P.S.: taky vám ty obrázky příjdou tak no.. ehm.. jak to říct..

Jak ve snu vidět mrtvého

17. října 2008 v 11:36 | domi |  čarodějnictví a magie
Jak ve snu vidět mrtvého
V tomto případě potřebuješ věc patřící mrtvému člověku, jehož chceš ve snu vidět a mluvit s ním. Tuto věc polož na noc do okna. K tomu přidej zlomenou svíčku, stříbrnou minci, tři stébla slámy, trochu tabáku, krajíc bílého chleba, sklenici červeného vína, špetku soli, černý kamínek (onyx), rašelinu, papriková semínka (6-7 kusů) a kousek upečené tykve.

Pod okno na podlahu rozdrob mletou svěcenou křídu. Pak okno otevři dokořán a zapal velkou svíci. Na ni kouskem skla napiš "PŘIJĎ, XY"(jméno dotyčné osoby). Před spaním vyslov jméno nebožtíka a pomodli se Zdrávas a Otčenáš. V noci budeš mít živý sen, že oknem do tvého pokoje vstoupí mrtvý. Nebude však moci překročit hranici, kterou si určíš svěcenou křídou. Ráno nesmíš tabák, chléb a víno zanést k hrobu mrtvého, jehož si vyvolal. Vykopej jamku, na její dno nejdříve polož chléb, vylij víno a na papírek napiš:
"Odpočívej v klidu!"
Přikryj to tabákem a jamku zahrab. Když tak neučiníš dopoledne, mrtvý k tobě už víc nepřijde. Pamatuj si ale, že to můžeš dělat jen ve výjimečných případech a musíš mít k tomu dostatek sil. celou proceduru můžeš opakovat nejdříve za půl roku.K upevnění přátelství

17. října 2008 v 11:35 | domi |  čarodějnictví a magie
K upevnění přátelství
Budeš potřebovat: růžové (dívčí) víno, asi tak 1 litr, květy podbělu (1 lžíci), sušené švestky (3-4), půl lžíce bylinného medu, usmažený kořen pampelišky, vydolovaný ze země těsně před svítáním, při němž je nutné říci :

Astes, mastes, lastes
Compermastes!
Uvedené vař 5 minut a důkladně přeceď. Použij do 4 dní a uschovej ve tmě a chladu. Nejúčinněji působí kolem půlnoci, během pátku a soboty.


Pro sny o lásce

17. října 2008 v 11:34 | domi |  čarodějnictví a magie
Pro sny o lásce
Potřebuješ: litr červeného vína, které po tři noci bylo v tmavé láhvi zahrabáno v písku, dále 3 lžíce kvalitního medu, 3 lžíce jahodového sirupu (domácího), celou mrkev, 7 plodů šípků (celé), trochu anýzového prášku, asi tak na špičku nože, trochu lihu, trochu máty a zrníčko soli.

Postup: Když už máš všechno připraveno a je po západu slunce, dej tyto věci do hrnce ve výše uvedeném pořadí a vař to přesně 7 minut od chvíle, jakmile odvar začne pěnit. Nakonec odvar dvakrát přeceď.
Toto množství by ti mělo vydržet 5 nocí. Pamatuj ale, že po dvaceti dnech ode dne jeho uvaření ho musíš vylít, zůstane-li ti. Zásadně ho nikomu ani předtím ani po tom nenabízej, protože tento čarovný odvar by druhým sny o lásce nepřinesl.


Pro usmíření

17. října 2008 v 11:33 | domi |  čarodějnictví a magie
Pro usmíření

Použij jakékoliv víno a potají v něm vař 1 minutu tmavý kamínek, nejlépe obsidián. Řekni:
"Vytáhni zlost a hněv z jeho těla,
ať mne má znovu za přítele."
Víno nech vychladnout a nad nádobou udělej dva pravotočivé kruhy. Pak do jeho hladiny prudce foukni. Čarovné víno použij k tomuto účelu do dvou dnů, pak budeš muset postup opakovat, protože jeho síla za tu dobu z odvaru vyprchá


Pro spánek beze snů

17. října 2008 v 11:32 | domi |  čarodějnictví a magie
Pro spánek beze snů
Budeš potřebovat: jeden litr vína, které má oranžový odstín a je starší jednoho roku.

Postup: Vyvař v něm třezalku a špetku kozlíku lékařského. Pak přidej ametyst a to všechno vař 15 minut na mírném ohni. Po scezení nalij do láhve z tmavého skla a na noc pověs na ovocný strom. Upít můžeš až následující noci, a to množství, jaké uznáš za vhodné. Takto upravené víno nepij starší než 20 dní


Víno pravdy

17. října 2008 v 11:32 | domi |  čarodějnictví a magie
Víno pravdy
Smíchej bílé a červené víno v poměru 2 : 1 při úplňku na volném prostranství, nejlépe na poli nebo na louce. Smíchaná vína musíš třikrát pomalu přelévat z jedné nádoby do druhé. Pak doma toto víno opatrně ohřej a nalij do něj 2 lžíce kořalky (na 1 litr vína), přidej 3 špetky majoránky, na špičku nože bílého pepře, s tajné množství saturejky a petrželové natě a nakonec 2 špetky skořice. to vař sedm minut. Odvar stále míchej, a odříkávej následující slova:
"Co budu chtít vědět,
mi sděleno bude.
Pravda vyjde najevo,
i kdyby byla v sudu.
Ty mi řekneš všechno, na co se tě budu ptát,
ne-li, pak budeš litovat..."

Víno musíš použít do 10 dní. Jestliže ti z něj zůstane, bez milosti ho vylij. Uvedená osoba by ho měla pít z kovové číše a když se jí po jednom doušku na něco zeptáš, vyzradí ti to.


lektvar pro pěkné sny

17. října 2008 v 11:29 | domi |  čarodějnictví a magie
Pro pěkné sny

Do teplého půl litru broskvového vína vhoď špetku až dvě mletého anýzu. Přidej vlasec šafránu, trochu cukru, špetku sušené citrónové kůry a dvanáct kapek slivovice. Odvar těsně před zpěněním odstav, přeceď. Měl by ti vystačit nejméně na tři noci. zaručí ti pěkné sny. Pít se má ze sklenice vypláchnuté heřmánkovým odvarem. při jeho pití musíš klečet a být otočen ve směru měsíce nebo větru

kakashi a sexuální výchova

5. října 2008 v 13:25 | domi |  Naruto-info
Překlad:
Kakashi: ...a pak , když se muž a žena velice moc milujou...
Kamashi: STANE SE TOTO!!!
Kamashi: ...a toto je DĚLÁNÍ DĚTÍ podívejte...

koukáme se na kruh

5. října 2008 v 13:19 | domi |  Naruto-info
http://i170.photobucket.com/albums/u278/kobylka/orochimaru__s_hideout_by_shadowdece.gif

srandičky

5. října 2008 v 13:14 | domi |  Naruto-info

Překlad:


Gaara: Dej ruku pryč od mé sestry!

Temrai: Gaara...!

Shikamaru: Já...já to můžu vysvětlit!!

Hinata: Na-Na-Naruto-kun

Naruto: Sakura....chan...

Sakura: Vypadni! Hlupáku-Naruto!!

Sasuke: Můžeš...můžeš mě PUSTIT!?

Ino: NIKDY !!

Lee: Ten film je tááááááák abnormálně D Ě S I V Ý !!!

TenTen: Uklidni se, Lee...

Jiraiya: Komu říkáš zvrhlíku!?!? Ty bezcenná babizno!!!

Tsunade: Zlámu ti všechny žebra!!!

Kakashi: MÁ KNIHA!!!!

správce kina: BUĎTE ZTICHA!!!!!!

v kině

5. října 2008 v 13:12 | domi |  Naruto-info
Překlad:
Gaara: Co to dělá mojí sestře?
Temari: Sh...Shikamaru!
Shikamaru: Já...já dokázal jsem to!!
Hinata: Naruto-kun...
Naruto: Sa...Sakura-chan!
Sakura: Vypadni Naruto!
Sasuke: Co...
Ino: eeeee..!! Sasuke-kun!!
Lee: Ten film je tak děsivý!!!
TenTen: Lee je tak úžasně roztomilý!
Jiraiya: Tsu...Tsunade!!
Tsunade: Nedotýkej se mě ty zvrhlíku!!
Kakashi: ...A tak on jí řekl "ty zůstaneš navždy v mém srdci..."
osy057 (správce kina): Ti ninjové se nechtějí utišit!

pásky

5. října 2008 v 12:56 | domi |  Naruto-info
Vesnice ukrytá v písku
Vesnice ukrytá v mlze
Vesnice ukrytá v listí

zbraně

5. října 2008 v 12:55 | domi |  Naruto-info
Kunai a házecí zvězda
Házecí hvězda
Kunai
Shuriken
Kunai

naruto - suvenýry

5. října 2008 v 12:54 | domi |  Naruto-info


hlášky

5. října 2008 v 12:12 | domi |  Naruto-info
Tsunade: Zranění na tvých rukou není obyčejné, že? Co jsi vyváděl?
Orochimaru: Nic moc... Zabil jsem Třetího.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(Kakashi na úvod seznámení se svým týmem dostal křídovou houbou do hlavy)
Hatake: Jak bych to měl říct... Moje první dojmy z vás jsou.... Nesnáším vás.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(Team 7 se představuje Kakashimu)
Sasuke: Moje jediná ambice je zabít určitého muže...
Naruto (myslí si): Doufám, že nemyslí mě.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(Kakashiho zkouška, všichni jsou ukryti, jen Naruto suveréně vyleze na férovku)
Kakashi: Nejsi tak trochu mimo při srovnání se zbytkem?
Naruto: Jediné, co je mimo, je tvůj účes!
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(Gai tahá z Kakashiho v čem budou soutěžit)
Gai: Co to bude? Boj na blízko? Potápění? Kdo víc sní?
Kakashi (dlouho přemýšlí): Tak teda.... kámen-nůžky-papír
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Rozprava mužské části Shikamarovi rodiny o ženách:
Shikamarův otec: Proč? Protože bez žen by muži byli nuly. A teď už pojď, nebo to doma pěkně schytám
Shikamaru (myslí si) : Někteří muži jsou nuly tak jako tak.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(Kankuro jde na vyřazovacích testech za Narutem)
Kankuro: Jsi zajímavý, líbiš se mi.
Naruta (s výrazem fracka): A ty zajímavý nejsi a nelíbíš se mi
Kankuro (se spoustou křížků kolem hlavy :D - myslí si) Ten spratek... Asi ho zabiju.

fun story - slabikování

5. října 2008 v 12:09 | domi |  Naruto-info
Sakuro pojd semnou na rande prosím
sakura46 nenenenene v žádném případě nikdy!
jeeee právě mi dala kopy!!
tak to nedovolím já se bez boje nikdy nevzdávám!
naruto238 to je pro tebe Sakuro
sakura48 aaaaaaaaaaaaa neeeee !!!!
sakura51 díky vem si to zpět ja je nechciii !!!
naruto197 to už víckrát nedělej jestli chceš zůstat na živu rozumíš!!!!
naruto247 jasně že rozumím * fňuk *
no jasně už to mám
poprosím o pomoc Sasukého páni ja jsem chytrej...
sasuke120 ty?
páni ja už myslel že tě nikde nenajdu...
sasuke07 co chceš?!
potřebuju pomoc...
sasuke04 zapomeň!
neotáčej se kemě zády!!!!potřebuju pomooooc!!!!
sasuke07 už jsem ti to říkal ZAPOMEŇ! chceš to snad vyslabikovat???
jasně protože to stejně nezvládneš o tu srandu nemůžu přijít
sasuke07 Z - A - P -..... chvílka přemýšlení... =D
jasně rozumím zasekl ses vid????
sasuke02 sakrá co je po tom P...
umím to líp než ty sleduj Z-A-P-O-M-E-Ň
sasuke16 cooo? on umí slabikovat???
notak prosím pomoz mi
sasuke04hmmmm
jupí tak jo pomůžeš mi
sasuke04hmmm ne!
cooooožeeeeeeee?!?
přeměna
moc prosím
sasuke16 jeeeeeeeee to je kočka
sasuke119 hmmm
sasuke01 fajn pokus Naruto ale ne u mě znamená ne!
*ach jo tak to jsem nečekal*
fajn ty frajere tak ja si pomůžu sám!
sasuke06 hodně štěstí
Sakurooo
sakura07 co chceš už jsem říkala na rande s tebou nejdu a ani nepůjdu a ani by se mi nikdy nechtělo!
ale jo chceš jen o tom ještě nevíš víš!
sakura58 ty vtípky si nech pro sebe!
sakura22 nikdy s tebou na rande N-E-P-U-J-D-U!!!!!!!!!!!!!!
páni ty umíš slabikovat??? ja taky....
máme toho tolik společného Sakuro..
sakura61 cože my dva?
jasně napříklas Sasuke neumí ani slabikovat neumí
sakura50 aaaaaaaa to není pravda Sasukééé aaaa neumí vyslabikovávat aaaaa
sakura36 ty si vy - myš- líš!!!!
ne nevymýšlím mělas vydět jeho výraz ve tváři když slabikoval a zapoměl co vlastně hláskuje
sakura16 páni nemužu tomu uvěřit to je taková ostuda..s tím musím něco udělat...!
Saaaaaakuuuuuuurooooooo kam běžííííííííííš
sakura33 co asi myslíš kam asi jdu! jdu najít Sasukého a naučím ho slabikovat!
jo tak dobře nechceš pomoct???
sakura46 neee díky tohle musím zvládnout samma pamatuj ja jsem tu nejchytřejší!!!!
* tak jo no ty najivko ještě že toto neslyšela nebo bych už zale ležel rozplacnutej na chodníku jako vždy..*
sakura55 SASUKÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!!!!!!!!!
sasuke37 moment právě jíííím
sakura55 SASUKÉÉÉÉÉ ty prej neumíš slabikovat řekni že to není pravda!!!!
sasuke07 hmmm jo je to pravda a od koho to víš?
sakura19 od Naruta!!!
sasuke01 no jasně ten jediný věděl že to neumím...
sakura55 tak joooo poslouchej Sasuke odedneška tě budu učit slabikovat rozumíš!!!! takovou ostudu našemu týmu neuděláš! stačí když nám dělá ostudu Naruto!!!
sasuke03 a zapomělas na sebe!
sakura22 cooooooooo já????
sasuke07 jo jo jo a jo ty!
sakura29 * ty hlupáku!*
sakura36 ted toho budeš litovat SASUKÉÉÉÉ
sasuke16 *Sakra naštval jsem ji to není dobrý...*
sasuke04 promin ale musím...
sasuke24 od cud zmyzet čaaaau.......
sakura17 vrať se ty zbabělčeeeeee
sasuke03sorry ale jsi až moc otravná až z tebe jde strach promin....
sakura55aaaaaaa Sasukéééééééé
sakura01 jen počkej předemnou se neschováš já si tě najdu a pak tě budu učit slabikování jen se těž!!!!! to bude tvoje peklo jaké jsi ještě v životě nezažil!!!!!

překlad jmen z naruta

5. října 2008 v 12:04 | domi |  Naruto-info
Team 7
Naruto UzumakiNaruto UzumakiNaruto=zálivka na Ramen, bouře, vodní vír, spirála, Uzumaki= spirála
Sakura HarunoSakura HarunoSakura=třešňový květ, Haruno = jarní pole
Sasuke UchihaSaske UčíhaSasuke=pomocník, ochránce, Uchiha= vějíř
Kakashi HatakeKakaši HatakeKakashi=strašák, Hatake=pole
Team 8
Kiba InuzukaKiba InzukaKiba=tesák, Inuzuka= dům psů
Hinata HyuugaHináta HjůgaHinata=na slunci, Hyuuga= na slunci
Shino AburameŠino AburameAburame=žena, Aburamishi=šváb
Kurenai YuuhiKurenaj JůhiKurenai=rudá, Yuuhi=večerní slunce
Team 9
Ino YamanakaIno JamanakaIno= divoké prase, Yamanaka=hluboko v horách
Shikamaru NaraŠikamaru NaraShika =jelen, maru=kruh, Nara= Japonský park pro jeleny
Chouji AkimichiČódži AkimišiChou= motýl
Asuma SarutobiAsuma Sarutobi
Team 10
Rock LeeRok LíOdvozeno od Bruce Lee
Neji HyuugaNedži HjůgaHyuuga= na slunci
TentenTen tenTen=obloha,bod
Maito GaiMajto GajZ anglického Mighty Guy=silný týpek
Písečný tým
Sabaku no GaaraSabaku no GáraSabaku no Gaara=pouštní démon co miluje sám sebe
TemariTemariTemari= klubíčko na niti, něco jako jo-jo
KankurouKankuroDivadelní herci s pomalovaným ksichtem z Japonska
BakiBaki
Zvučné týmy
Dosu KinutaDosu Kinuta
Zaku AbumiZak Abumi
Kin TsuchiKin Tsuči
Kabuto YakushiKabuto JakušiKabuto=jedovatá rostlina, Yakushi=Buddha lékařství
Yoroi AkadouJoroj AkadoYoroi=brnění, Akadou= rudý pancíř
Misumi TsurugiMisumi TsurgiTsurugi=meč
Zvučná čtyřka
SakonSakon
UkonUkon
KidoumaruKidomaru
JiroubouDžirobou
TayuyaTajuja
Kimimaro KayugaKimimaro Kajuga


komix naruto name

5. října 2008 v 12:03 | domi |  Naruto-info
Pravá manga přeložená do češtiny. A teď už víte jak z Narutovým jménem bylo.


komix - most hrdinů

5. října 2008 v 12:01 | domi |  Naruto-info


znamení rukou trochu jinak

5. října 2008 v 11:54 | domi |  Naruto-info
znamení rukou trochu jinak

král šamanů 2

5. října 2008 v 11:51 | domi |  Král Šamanů-info
1.Myslím, že už jste slyšeli, zě Anna a Yoh budou mít syna Hanna(čte se to Kanna) k tomuhle neni tvrzení neni co dodat protože tohle by měla být pravda.


2.Anna bude mít dítě se Zekem bude to holka a Yoh o tom nebude vědět.... ale podle mě to není pravda.3.Trey a Tamara budou spolu.....někteří říkají, že Leny a Tamara budou spolu.

Tohle je Hana Asakura
Tohle má být dcera Zeka a Anny

hlášky všech

5. října 2008 v 11:50 | domi |  Král Šamanů-info
Amidamaru- Říkal jsi, kdo nehraje, nevyhraje.
Yoh- Kdybych to ještě někdy řekl, dej mi radši facku.

Anna a hlášky

5. října 2008 v 11:47 | domi |  Král Šamanů-info
To si zapamatuju prcku.

Yoh a jeho hlášky

5. října 2008 v 11:44 | domi |  Král Šamanů-info
To nebyla tvoje chyba, Lenny byl roky cvičený, krom toho, kdybys to neudělal, Lenny by tě rád roztrhal na cucky a upekl jak prase na rožni.

Typy šamanů

5. října 2008 v 10:57 | domi |  Král Šamanů-info
Klasický typ šamana
Šaman bojovník je klasický typ šamana, který dokáže být v jednotě s duchy nebo je dokáže vtělit do předmětu.
Itako (Médium)
Itako dokáže vyvolat duchy z posmrtné sféry anebo je zase vracet do záhrobí.Je to dobrá opora pro klasického šamana.
Proutkař
Proutkaři dokáží pomocí proutku nebo kyvadélka najít hledanou věc. V kyvadélku mají schovaného ducha a dokáží se s ním propojit. Tento typ šamanů není rozsáhlý.
Nekromancer
Nekromancer používá k boji oživlé kostry a nesnižuje se mu přitom furioku. Může dočastně oživit mrtvé a to tak, že přenese život živých na mrtvé. Tento šaman je silným soupeřem protože si své furioku během boje s kostrami šetří pro ducha.
Doži
Doži mají kontrolu na mrtvolami. Mohou je ovládat pomocí doži amuletu a sestavit z nich celou armádu zombie. Typickou dvojicí je doži a zombie.
Proximistr Tento typ šmana může svou silou vůle a furioku ovládat lidi, kostry, zvířata a duchy. Je to velmi nebezpečný typ šamana. Např. Peyote Miko Typ tohoto šamana slyší hlasy duchů a bohů, díky této vlastnosti dokáže zachránit svět. Např. Keiko Asakura

šamani a jejich duchvé

5. října 2008 v 10:52 | domi |  Král Šamanů-info
Lyserg Diethel
Lyserg je potomek anglického rodu proutkařů a ze všeho nejvíc se chce pomstít Zekovi. Nejdříve patří do Yohovi party, ale pak se přidá ke Spravedlivým. Svého strážného ducha Chloey vymění za anděla spravedlnosti, ale na turnaji KŠ prohraje v souboji s Yohem a s ním i s Chloey se zase udobří.
Věk: 12
Duch: Chloey
Zbraň: kyvadélko
Sen: pomstít se Zekovi

Anna Kyouyama
Anna je velmi silná a odvážná třináctiletá dívka. Není šaman, ale Itako, a proto dokáže vyvolat duchy z posmrtné sféry pomocí svých korálů. Byla vychovaná Yohovou babičkou na tajném místě. Když byla malá zachránila Yohovi život před zlými duchy a on ji za to slíbil, že si ji vezme až se stane králem šamanů.
Věk. 13
Zbraň. korále
Má ráda: komandování, televizi
Sen: stát se královnu šamanů

Yoh Asakura
Yoh pochází ze starého rodu Asakura a je to typický druh šamana. Je to věčný optimista a jen tak něco ho nevyvede z míry. Jako malý slíbil svému dědečkovi, že se stane králem šamanů. Je vůdce party do které patří. Len, Lyserg, Rio, Trey, Choco a Faust.
Narozeniny: 12.5.1985
Věk: 13
Váha: 39 kg
Výška: 151 cm
Duch: Amidamaru
Má rád: Hudbu, spánek
Sen: stát se rockovou hvězdou(přál si to když byl malý)
Trey(Horo horo) Trey je šaman ze severu a chce se stát králem šamanů, aby zachránil národ maličkých.Pokud se stane králem šamanů, chce aby byly všude lekníny a aby žili lidé v harmonii s přírodou.Má mladší sestru Piliku, která ho trénuje stejně jako Anna Yoha.
Věk: 14
Duch: Cori
Zbraň: snowboard
Má rád: ježdění na snowboardu
Váha: 64 kg
Výška: 180 cm
Sen: zachránit maličké
Len Tao
Len je neblaze proslulý zlý šaman z rodin Tao, která byla zavrhnuta kvůli lidem, kteří si mysleli, že jsou čarodějové. Len byl rozhodnutý zabít Yoha a při tom se spojil se svým strážným duchem Basonem. Nakonec se s Yohem usmířil a přidal se do jejich party. Len je tak silný že dokáže svým mečem rozpůlit nákladní auto.
Věk: 15
Duch: Bason
Zbraň: Quando
Sen: stát se králem šamanů
Rio
Rio je vůdcem gangu "Mrtvých duší" a s Yohem se poprvé potkal na "Posvátné hoře". Rio je nejstarší z Yohovi party a Yoha uznává za svého mistra, ale uznává také jeho otce Mikihisha.
Věk: 17
Duch: Tokagero
Zbraň: dřevěný meč
Sen: najít svou královnu šamanů
Morty Omanda Morty není šaman, ale je to nejlepší přítel Yoha. Morty vidí duchy a vedle Yoha je silnější. Na svůj věk je nezvykle malý a někdy se mu stýská po mámě. Na konci seriálu se stane taky šamanem a bude mít svého strážného ducha.
Věk: 13
Váha: 22 kg
Výška: 80 cm
Duch: Mosuke
Zbraň: kladivo
Má rád: sledování zápasů(každý z nich si zapisuje)
Faust
Faust je šaman- nekromancie. Nejdříve chodil s Elizou, ale pak ji někdo brutálně zavraždil. Porazil Yoha ,ale pak zjistil že se do Doubí sám nedostane, a proto se přidal k němu. Anna mu vrátila Eliza a ona se stala jeho strážným duchem.
Věk: 24
Duch: Eliza
Má rád: čtení knížek
Sen: oživit Elizu
Zeke Asakura Zeke je zlé dvojče Yoha a ovládá všech pět živlů Země. Zeke je nesmrtelný, protože se dokáže reinkarnovat a jeho duch žije v rodě Asakurů už 1500 let. Má největší furioku na světě a to 1 250 000 a Yoh má jenom 10 500.
Věk: 14
Duch: duch ohně
Sen : stát se králem šamanů
Má rád: pálení nepřátel

DUCHOVÉ
Bason
Bason je Lenův strážný duch. Původně pochází ze staré Číny a je to obrovský duch čínského bojovníka. Bason je silný a pochází z doby Kublejchana.
Zbraň: Quan-dao
Amidamaru
Amidamaru je strážný duch Yoha. Je to duch 600 let starého samuraje. Před jeho smrtí mu jeho nejlepší přítel Mosuke ukoval Meč světla. S Yohem se poprvé setkal na "Posvátné hoře".
Věk: 600
Zbraň: Meč světla
Eliza
Eliza je strážný duch Fausta, ale je to také jeho přítelkyně. Po tom co se vyléčila z nemoci někdo ji zastřelila tak se Faust rozhodl, že se stane králem šamanů, aby ji mohl oživit.
Věk: 26
Zbraň: gilotina
Cori
Cori je strážný duch Treye. Pochází z národu maličkých a mezi její zbraň patří silný mráz. Je hodně maličká a na památku sebou neustále nosí leknínový list.
Zbraň: Ikupasu, mráz
Tokagero
Tokagero je strážný duch Ria a když se s ním poprvé setkal chtěl ho zabít. Původně je to zloděj, kterého Amidamaru před 600 lety zabil.
Věk: 600
Zbraň: dřevěný meč
Mik
Mik je strážný duch Choca. Je to gepard. Jeho duch se předává z generace na generaci svým příbuzným. V boji propojuje svou duši s Chocovou a tím vzniká Choco válečník.
Zbraň: drápy

Mumie: Hrob Dračího císaře

5. října 2008 v 10:36 | domi |  film
MUMIE:

Hrob Dračího císaře

Již bezpečný Egypt hlásí nulovou životnost mumií. Z tohoto hlediska ale očekáváme parné léto na dálném východě. Mumie a Brendan Fraser se vracejí!

Režisér Rob Cohen přebírá od Stephena Sommere, autora prvních dvou dílů,vskutku pozlacené režisérské žezlo a sesílá na hlavní hrdiny nové dobrodružství a novou kletbu. Rodina O'Connellů musí tentokrát rozplést záhadu desetitisícové terakotové armády (hliněné sochy asijských válečníků, vyvedené do nejmenšího detailu). Podle pověsti jde o armádu Dračího císaře (Jet Li), kterou nechala zlá a zhrzená čarodějka Zijuan (Michelle Yeoh) i s jejím pánem navěky uvěznit v hliněné krustě. A plán naštvané vědmy by se asi zdařil, kdyby prokletého císaře omylem nevysvobodil Alex O'Connell (Luke Ford). Obživlá mumie Dračího vládce bude jistě mít, jak už to tak bývá, v plánu ovládnout svět. A tak se Alex rozhodne požádat o radu své zkušené rodiče mumiobijce (Brendan Fraser) a Evelyn (Maria Bello), aby mu z téhle šlamastiky pomohli… Nový režisér i nová představitelka Evelyn (v předchozích filmech ji ztvárnila Rachel Weisz) sice slibují určité rozdíly, ale úspěšné vývozní artikly z prvních dvou dílů, jako jsou dobrodružství, akce, humor a napětí, zůstávají. A v ještě větší míře.
(Z magazínu TV STAR)


ruční pečetě

4. října 2008 v 21:21 | domi |  Naruto-info
ZNAMENÍ RUKY
Aby ninjové mohli vykonávat jutsu, musí ovládat dvanáct znamení ruky, kterým se říká pečetě.Každé jutsu má jinou kombinaci těchto pečetí, a tady je máte:
ROOSTER
Říká se mu buď pták nebo kohout.Ninjové pri jutsu vyslovují TORI.
BOAR
Po česku prase, po anglicku pig.Toto znamení má jednoduchou výslovnost, a sice I.
DOG
Jak už jste po názvu určitě poznali, jedná se o psa s výslovností INU.
DRAGON
Tak tohle zajímavě vypadající znamení nese název draka a když jej ninjové použijí, je slyšet slůvko TATSU.
HORSE
Pokud se lesem rozlehne slovo UMA tak je jasné, že jde o koně.
HARE
Dvě dlouhá ouška samozřejmě patří králíkovi.Pokud budete chtít použít tuto pečeť, patří k ní písmenko U.
OX
Kdo umí jen trochu anglicky, pozná vola! = D A jinak se vyslovuje USHI, což ste mohli krásně slyšet při Kakashiho jutsu Vodního draka, když bojoval se Zabuzou.
MONKEY
Opička se vyslovuje pro změnu SARU.
RAM
Kdo má rád ovečky, tak tahle se jmenuje HITSUJI.
RAT
Možná že poznáte krysu, znamení které nejčastěji používá Shikamaru na své stínové jutsu.Krysa je jmenována jako NE.
SNAKE
SSSSSSSS jako had =D.Až na to, že to není SSSSSS ale MI.
TIGER
Tak tygra použil Sasuke už v prvních episodách na své jutsu Ohnivé koule.Při tomto znamení vykřiknul TORA.

pár kouzel ze seriálu power rwngers síla strážců

4. října 2008 v 21:00 | domi |  čarodějnictví a magie
tady je pár kouzel ze seriálu, který sem si vypsala (budu je psát většinou jak se říkají)


Kouzlo na magii

Utej megrusis


Kouzlo na vyvolání/přivolání žáby

Misto ripito


Kouzlo na vyvolání legendární moci/síly

Gaolit misto nermaxKouzlo na probuzení

Nosato vilárium maximumKouzlo na domluvení se s drakem

Notrax utur samberKouzlo, aby křišťálová/věštecká koule levitovala (POZOR! Když to nevyjde kouzlo způsobí,že budete plešatí)

Hilárium šinória
Univerzální kouzlo/formule

Vanishio /Vaníšio/Kouzlo, které vás přenese do nejhlubších hlubin záhrobí

Basiliči enfredo


Proti kouzlo (vysvobodí vás z nejhlubších hlubin záhrobí, zvrátí se tím, že se přečte pozpátku)

Oderf(e)ne ičilisab


Kouzlo na oživení všech mrtvých válečníků, které Leanbow zabil a proměnění je v jednoho(chiméra)

Megarosanka medalůza


Kouzlo na zmizení

Utej zazurejKouzlo na přeměnění magických/kouzelnických hůlek v mobil

Utoj zure


Kouzlo na zvětšení temene/a hlavy

Kranior magnusKouzlo na omráčení pavouků

Aránia egzoma


znamení rukou na jednotlivá jutsu 1

4. října 2008 v 18:54 | domi |  Naruto-info
Svolávací jutsu (na žáby)1 VERZE
INU,TORI,I,SARU,HITSUJI
2 VERZE
I,INU,TORI,SARU,HITSUJI
OHNIVÝ STYL: JUTSU OHNIVÉ KOULE
UMA,TORA,HITSUJI
BLESKOVÉ OSTŘÍ:CHIDORI - RAIKIRI 1 VERZE
USHI,U,SARU
BLESKOVÉ OSTŘÍ: CHIDORI - RAIKIRI 2 VERZE
SARU,TATSU,NE,TORI,USHI,MI,INU,TORA,SARU
STÍNOVÉ KLONOVÉ JUTSU
HITSUJI,MI,TORA
ZEMSKÝ STYL
HITSUJI,UMA,TATSU
LEDOVÝ STYL
MI,U,INU
OHNIVÝ STYL
U,TORI,MI,UMA,SARU,U,UMA,HITSUJI,NE,TORA,I,USHI,MI
OHNIVÝ STYL:(KVĚTINOVÉ) FÉNIXOVÉ JUTSU
NE,TORA,INU,USHI,U,TORA
OHNIVÝ STYL:DRAČÍ PLAMENNÉ JUTSU
MI,TATSU,U,TORA
DRAČÍ PLAMENNÉ BOMBY
HITSUJI,UMA,MI,TATSU,NE,USHI,TORA
PEČETNÍ JUTSU:CEJCH SMRTI (PŘI POUŽITÍ ZTRÁTA ŽIVOTA)
MI,I,HITSUJI,U,INU,NE,TORI,UMA,MI,A TEĎ RUCE JAKO KDYŽ SE TLESKNE(PRSTY SMĚREM NAHORU)
VODNÍ STYL:VODNÍ DRAČÍ JUTSU - 1 VERZE
USHI,SARU,U,NE,I,TORI,
USHI,UMA,TORI,NE,TORA,
INU,TORA,MI,USHI,HITSUJI,
MI,I,HITSUJI,NE,ČÍ,SARU,
TORI,TATSU,TORA,USHI,UMA,
HITSUJI,TORA,MI,NE,SARU,
U,MI,TATSU,HITSUJI,NE,
USHI,SARU,TORI,ČÍ,NE,I,TORI.
VODNÍ STYL:VODNÍ DRAČÍ JUSU - 2 VERZE
USHI,SARU,U,NE,USHI,TORI,
USHI,UMA,TORI,TORA,INU,TORA,
MI,USHI,HITSUJI,MI,I,HITSUJI,
USHI,SARU,TORI,TATSU,USHI,
UMA,HITSUJI,TORA,MI,NE,USHI,
SARU,TORI,NE,USHI,SARU,TATSU,
TORI,USHI,UMA,HITSUJI,
TORA,MI,NE,SARU,U,USHI,
TATSU,USHI,NE,USHI,SARU,USHI,
NE,USHI,TORI.
OHNIVÉ DRAČÍ JUTSU:
USHI,SARU,U,NE,I,TORI,
USHI,UMA,TORI,TORA,
INU,TORA,MI,USHI,HITSUJI,
MI,I,HITSUJI,USHI,
SARU,TORI,USHI,UMA,
HITSUJI,TORA,MI,NE,USHI,SARU,
TORI,NE,I,SARU,TATSU,
TORI,USHI,UMA,HITSUJI,TORA,
MI,NE,SARU,U,I,TATSU,USHI,
NE,USHI,SARU,TORI,NE,I,TORI.

Robert Sean Leonard

4. října 2008 v 15:35 | domi |  James Wilson-info
Pochází z učitelské rodiny. Vystudoval historii na Fordhamské univerzitě v New Yorku. Hereckou kariéru zahájil už jako jedenáctiletý v představení letního repertoárového souboru. Profesionálním divadelním hercem se stal v patnácti letech, kdy účinkoval v rámci přehlídky New York Shakespeare Festival Josepha Pappa. Na Broadwayi debutoval po boku Dereka Jacobiho ve hře Hugha Whitemorea Breaking the Code a jako šestnáctiletý zaujal úlohou Eugena v broadwayské inscenaci komedie Neila Simona Vzpomínky na Brighton Beach.
Na mimobroadwayských scénách slavil úspěch mj. titulní úlohou v Shakespearově tragédii Romeo a Julie (Riverside Shakespeare Theatre). V březnu 1999 se představil po boku Kevina Spaceyho jako Don Parritt v broadwayské inscenaci O'Neillova dramatu Popelář přichází. Od pol. 80. let se uplatňuje ve filmu, kde na sebe poprvé upozornil tragickou postavou studenta Neila Perryho v dramatu Společnost mrtvých básníků (r. P. Weir).
Další kvalitativně nejlepší úlohy vytvořil ve třech kostýmních filmech, které vznikly shodou okolností ve stejném roce 1993: naivně ušlechtilý hamburský gymnazista Peter Müller, jeden ze tří kamarádů (Christian Bale a Frank Whaley), kteří se snažili navzdory nacistické zvůli žít podle vlastních ideálů, v hudební retrokomedii Swing Kids (r. Th. Carter).
Jeho další role byla aristokrat Larry Lefferts, blízký přítel hlavního hrdiny (Daniel Day-Lewis) milostného dramatu podle stejnojmenného románu Edith Whartonové Věk nevinnosti (r. M. Scorsese); florentský šlechtic Claudio, jehož láska k dceři messinského vladaře (Kate Beckinsaleová) dojde naplnění, v adaptaci Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic (r. K. Branagh). Jeho nejlepší TV úlohou je Danny, umírající na AIDS, v rodinném dramatu Za soumraku. Jako host se objevil v TV seriálech Wasteland (Pustina) a The Outer Limits.

Filmografie:
2004 - Dr. House
2003 - Rodinné tajemství, Ztráta paměti
2002 - Corsairs
2001 - Formule, Chelsea Walls, Přiznání, Záblesk z pekel
1998 - Poslední dny disca, Přistání naslepo, Standoff
1997 - Za soumraku
1996 - Deník vraha, Kluci ze sousedství,
Má mě rád, nemá mě rád
1994 - Nejlepší máma
1993 - Dog Race in Alaska, Mnoho povyku pro nic,
Swing Kids, Věk nevinnosti
1991 - Married to It
1990 - Pan a paní Bridgeovi
1989 - Společnost mrtvých básníků
1988 - My Best Friend Is a Vampire
1987 - Bluffing It
1986 - Manhattan Project

Známé fakty postavy:
- nejlepší přítel House
- židovského původu
- strýček zemřel na rakovinu
- 3x ženatý(jeho třetí žena se jmenovala Julia)

Jesse Spencer

4. října 2008 v 15:33 | domi |  Robert Chase-info
Herec, celým jménem Jesse Gordon Spencer, se narodil 12. února 1979 v australském Melbourne. Má mladší sestru a dva starší bratry, kteří jsou - stejně jako otec - lékaři. Sám o sobě říká, že kdyby nebyl hercem, určitě by se také věnoval medicíně, protože ho velmi fascinuje. Hraje na housle, na kytaru a na klavír.
Spencer pracoval převážně v Anglii a Australii. Ze začátku televeziní a divadelní role. Začal v uznávaném BBC dramatu Death in Holy Orders také získal roli v BBC adaptaci Lorna Doona a filmu z produkce Hallmarku Stranded. Dále hrál v australském seriálu Sousedé.


Filmografie:
2004 - Dr. House
2003 - Holky z lepší společnosti, Plavat proti proudu
Smrt pod ochranou církve
2002 - Trosečníci
2001 - Prokletý talisman,Sestry v Londýně
2000 - Lorna Doone
1998 - Herkules
1985 - Neighbours

Známé fakty postavy:
- pracoval na klinice jeden rok před první sezónou
- Matka zemřela v roce 1995.
- nesnáší jeptišky :-)
- byl v katolickém semináři
- pochází ze zámožné rodiny
- během první sezóny mu bylo 26 let
- Australan

Lisa Edelstein

4. října 2008 v 15:29 | domi |  Lissa Cuddy-info
Lisa Edelstein se narodila 21. května 1967. Je to američanka, původem z Bostonu v Massachusetts. Měří pouhých 168 cm.
Studovala na New York University. Hrát chtěla už odmala, svou kariéru začínala v mnoha amerických seriálech (Just Shoot Me, Seinfel, ER, Ally McBeal aj.) Například v seriálu Ally McBeal si zahrála transsexuálního přítele Jamese LeGrose, nebo v seriálu Frasier, kde představovala sexuálně posedlou výtvarnici. Objevila se například i ve filmu Po čem ženy touží. Co se jejího ocenění týče, získala ho v roce 2005 na Satellite Awards, za skvělé ztvárnění Dr. Lisy Cuddyové.
Má dobrý hudební sluch, ráda píše divadelní hry a muzikály (Positive Me). Vlastní tři psy a kočku.Je vegankou a částěčně se zapujuje do programů na orchranu zvířat, takže nenosí žádné pravé kožichy a je proti testování kosmetických výrobků na zvířatech.

Filmografie:
2006 - Výprodej
2005 - Mezi otci a syny, Say Uncle
2004 - Dr. House
2003 - Bláznivá školka, Date with Darkness
2002 - Erotománie,Leap of Faith
2001 - Black River
2000 - Po čem ženy touží, Rabín, kněz a krásná blondýna
1999 - 30 Days
1998 - Batman/Superman Movie, I'm Losing You, In the Loop,
Ztracen v L.A.,Nebezpečné podezření, Susanin plán
1997 - Lepší už to nebude, New Batman Superman Adventures
1996 - Relativity, Superman
1995 - Skoro dokonalá
1994 - Milostná aféra
1991 - Doors
1990 - Awake on the Wild Side

Známé fakty postavy:
- hraje golf
- nemůže si najít partnera
- snaží se otěhotnět
- vedoucí(primář) kliniky
- chce si udržet House za každou cenu

Omar Epps

4. října 2008 v 15:28 | domi |  Eric Foreman-info
Omar Epps se narodil a vyrůstal v Brooklynu. Už v deseti letech začal psát scénáře. Navštěvoval Fiorello H.LaGuardia Hight School of Music a Art a Perfoming Arts v New Yorku.
Je členem rapové skupiny Wolfpak, kterou založil společně se svým bratrem roku 1991. Dělal záložního tanečníka pro Queen Latifah. Omar a Marlon Wayans jsou přátelé od dětství.Prvním dítětem byla dcera K mari Mae v říjnu 1999.
Eppsova první role byla ve filmu First Time Felon od Charlese Roc Duttona poté film Deadly Voyage od producenta Danny Glovera známého ze Smrtonostné zbraně. Oba tyto filmy jsou podle skutečné události.
Epps také ztvárnil roli "Dr. Dennis Ganta" v seriálu Pohotovost oceněného cenou Emmy. V tomto seriálu jeho postava spáchala sebevraždu, která byla hodně diskutovaná diváky. Jeho další hlavní role byly například ve filmu Against the Ropes, kde si zahrál s Meg Ryan, Alfie s Jude Law a Susan Sarandon, The Wood, In Too Deep, Higher Learning, Juice a seriálu Daybreak. Mezi jeho vedlejší role patří filmy Breakfast of Champions s Bruce Willisem a Nick Noltem, Major League II s Charlie Sheenem a The Program s Craig Shefferem. Mohli jsme ho také spatřit v Scream 2.

Filmografie:
2004 - Zlatíčka, Dr. House , Ring volný
2002 - Rozsudek, Velký průšvih
2001 - Parfém
2000 - Dracula 2000, Love & Basketball, Ve spárech jakuzy
1999 - Parchanti nebo poldové, Právo silnějšího, Snídaně šampionů,
Svatba mého nejlepšího kámoše
1997 - Blossoms and Veils,Poprvé za mřížemi, Vřískot 2
1996 - Nevyhrožuj, Smrtící plavba
1995 - Holé lebky
1994 - První liga 2
1993 - Late Night with Conan O'Brien, Program, Úsvit
1992 - Juice

Známé fakty postavy:
- pracoval na klinice 3 dny před první sezónou
- vystudoval John Hopkins University
- když mu bylo 16, tak byl zatknut za loupež
- v jeho minulé práci byl vedoucí residentů

Jennifer Morrison

4. října 2008 v 15:27 | domi |  Allison Cameron-info
Arlington Heights v Illinois. Absolvovala ve Prospect High School v roce 1997, hrála na klarinet ve školní pochodové kapele, zpívala ve sboru a dělala roztleskávačku školního týmu. Studovala Divadlo a Angličtinu na Loyola University v Chicagu a absolvovala v roce 2000. Studovala i herectví se společnosti Steppenwolf Theatre, poté odjela do Los Angeles, kde započala kariéru ve filmu a televizi.
Jen začala svou kariéru jako dětská hvězda, když začala účinkovat v reklamě pro JC Penney, Montgomery Ward a dále pro Rice Krispies a Mondos. Když jí bylo deset let, objevila se na obálce Sports Illustrated for Kids s basketbalistou Michaelem Jordanem. V patnácti letech hrála ve svém debutovém filmu Křižovatka jako dcera Richarda Gera a Sharon Stone. Později se objevila jako Samantha ve filmu Ozvěny mrtvých s Kevinem Baconem. Její první hlavní role přišla roku 2000 ve filmu Temná Legenda 2, od té doby hrála ve filmech Skřípění s Adamem Brodym, Přežít vánoce s Benem Affleckem a Jamesem Gandolfinim a v Mr. & MRs. Smith s Bradem Pittem a Angelinou Jolie.
Před přijetím jedné z hlavních rolí, imunologa Dr. Allison Cameronové v seriálu Dr. House roku 2004, pracovala na několika seriálech včetně Touched by an angel a Dawsonův svět. V roce 2005 začala s produkováním nezávislého filmu Flourish. Jennifer se objevila ve videoklipech Nicka Lachey ("Shut up"), The Donnas ("Too Bad About Your Girl") a Jack's Mannequin "Dark Blue".
Jennifer Morrison je nejstarší ze tří dětí narozených Davidovi a Judy Morrisonovým. Prvně jmenovaný byl oceněn cenou "Teacher of the Year by the Illinois State Board of Education". Její sestra Julia Kay Morrisonová a bratr Daniel jsou studenty University of Illinois.
Od roku 2004 má milostný vztah s Jessem Spencerem, který hraje jednu z hlavních rolí v Dr.House. V lednu 2007 oznámil časopis People jejich zasnoubení v Paříži. Jejich mluvčí prohlásil, že datum svatby ještě není stanoveno. V rozhovoru pro Post-Golden Globes Jen uvedla, že ji Spencer požádal o ruku 23. prosince 2006 na Eiffelově věži. Nyní žije se Spencerem v San Fernando Valley.

Filmografie:
2007 - Big Stan
2005 - Mr. & Mrs. Smith
2004 - Dr. House
1999 - Ozvěny mrtvých
1998 - Dawsonův svět

Známé fakty postavy:
- pracovala na klinice 6 měsíců před první episodou.
- říká, že do 17 je bez kriminálních záznamů.
- nechodila do školy tak dobré jako John Hopkins
- byla nejlepší ve svoji třídě, ale ne nejoblíbenější
- internistka v Mayo Clinic.
- ateistka
- byla vdaná 6 měsíců s mužem, který měl rakovinu.

Hugh Laurie

4. října 2008 v 15:25 | domi |  Gregory House-info
James Hugh Calum Laurie zdědil sportovní nadání po svém otci, který vyhrál zlatou medaili v roce 1948 na Olympijský hrách v Londýně. Hugh se přidal k národnímu veslařskému týmu a v roce 1977 byl čtvrtý na juniorském mistrovství světa ve Finsku. Na Cambridgi vystudoval antropologii. V roce 1989 se oženil s Jo, s níž má tři děti - Charlie, Bill a Rebecca.
Během studia se přidal k známé vysokoškolské herecké skupině Footlights Club, kde byl zvolen prezidentem společně s Emmou Thompson ve funkci viceprezidentky. Laurie se poté proslavil v několika britských seriálech jako např. Černá zmije, kde si zahrál společně s Rowanem Atkinsonem. V roce 1992 hrál v komedii Petrovi přátelé, kde hlavní roli ztvárnil Stephen Fry. Následně hrál ve filmech Rozum a cit, 101 dalmatýnů a Myšák Stuart Litlle, kde si zahrál adoptivního otce mluvícího myšáka. Tuto postavu si zopakoval v roce 2002 v pokračováním filmu.
Na filmovém plátně se znovu objevil v Letu Fénixe a nedávno začal hrát cynického Dr. Gregory House v seriálu House, Medical Devison. Za tento seriál získal zlatý Globus, nominaci na Emmy a poslední dva roky dvakrát cenu TCA (Television Critics Association). Hugh Laurie je také hudebník a spisovatel, v roce 1996 publikoval svůj román The Gun Seller.

Filmografie:
2005 - Big Empty, Myšák Stuart Little 3 (video film), Valiant
2004 - Dr. House, Let Fénixe
2003 - Fortysomething, Mladí návštěvníci,Stuart Little
2002 - MI5, Myšák Stuart Little 2
2001 - Dívka z Ria, Já a mé přízraky , Piano Tuner, Ztracený dárek
2000 - Carnivale

Známé fakty postavy:
- sleduje General Hospital a The O.C.
- často hraje Game Boy Advance SP (Metroid: Zero Mission) a Nintendo DS (Metroid Prime: Hunters).
- pravoruký
- chodí o holi důsledkem infarktu
- má problémy se svalem na noze a proto neustále bere vicodin
- je fanouškem do hudby, hraje na piano
- obléká botasky nike
- sportovní fanoušek, sleduje lacrosse a baseball

Epizody 1 řada

4. října 2008 v 15:23 | domi |  seriál1
1x01 - Pilot [Pilotní díl]
premiéra: 16.listopadu 2004
scénář: David Shore
režie: Bryan Singer
Dvacetidevítiletá učitelka v mateřské škole (Robin Tunney) zkolabuje ve třídě před dětmi. Je převezena do Princenton-Plainsboro Teaching Hospital (PPTH). Aby Dr. House případ vzal, Wilson tvrdí, že se jedná o jeho sestřenici.

1x02 - Paternity [Otázka rodičovství]
premiéra: 23.listopadu 2004
scénář: Lawrence Kaplow
režie: Peter O'Fallon
Šestnáctiletý středoškolský student Dan (Scott Mechlowicz), začne trpět nočními můrami a častými halucinacemi. Vyjde najevo, že byl praštěn do hlavy, když hrál ve škole lacross. Dan zřejmě trpí sklerózou multiplex a je nutná riskantní operace mozku. House se také musí vypořádat s pacientem, který se rád soudí s doktory, a matkou, která nevěří očkováním.

1x03 - Occam's Razor [Okamova břitva]
premiéra: 30.listopadu 2004
scénář: David Shore
režie: Bryan Singer
Dr. House a jeho tým se snaží zjisti, proč univerzitní student (Kevin Zegers) padl do bezvědomí během sexu se svojí snoubenkou.

1x04 - Maternity [Mateřství]
premiéra: 7.prosince 2004
scénář: Peter Blake
režie: Newton Thomas Sigel
Houseova domněnka, že dvě nemocná novorozeňata jsou začátkem něčeho ještě horšího, se bohužel vyplní. Novorozenecké oddělení je dáno do karantény a House a jeho tým se snaží zjistit zdroj nákazy.

1x05 - Damned If You Do [Jeptiška]
premiéra: 14.prosince 2004
scénář: Sara B. Cooper
režie: Greg Yaitanes
Vánoce v PPTH a k Houseovi se dostane nemocná jeptiška, u které zpočátku diagnostikuje alergii, což ji málem zabije.

1x06 - The Socratic Method [Sokratovská metoda]
premiéra: 21.prosince 2004
scénář: John Mankiewicz
režie: Peter Medak
Patnáctiletý chlapec se obává o zdravotní stav své matky, která má schizofrenii a její stav se zhoršuje. Dostane se k Houseovi, který se o její duševní (ne)zdraví začne zvláště zajímat po jednom neobvyklém telefonátu.

1x07 - Fidelity [Věrnost]
premiéra: 28.prosince 2004
scénář: Thomas L. Moran
režie: Bryan Spicer
Muž se vrátí z ranního joggingu s kamarádem domů ke své ženě, která ho uhodí a poté ho požádá, aby ji odvezl na kliniku, neboť si myslí, že s ní je něco v nepořádku. Když všechny léčby selžou, House usoudí, že žena má africkou spavou nemoc. Nicméně ani žena ani její muž nebyli nikdy v Africe. Žena může bez patřičné léčby zemřít, ale ani jeden se nechce přiznat k nevěře.

1x08 - Poison [Jed]
premiéra: 25.ledna 2005
scénář: Matt Witten
režie: Guy Ferland
House a jeho tým léčí záhadně otráveného středoškolského studenta Matta Davise. Do nemocnice je přivezen další teenager se stejnými symptomy, ale s Mattem nemá téměř nic společného. Matka Matta obviňuje Houseův tým z nedbalosti a arogance a nechce, aby byl její syn jimi léčen.

1x09 - DNR [Nechat zemřít]
premiéra: 1.února 2005
scénář: David Foster
režie: Frederick King Keller
Slavný jazzový muzikant zkolabuje uprostřed natáčení. House a jeho tým musí překonat mnohé překážky, aby ho mohli léčit. Muzikant trpí Lou Gehrigovou chorobou a kvůli tomu podepíše DNR - Do Not Resuscitate (Neresuscitovat). House je přesvědčen, že jeho diagnóza je špatná a pacientovo přání (DNR) poruší a stane před soudem.

1x10 - Histories [Anamnéza]
premiéra: 8.února 2005
scénář: Joel Thompson
režie: Dan Attias
Dr. Foreman věří, že nespolupracující bezdomovkyně své záchvaty předstírá jen aby dostala v nemocnici najíst. Ale její bezdomovectví zaujme Wilsona, který se snaží jí zařídit jen řádné lékařské ošetření. Mezitím se k Houseovi dostanou dvě posluchačky medicíny, které má poučit, jak mají posuzovat případy.

1x11 - Detox [Absťák]
premiéra: 15.února 2005
scénář: Lawrence Kaplow, Thomas L. Moran
režie: Nelson McCormick
Zatímco se House snaží přijít na to, proč mladý pacient nepřestal krvácet po automobilové nehodě, přistoupí na sázku s Cuddy a přestane na týden brát Vicodin výměnou za měsíční uvolnění ze služby na klinice. Jak se abstinenční příznaky zhoršují, jeho příkazy k léčení pacienta jsou mnohem drsnější a nebezpečnější než obvykle a Foreman s Cameron se bojí, že jeho mysl není dostatečně jasná, aby zachránil pacienta.

1x12 - Sports Medicine [Sportovní medicína]
premiéra: 22.února 2005
scénář: John Mankiewicz, David Shore
režie: Keith Gordon
Vážná zlomenina ruky odhalí prapodivný případ řídnutí kostí a ukončí návrat nadhazovače první ligy Hanka Wiggena. Hankův stav se zhoršuje a House ho podezírá, že zapírá užívání steroidů, protože už v minulosti zneužíval drogy. Když mu selhávají ledviny, jeho žena mu chce darovat svoji, ale tak by musela přerušit těhotenství. Mezitím Foreman chodí se zástupkyní farmaceutické firmy a House má přebytečné dva lístky na monster truckové rallye.

1x13 - Cursed [Prokletý]
premiéra: 1.března 2005
scénář: Matt Witten, Peter Blake
režie: Daniel Sackheim
Poté co se mladý chlapec poradí s destičkou pro okultní pokusy o svém životě, myslí si, že je prokletý, a proto musí zemřít. Do nemocnice přichází otec Chase, který předstírá že do New Jersey přijel na konferenci, přičemž svůj skutečný důvod před synem tají.

1x14 - Control [Sebevědomí]
premiéra: 15.března 2005
scénář: Lawrence Kaplow
režie: Randy Zisk
Multimilionářský podnikatel Edward Vogler daroval nemocnici PPTH 100 miliónů dolarů a stal se předsedou její správní rady. Jako obchodník má Vogler v úmyslu udělat z nemocnice výdělečné místo pro svůj biotechnický výzkum a snaží se eliminovat finanční ztráty v Houseově oddělení. Mezitím, obchodnice, která má všechno - perfektní život, tělo a práci - je nevysvětlitelně paralyzována. Když House objeví její tajemství, musí riskovat svojí prácí a lékařskou licenci, aby ji zachránil.

1x15 - Mob Rules [Zákon mafie]
premiéra: 22.března 2005
scénář: David Foster, John Mankiewicz
režie: Tim Hunter
House dostane příkaz od soudu, aby vyléčil mafiána, který má svědčit před federálním soudem a je v ochraně svědků. Jak se ukáže, svědkův bratr a zároveň právník pracuje proti týmu a možnému svědectví, když House a tým zjistí, že mafián má žloutenku typu C. Cuddy pokračuje v obhajování pozice House v nemocnici před Voglerem.

1x16 - Heavy [Zátěž]
premiéra: 29.března 2005
scénář: Thomas L. Moran
režie: Fred Gerber
House a jeho tým léčí desetiletou dívkou s nadváhou, která měla srdeční infarkt. A aby toho nebylo málo, Vogler stále na House tlačí, aby propustil jednoho člena týmu. Jeho první volbu Vogler odmítne a House věří, že na něj dotyčný donáší.

1x17 - Role Model [Nečekaná pravda]
premiéra: 12.dubna 2005
scénář: Matt Witten
režie: Peter O'Fallon
Oblíbený americký senátor, jenž kandiduje na prezidenta, je právě na dobročinné akci, když se u něj projeví zdravotní potíže. Vogler přinutí House, aby si případ vzal. Také mu řekne, že si může nechat svůj celý tým, pokud podpoří jeho farmaceutickou společnost. Prvotní senátorova diagnóza vypadá na AIDS, ale House a jeho tým se do případu ponoří hlouběji. A mezitím se House také vypořádává s případem ženy, která je těhotná, přičemž s nikým nespala.

1x18 - Babies & Bathwater [Nová generace]
premiéra: 19.dubna 2005
scénář: Peter Blake, David Shore
režie: Bill Johnson
Do nemocnice přijede těhotná žena s problémy s ledvinami a mozkem a House se musí vypořádat jednak s ní a jednak s Voglerovou dychtivostí ho odstranit. Pár je postaven před rozhodnutí - buď život matky nebo život dítěte, neboť tým zjistil, že žena má rakovinu plic. A Vogler nakonec svolá zasedání správní rady, aby se zbavil House.

1x19 - Kids [Děti]
premiéra: 3.května 2005
scénář: Thomas L. Moran, Lawrence Kaplow
režie: Deran Sarafian
House a všichni ostatní lékaři v PPTH bojují s epidemií meningitidy, která se mohla rozšířit na plaveckém stadiónu, kde zkolaboval jeden z trenérů. Když symptomy jedné plavkyně neodpovídají této nemoci, ale zdravá také není, rozhodne se House, že si její případ vezme. Cuddy mu a jeho týmu však na vyřešení případu dává pouze hodinu, protože je všechny potřebuje na zvládnutí epidemie. Zároveň se House snaží přesvědčit Cameron, aby se vrátila do PPTH, hrozba jménem Vogler je pryč. Cameron však po něm chce, aby jí řekl pravý důvod, proč ji chce zpět.

1x20 - Love Hurts [Láska bolí]
premiéra: 10.května 2005
scénář: David Shore
režie: Paris Barclay
Nemocnicí se šíří fáma, že House jde s Cameron na rande. House je hrubý na pacienta a když se mu snaží omluvit, pacient dostane mozkovou mrtvici. Na klinice se zase objeví postarší pár, který má "problémy" s malou modrou pilulkou.

1x21 - Three Stories [Tři příběhy]
premiéra: 17.května 2005
scénář: Lawrence Kaplow, John Mankiewicz
režie: Frederick King Keller
Cuddy přinutí House, aby vzal přednášku o diagnostice za svého nemocného kolegu. V PPTH se objeví bývala Houseova přítelkyně Stacy, která ho přišla požádat o pomoc pro svého manžela. House nemůže zapomenout na minulost a studentům vypráví příběh tří pacientů, kteří trpí bolestí nohy, každý z jiného důvodu. (Hostující hvězda Carmen Electra)

1x22 - Honeymoon [Líbánky]
premiéra: 24.května 2005
House léčí Marka, manžela své bývalé lásky Stacy. Testy však nic neukazují a on sám tvrdí, že mu kromě bolesti břicha nic není. Zdá se, že možná jeho mozek umírá, z čehož je House zmatený. Když přijde na možnou diagnózu, musí jít proti pacientovu přání, aby mohl udělat potřebný test.

Epizody 2 řada

4. října 2008 v 15:20 | domi |  seriál1
2x01 - Acceptance [Smíření]
premiéra: 13.září 2005
scénář: Russel Friend, Garrett Lerner
režie: Dan Attias
House je přizván na konzultaci do cely smrti, kde je vězeň vykazující záhadné symptomy (LL Cool J). Cameron si myslí, že je to akorát ztráta času a věnuje se mladé pacientce, která přišla na kliniku s kašlem, z nějž se vyklube rakovina. House a Stacy se snaží navázat profesionální vztah, což není lehké, zvláště když jí House zalže, aby mohl zajisti převoz vězně do nemocnice.

2x02 - Autopsy [Neviditelný nádor]
premiéra: 20.září 2005
scénář: Lawrance Kaplow
režie: Deran Sarafian
Devítiletá pacientka s finálním stádiem rakoviny je poté, co má halucinace, přidělena Houseovi. House příjde na to, jak ji pomoci, ale je to velmi riskantní. Mladá pacientka požádá Chase, aby ji políbil, protože ji nikdy žádný kluk nepolíbil. House s týmem zjistili, že má nádor na srdci, ale když zjistí, že je benigní, dojdou k závěru, že v jejím těle je možná sraženina.

2x03 - Humpty Dumpty [Bumbrlíček]
premiéra: 27.září 2005
scénář: Matt Witten
režie: Dan Attias
Alfredo pracuje na domě Cuddy a stěžuje si na svoje astma, ale Cuddy tomu nechce věřit. Alfredo spadne ze střechy a po převozu do nemocnice začne vykazovat nezvyklé symptomy. Cuddy má výčitky svědomí. House s týmem mu musí nechat amputovat jednu ruku, aby zabránili rozšiřování infekce, ale i druhá začíná vykazovat stejné příznaky, takže musejí najít zdroj, než infekce pacienta zabije.

2x04 - TB or Not TB [Tuberák]
premiéra: 1.listopadu 2005
scénář: David Foster
režie: Peter O'Fallon
Známý doktor Sebastian Charles zkolabuje uprostřed schůzky s farmaceutickými pracovníky a je poslán k Houseovi. Dr. Charles léčí již několik let v Africe tuberkulózu a všichni kromě House si myslí, že jeho momentální zdravotní stav s tím souvisí.

2x05 - Daddy's Boy [Tatínkův chlapeček]
premiéra: 8.listopadu 2005
scénář: Thomas L. Moran
režie: Greg Yaitanes
Dvaadvacetiletý student, který právě ukončil školu, dostane během absolventského večírku svalové křeče. Mezitím se dozvídáme, že přijedou Houseovy rodiče a House se chce setkání s nimi vyhnout.

2x06 - Spin [Kolotoč]
premiéra: 15.listopadu 2005
scénář: Sara Hess
režie: Fred Gerber
Známý cyklista je zaveden k Houseovi, když zkolaboval během závodu. Je kupodivu velmi upřímný co se týče přiznání, že bral léky a jiné druhy dopingu, ale ani jeden symptom s tím nesouvisí.

2x07 - Hunting [Lovci]
premiéra: 22.listopadu 2005
scénář: Liz Friedman
režie: Gloria Muzio
House musí čelit homosexuálovi, Kalvinovi, který má AIDS a vyžaduje po Houseovi, aby si vzal jeho případ. Pacient při jedné proceduře kašle krev a potřísní jí Cameron, která se tak ocitá v nebezpečí nákazy virem HIV. Příznaky začíná vykazovat i Kalvinův otec. A House doráží na Stacy používáním citlivých informací o jejím vztahu s Markem, které ukradl u její psycholožky.

2x08 - The Mistake [Chyba]
premiéra: 29.listopadu 2005
scénář: Peter Blake
režie: David Semel
Chase a House čelí obvinění z nedbalosti, když Chasova pacientka s bolestmi břicha zemřela. Disciplinární komise šetří, zda-li to byla Chasova chyba nebo ne a jestli House na to má svůj díl odpovědnosti. Chase je suspendován a House musí minimálně měsíc pracovat pod dohledem jiného doktora.

2x09 - Deception [Podvod]
premiéra: 13.prosince 2005
scénář: Michael R. Perry
režie: Deran Sarafian
House sází na dostihy, když jedna žena má záchvat. Nechá ji převézt do PPTH. Symptomy naznačují, že se možná jedná o Munchhausenový syndrom. Když Cameron lstí tuto diagnózu potvrdí, chce aby byla propuštěna z nemocnice. Nicméně House věří, že je i přesto skutečně nemocná, ale Foreman, jeho dočasný nový nadřízený, tuto domněnku odmítá a pacientku propustí. House se však jen tak nevzdává...

2x10 - Failure to Communicate [Chyba v komunikaci]
premiéra: 10.ledna 2006
scénář: Doris Egan
režie: Jace Alexander
Věhlasný novinář se složí v redakci při oslavě odchodu do důchodu své šéfredaktorky. Když nonšalantně vstane, začne vtipkovat, ale je hned jasné, že není něco v pořádku. On si sice myslí, že normálně mluví, ale ostatní slyší pouze podivná slovní spojení. Je jasné, že trpí afázií. House je se Stacy v Baltimoru, kde vysvětlují jeho lékařské předpisy pojišťovně, takže tým pracuje sám, ale nakonec House s nimi případ řeší po telefonu. Mezitím se vyvíjí vztah mezi ním a Stacy.

2x11 - Need to Know [Musím to vědět]
premiéra: 7.února 2006
scénář: Pamela Davis
režie: David Semel
Cameron se obává potenciálního výsledku HIV testu. House má hlavu v oblacích z polibku se Stacy, ale Wilson se ho snaží udržet na zemi. Mezitím se House prokopává životem a lžemi zaneprázdněné ženy v domácnosti - "supermámy", aby zjistil pravé důvody, proč vykazuje příznaky fyzické a mentální degenerace.

2x12 - Distractions [Rozptýlení]
premiéra: 14.února 2006
scénář: Lawrence Kaplow
režie: Dan Attias
Pacientem je mladý muž s vážnými popáleninami na celém těle, které si přivodil při havárii na motorové čtyřkolce, když jezdil s otcem, a které znemožňují provádění běžných testů. Mezitím House jde převlečen na přednášku svého spolužáka z medicíny a chce mu oplatit jeho udání z opisování.

2x13 - Skin Deep [Modelka]
premiéra: 20.února 2006
scénář: Russel Friend, Garrett Lerner, David Shore
režie: Jim Hayman
House léčí náctiletou top modelku, která při přehlídce napadne na molu svoji kolegyni a následně omdlí. Když její toxikologické testy ukáží heroin, je léčena na závislost. Bohužel její symptomy nemizejí ani po rychloodvykací kůře. Mezitím vším se Houseova bolest nohy zhoršuje.

2x14 - Sex Kills [Sex zabíjí]
premiéra: 7.března 2006
scénář: Matt Witten
režie: David Semel
House se snaží léčit muže, který měl srdeční záchvat a potřebuje nové srdce. Když transplantační komise řekne "ne", začne se House pídit po jiné možnosti a pokouší se získat srdce od mrtvé ženy, jejíž orgány byly odmítnuty.

2x15 - Clueless [Zlaté ruce]
premiéra: 28.března 2006
scénář: Thomas L. Moran
režie: Deran Sarafian
Muž nemůže dýchat, poté co dováděl se svojí milující manželkou. House zpochybňuje jejích perfektní manželství a vsadí se s Cameron, že to je jen předstírání. House se také musí vypořádat s Wilsonovou přítomností ve svém bytě, když ho u sebe ubytoval poté, co ho jeho třetí manželka vyhodila.

2x16 - Safe [Výtah do života]
premiéra: 4.dubna 2006
scénář: Peter Blake
režie: Félix Enríquez Alcalá
Melinda (Michelle Trachtenberg), nešťastná teenagerka, která má oslabený imunitní systém z důvodu braní léčiv, jež musí brát kvůli transplantaci srdce, kterou podstoupila, dostane záchvat, když ji navštíví její přítel. Mezitím House s Wilsonem pokračují v řešení svých problémů se společným bydlením.

2x17 - All In [Sázka na život]
premiéra: 11.dubna 2006
scénář: David Foster
režie: Fred Gerber
Nemocnice pořádá onkologickou benefici, když je do ní převezen šestiletý chlapec, jenž vykazoval symptomy podobné symptomům Houseovy pacientky, kterou House léčil před dvanácti lety a kterou vyléčit nedokázal. House je přesvědčen, že se jedná o stejný případ, a dokáže tak předvídat, co se s ním stane, a tak nemoc předběhnout.

2x18 - Sleeping Dogs Lie [Spící psi lžou]
premiéra: 18.dubna 2006
scénář: Sara Hess
režie: Greg Yaitanes
Zdraví mladé ženy se stane etickou otázkou. Hannah už 10 dní nespala. House přijde na to, že Hannah potřebuje transplantaci jater, ale přitom se zjistí zásadní informace o ní a její partnerce Max. Foreman je obviněn Cameron z plagiátorství, když vidá článek hodně podobný tomu, co napsala ona sama.

2x19 - House vs God [House vs. bůh]
premiéra: 25.dubna 2006
scénář: Doris Egan
režie: John F. Showalter
Do nemocnice se dostane patnáctiletý léčitel, jehož House považuje za podvodníka. Když se však dotkne Wilsonovy pacientky, její nádor se zmenší. Poté co je chlapec diagnostikován odmítne podstoupit operaci mozku, ale když se jeho stav zhorší, House s týmem se musí rozhodnout. A Cameron je stále naštvaná na Foremana.

2x20 - Euphoria, Part 1 [Euforie 1. část]
premiéra: 2.května 2006
scénář: Matthew V. Lewis
režie: Deran Sarafian
House se snaží léčit nečestného policistu, který má rozjitřenou náladu a neovladatelně se směje, ale on ani tým nejsou schopni přijít na správnou diagnózu. Situace se ještě zhorší, když Foreman začne vykazovat ty samé symptomy.

2x21 - Euphoria, Part 2 [Euforie 2. část]
premiéra: 3.května 2006
scénář: Russel Friend, Garrett Lerner, David Shore
režie: Deran Sarafian
Policista zemřel. Vidina smrti, Foremana dovede k tomu, že zavolá svému octi, který rychle za synem přijede. A House se se zbytkem týmu stále snaží co mohou, aby Foremana zachránili. Zoufalý Foreman infikuje Cameron, kterou nakonec udělá svým zástupcem ohledně medicínských rozhodnutí.

2x22 - Forever [Navěky]
premiéra: 9.května 2006
scénář: Liz Friedman
režie: Daniel Sackheim
Muž odchází z bytu, když se mu udělá nevolno a rozhodne se zůstat doma. V koupelně nalezne svou ženu ve vaně, která má právě záchvat, a jejich novorozence, jak se topí. Foreman se vrací do týmu. Cuddy a Wilson jdou spolu na večeři a House zjistí, že to nebylo obyčejné rande.

2x23 - Who's Your Daddy [Kdo je tvůj táta?]
premiéra: 16.května 2006
scénář: John Mankiewicz, Lawrence Kaplow, Charles M. Duncan
režie: Martha Mitchell
Šestnáctiletá dívka Leona, oběť hurikánu Katrina, trpí děsivými halucinacemi a je přivedena k Houseovi jeho kamarádem, který nedávno zjistil, že je jeho dcerou. I když si House myslí, že jeho kamaráda dívka obelhala, případ si vezme. Jak se postupně prokousává přes dívčiny lži a diagnostikuje ji a následně léčí, musí sám lhát.

2x24 - No Reason [Příčina neznámá]
premiéra: 23.5.2006
scénář: David Shore, Lawrence Kaplow
režie: David Shore
Když House a jeho tým diagnostikují muže s oteklým jazykem, přijde do jejich kanceláře manžel bývalé Houseovy pacientky a dvakrát House střelí. House pokračuje v léčení pacienta zatímco je na jednotce intenzivní péče, kam je převezen i střelec, jenž byl postřelen nemocniční ochrankou a připoután k posteli. House se domnívá, že jeho operace byla nějak pokažena a začne zpochybňovat svoje diagnostické schopnosti. Pacientův stav se zhoršuje, House bojuje se svou nedůvěrou a musí věřit svému týmu, že dokáže přijít na diagnózu. A Houseova noha přestává bolet.