Září 2008

BATHORY - historie 1

28. září 2008 v 10:44 | domi |  Bathory
Erzsébet Báthory - Alžběta Báthory, narozená 1560, patřila k jednomu z nejvýznamnějších uherských šlechtických rodů, jehož příslušníky byli i polský král Štefan Báthory či sedmihradský kníže Gabriel Báthory. V neméně významném postavení, ve funkci vojenského poradce císaře Rudolfa II. Habsburského, byl také její manžel František Nádasdy, za něhož se provdala jako patnáctiletá. Porodila mu pět dětí, dcery Anna a Katarína a syn Pavel se dožili dospělosti, Andrej a Orsloya zemřeli v útlém věku. Manžel František podlehl roku 1604 následkům válečného zranění.
Alžběta žila v době mocenských a náboženských válek a její život, posléze jako vdovy vlastnící obrovský majetek, skutečně nebyl lehký. Uhry byly rozdělené na habsburskou a osmánskou říši, hlavním městem Uher byla Bratislava. Do tzv. Horních Uher patřilo Slovensko i část Polska, území na východě tvořilo knížectví Sedmihradské, kterému vládl sedmihradský kníže a polský král Zikmund Báthory a později jeho synovec Gabriel. Až do začátku Patnáctileté války s Turky v roce 1591 byly vztahy mezi Habsburky a osmánskou říší v podstatě mírové. V rozpoutání vojny s Turky hrál na straně uherské politiky významnou roli také Alžbětin manžel František Nádasdy. Původní plány ale skončily fiaskem, Turky se definitivně vytlačit nepodařilo, země byla neustálými válečnými útrapami vydrancovaná, Sedmihradsko rozvrácené. V posledních válečných letech (1604-1606) propukla de facto občanská válka, kdy István Bocskai bojoval nejen za ukončení vojenského konfliktu s Turky, ale také za svobodu protestantského vyznání, tedy proti habsburským snahám o rekatolizaci země. Obojí končí až roku 1606, nicméně i nadále na celém území pokračuje vnitřní boj mezi stoupenci Habsburků a uherskou šlechtou.
Legenda o Alžbětě Báthory ji celému světu představuje jako krutou hraběnku, která vraždila panny, aby se koupala v jejich krvi a tak si zachovala věčné mládí. Nejen to - s pomocí některých svých služek nevinná děvčata týrala hořícími svíčkami, rozpáleným železem či v mrazu polévala ledovou vodou.
Stížnosti na ni se dostaly až ke sluchu panovníka, který nařídil palatinovi Juraji Thurzóvi, aby celou věc vyšetřil. K odhalení těchto údajných zločinů skutečně hlavním dílem přispěl právě Thurzó, který svému příteli Františkovi slíbil, že po jeho případné smrti bude jeho rodinu ochraňovat. Zpočátku se snažil chránit na tu dobu obrovský majetek rodiny Nádasdyů a Alžběta byla přinucena sepsat testament ve prospěch svých dětí. Za nějaký čas se však neohlášen náhle objevil na jejím sídle v Čachticích a údajně ji přistihl přímo při činu. Okamžitě nařídil vyšetřování, ale stejně rychle je také ukončil. Před soudem vypovídalo množství svědků, soud s Alžbětou se ovšem nikdy nekonal. Její usvědčení pomocníci skončili na popravišti, ona byla uzavřena do jakési "vyšetřovací vazby", internována do věže čachtického hradu, kde po čtyřech letech roku 1614 zemřela, aniž by se dožila jakéhokoli rozsudku.
Kdo vlastně ve skutečnosti byla Alžběta Báthory? Opravdu "krvavá hraběnka", jak ji nazývají někteří historici? Nebo na svou dobu velmi vzdělaná žena ovládající několik jazyků a vážně se zajímající o přírodní léčitelství? Půvabná osoba vybraného vkusu a současně natolik bohatá, že iritovala mnohé šlechtičny svými originálními róbami ušitými pro ni až v Itálii? Sadistická vražedkyně, anebo oběť tehdejších poměrů plných temných intrik, které upředl kdosi mocný, bažící po jejím pohádkovém majetku? Krutá, nemilosrdná vladařka či zranitelná, osamělá vdova, případně obojí?
Z Čachtického hradu, který měl pověst nejnedobytnějšího sídla v celé středovýchodní Evropě, zůstaly jen ruiny. Čachtický zámeček v podhradí zmizel úplně. V malé obci se dnes nachází jen muzeum, vlastnící pouze jediný portrét někdejší panovnice celého regionu, Alžběty, portrét dosti pochybné umělecké kvality, podle kterého se nedá pořádně určit ani její věk. Smyslně na nás hledí smutná, zádumčivá tvář, přísně sevřené rty napovídají, že se jedná o energickou ženu, zatímco velké oči prozrazují její smělost a smysl pro romantiku…

BATHORY - kniha

28. září 2008 v 10:19 | domi |  Bathory

 Bathory

img
Alžběta Báthoryová Oběť, nebo vrah? Postava Alžběty Báthoryové (1560-1614) alias Čachtické paní, po staletí tradovaná jako krvelačná hraběnka koupající se v krvi nevinných panen, získává v historickém velkofilmu Bathory mnohem širší rozměr. Scenárista a režisér Juraj Jakubisko se zabýval hlavní hrdinkou příběhu po mnoho let, studoval historické prameny, diskutoval s historiky, pátral po dobových artefaktech vážících se k její osobě, aby posléze svým nezaměnitelným filmovým rukopisem vytvořil velkolepý portrét sice kontroverzní, avšak grandiózní osobnosti uherské šlechtičny, která vlastnila majetek větší než sám král, odvážila se čelit mocenskopolitickým intrikám a dokázala neohroženě spravovat svá území pustošená opakovanými válečnými střety a jejich následky.
Stejně tak kniha o filmu Juraje Jakubiska nabízí čtenáři obě strany životního příběhu Alžběty Báthoryové, její rodiny i jejích protivníků, objasňuje jej na pozadí kruté doby končícího středověku a dobových zvyklostí, zasazuje jej do širších historických souvislostí a samotný film přibližuje pozvánkou na místa tehdejších událostí i místa filmová. O zákulisí natáčení mnohé vypovídají rozhovory s hlavními filmovými představiteli a dalšími tvůrci, včetně Juraje Jakubiska a producentky monumentálního filmového projektu Deany Jakubiskové-Horváthové. Sám režisér provází knihou prostřednictvím svých úvah k jednotlivým kapitolám a v závěru knihy nastiňuje své osobní krédo filmového tvůrce.
Propojení výpravné knihy s filmem dokreslují obrazové záběry, reprodukce dobových dokumentů a unikátních ilustrací z filmového deníku Juraje Jakubiska. Stačí tedy obrátit první list a ponořit se do výlevů nenávistné obžaloby, nebo naopak vášnivé obhajoby Alžběty Báthoryové, zamyslet se nad fakty dodnes obestřenými rouškou tajemství, nechat se vést linkou dějinných souvislostí i okouzlit magickými ingrediencemi přenesenými z filmového plátna.
Knihu vydala Česká televize, Edice ČT v roce 2008.
Formát: 208 x 254 mm
Vazba: vázaná s přebalem
 Počet stran: 200
 Prodejní cena včetně DPH: 499,- Kč

4400 Návrat,2 části

28. září 2008 v 10:02 | domi |  info1

1x01 - The Return (Návrat, 2 části) [Pilot]

Premiéra: 11.července 2004
Scénář: Scott Peters a Rene Echevarria
Režie: Yves Simoneau
Obsah epizody: Když kometa, mající bezpečně proletět kolem Země, náhle změní kurz, zdá se, že bezprostřední zničení lidské civilizace je nevyhnutelné. Země po celém světě vypouštějí nukleární střely, jenž mají za úkol zničit kometu dříve než ona zničí planetu, avšak překvapivě nemají střely na letící objekt žádný vliv. Nejedná se totiž o kometu! Světelná koule vstoupí do atmosféry a ve chvíli, kdy to vypadá, že lidstvo potká stejný osud jako dinosaury, koule zpomalí a zůstane se vznášet nad zemí. Brzy poté dosáhne intezita světla koulí vyzařujícího obrovské intenzity, exploduje a zanechá po sobě 4400 lidí - muže, ženy i děti všech věkových kategorií. Všechno to jsou pohrešované osoby z celého světa z období před 50-ti lety až do nedávné současnosti - a nikdo z nich nezestárl ani o den od doby, co byli naposled spatřeni. Všech 4400 osob bylo nejprve sesbíráno, uvrženo do karantény a nakonec propuštěno zpět ke svým rodinám. Avšak snaha navázat na jejich přerušený život se nezdá být zcela jednoduchá. Brzy po propuštění z karantény se totiž nekteří navrátilci začnou potýkat se svými novými, nevysvětlitelnými a pro některé i neovladatelnými schopnostmi. Je na Tomu Baldwinovi a Dianě Skouris, dvou agentech Spojených Států, aby rozluštili záhadu obklopující 4400 unesených.
Hrají: JOEL GRETSCH - Tom Baldwin JACQUELINE MCKENZIE - Diana Skouris MAHERSHALALHASHBAZ ALI - Richard Tyler LAURA ALLEN - Lily Moore PATRICK FLUEGER - Shawn Farrell CHAD FAUST - Kyle Baldwin KAJ-ERIK ERIKSEN - Danny Farell BROOKE NEVIN - Nikki Hudson PETER COYOTE - Dennis Ryland MICHAEL MORIARTY - Orson Bailey CONCHITA CAMPBELL - Maia Rutledge LORI TRIOLO - Linda Baldwin CHILTON CRANE - Susan Farrell ANDREW AIRLIE - Brian Moore GARWIN SANFORD - Adam Kensington JASON LOW - Sid Stradner TERRY CHEN - Colin Chen JESSE HUTCH - Brad Rossi ROSS DOUGLAS - Gregory Kensington SHEILA PATERSON - Elizabeth Bailey ERIC BREKER - Kenneth Griffin EILEEN PEDDE - Patty Griffin GENEVIEVE BUECHNER - Heidi Moore ADRIAN HOLMES - Lt. Payton ROGER HASKETT - Maia'ss Father CARRIE ANN FLEMING - Maia's Mother KEITH MARTIN GORDEY - Alan Kushner PAMELA HART - ALCU Lawyer PATTI ALLAN - Barbara Yates LINK BAKER - Air Force Officer KARIN KONOVAL - Dr. Emily Sanford JOHN DESTRY - Homeless Man CAMERON CRONIN - Process Server JAN BOS - Quarantine Official JOCELYNE LOEWEN - Secretary DARYL SHUTTLEWORTH - Announcer One NICHOLAS VON ZILL - Middle-Aged Man GABRIEL PATRICH - Older Man JULIUS CHAPPLE - Young Man CHRISTINA JASTRZEMBSKA - Older Woman LAYLA AZLIZADA - Young Woman CALVIN LEE - Newscaster/China NIMET KANJI - Newscaster/Africa PARM SOOR - Newscaster/India MANAMI HARA - Newscaster/Japan NICOLA CROSBIE - Announcer Two CHRIS KALHOON - Reporter

4400 Ztracených a objevených

28. září 2008 v 9:57 | domi |  info1
Denně vídáte na stránkách novin a v televizi fotky pohřešovaných osob.A při pohledu na ně vám vždy proběhnou hlavou jen ty nejhorší možné scénaře, odkoukané z kriminálních seriálů.Jenže zmizet ze světa se dá mnohem více způsoby, než si dokážete představit.
4400 ztracených a objevených
DĚJ
Od 40. let 20. století až po nedávnou minulost jsou záhadně unášeni lidé. Spoustu lidí. 4400 lidí. Jednoho dne se pod záštitou padajícího meteoritu všech 4400 lidí vrátí zpět na Zem. Do současnosti. Nikdo z nich však nezestárl ani o den a nikdo z nich si na nic nevzpomíná. Jakoby ty roky přeskočily. Všech 4400 unesených je ale obdarováno záhadnými vlastnostmi. Někdo umí léčit dotekem ruky, někdo má neuvěřitelnou sílu, jedna málá unesená má dokonce schopnost vidět do budoucnosti a předvídat co se stane. Jak se se všemi těmito věcmi dokáží vyrovnat? Budou se schopni zařadit zpět do normálního života? A kdo jsou vlastně únosci? To vše se dozvíte v tomto skvělém seriálu...

Přívěšek

28. září 2008 v 9:42 | domi |  Zajímavosti 102

Nakreslení triquetry

28. září 2008 v 9:35 | domi |  Zajímavosti 102
Pátrala jsem pátrala, až jsem vypátrala tento návod. Je lehký a určitě ho zvládnete.
1.) Vytvořte si někde uprostřed bod A. Do něj zapíchněte kružítko o poměru tak asi 4 cm a vytvoříte kružnici.

2.)Nad bodem A si vytvořte bod B a vytvořte stejnou kružnici. To znamená , že pokuď jste rýsovali se 4.cm tak narýsujte kružnici o poměru taky 4 cm. Vznikly dva průsečíky.

3.)Nejdříve do jednoho z průsečíku zapíchněte kružítko. Však pozor! Poloměr musí být větší než předešlý. Doporučuji 5,5cm. Opakujete i na druhé straně.

4.) Vyberte si místo pro bod(musí být dole) a pojmenujte jej bod E. Udělejte kružnici v mém připadě o poloměru 5,5 cm.

5.) Měli by jste již poznávat Triquetru, nyní ji stačí jen obtáhnout. A je na světe!

knihy o čarodějnictví

27. září 2008 v 13:37 | domi |  čarodějnictví a magie
Tady uvedu knihy,které se vztahují k magii
Autor - Název knihy
Austen Atkinson Ztracené civilizace
Marcela Košanová Čarodějnický slabikář
Anne Christie Tajemná magie starověkého egypta
Raymond Buckland Velká učebnice čarodějnictví a magie
Silver Ravenwolf Mladé čarodějnice (wicca pro novou generaci)

svatby a pohřby v seriálu čarodějky

27. září 2008 v 11:40 | domi |  O čem to je1
Zasnoubení Lea a PiperDíl: 302 magic HourTyp: SVATBA První pokus Lea a Piper o "svatbu". Podle knihy se tento obřad jemnuje zasnoubení a sestry ho chtěli provést proti vůli Starších. Ti také obřad zarazili. Oddávala Penny.
Temná Svatba PrueDíl: 313 Bride And GloomTyp: SVATBA Prue je velekněžkou Dantalion donucena k temné svatbě, aby se sestry staly zlými a ona získala přístup ke Knize stínů.
Svatba Piper a LeaDíl: 315 Just HarriedTyp: SVATBA Dlouho očekávaná svatba Lea a Piper se konala nadvakrát. První svatbu překazila Prue na motorce, ale napodruhé se vše podařilo. Svatby se účastnili také Phoebe, Prue, Darryl, Cole, Patty, Victor a Penny.
Pohřeb PrueDíl: 401 Charmed Again, part 1Typ: POHŘEB Démon Shax zabil Prue a všechny pokusy o její záchranu byly marné. A tak jí byl uspořádán pohřeb, který se konal v jednom kostele. Krom rodiny se ho účastnil i Darryl a Paige.
Svatba PhoebeDíl: 415 Marry go-roundTyp: SVATBA Další dvojitá svatba. Díky Colovým intrikám první světlou svatbu překazil démon Lazarus. V mauzoleu na hřbitově pak byla provedena svatba temná.
Korunovace Colea a PhoebeDíl: 419 We're Off To See The WizardTyp: KORUNOVACE Cole se stal novým Zdrojem a Phoebe přijala nový osud a stala se jeho Pekelnou královnou. Korunovace probíhala v podsvětí a oba museli složit přísahu. Po jejím složení získali všechnu sílu vládců podsvětí.
Coleovy sté narozeninyDíl: 512 Centeinial CharmedTyp: NAROZENINY Cole měl své sté narozeniny a nemohl dostat lepší dárek, než moc Avatarů. S její pomocí změnil realitu, získal phoebe zpět a jeho oslava se konala ve velkém stylu a účastnila se jí velká spousta démonů.
Svatba Paige a GlenaDíl: 513 ObssesionsTyp: SVATBA Paige napdaená posedlostí přinutí pomocí lsti svého nejlepšího přítele z dětství Glena, aby si ji vzal. Naštěstí na to Leo přijde včas a všemu zabrání.
Pipeřiny narozeninyDíl: 612 Prince CharmedTyp: NAROZENINY Pipeřiny narozeniny se trochu zvrhly a došlo na nich i k dortové bitvě. Sestry jí jako dárek přičarovaly dokonalého muže, ale ten o půlnoci zmizí. Hostiny se účastnil i Darryl a Sheila.
Pohřeb sesterDíl: 801 Still Charmed & KickingTyp: POHŘEB Když sestry přemohly Zankoua, předstíraly vlastní smrt a tak jim byl udělán pohřeb. Konal se přímo v domě. Kromě přeměněných sester a Lea se ho účastnil Victor, Elise a Dex.
Svatba Paige a HenryhoDíl: 816 Engaged And ConfusedTyp: SVATBA Po několika měsíční známosti s policistou Henrym se s Paige rozhodli, že se vezmou. Svatba se konala v Halliwellovic domě a účastnily se jí Piper a Phoebe a taky Billie.
Svatba Phoebe a CoopaDíl: 822 Forever CharmedTyp: SVATBA I Phoebe nakonec dostála svého štěstí. Zamilovala se do Amora Coopa, kterého Starší poznali, aby jí pomohl znovu najít lásku, což se mu tedy povedlo. =) Novomanžele oddával Anděl Osudu.

kniha stínů- kouzla 8 série

27. září 2008 v 11:37 | domi |  po celých řadách
1.Still Charmed & Kicking (Zpět v plné síle)
Kouzlo na změnu vzhledu \\ By PhoebeVolám prastaré síly, ukryjte nás teď na delší čas. Skryjte nás dobře a důkladně, ale ne před naší rodinou.

kniha stínů-kouzla 7 série

27. září 2008 v 11:36 | domi |  po celých řadách
1.Call to Arms (Volání do Zbraně)
Svatba Christy a Jeevana \\ by kněz …..kteří jsou tady, aby položili základ jejich manželství na Zemi. V přítomnosti posvátného ohně a mezi svou rodinou a přáteli.
Hinduistický obřad \\ by kněz Vignesh variaia varadaia sukhapriyaya, yakundendutusharahara dhawala, om, sahana vavatu... Vignesh variaia varadaia sukhapriyaya, yakundendutusharahara dhawala, om, sahana vavatu... ...a teď je kruh symbolem Země, slunce a vesmíru, volám na bohy, stvořitele všeho, aby požehnali tomuto posvátnému svazku a posvětili je ... Motivační síla za božskou, síla božské vášně navždy. Síla lásky.
Kouzlo, které dalo Piper a Lea do pořádku \\ Paige Voláme na smrtelníky na Zemi a Bohy, kteří nás řídí, ale zde už být nesmí. Hledáme Boží sílu, která je oddělí a osvobodí.

kniha stínů- kouzla 6 série

27. září 2008 v 10:58 | domi |  po celých řadách
1.Valhalley of the dolls, part 1 (Valkýry z Valhaly, první část)
Kouzlo na zničení Trok démona \\By PhoebeZ jiných světů, blízkých i vzdálených, ať démon dvouhlavý, zas zmizí v nich!
Kouzlo na obnovení Pipeřiny paměti \\By PaigeSpoutané síly a city, v srdci čarodějky ukryté, pomoc jí muka překonat, paměť, ať řekne své!

kniha stínů-kouzla 5 série

27. září 2008 v 10:57 | domi |  po celých řadách
1. A witch´s Tail, part 1 (Malá mořská čarodějka 1)
Kouzlo na nalezení mořské panny \\ By MořibabaVodo, ze všech moří vzejdi, tu jež unikla mi, na zemi najdi. Jdi tam, kde vichry nesou zkázu, pak desetkrát na ni padni jak za starých časů!
Kouzlo na přenesení se k Mořibabě \\ By The power of ThreeVoláme čarodějné síly mocné, najděte sídlo moři baby nestné, Zaměřte chi, ať čakry se naplní, přes kruté moře nás zaveďte k ní!

kniha stínů kouzla- 4 série

27. září 2008 v 10:55 | domi |  po celých řadách
Kouzla 4. série
1. Charmed Again (Znovu čarodějky 1)
Kouzlo na zničení Shaxe \\ By The power of ThreeDuchu vzdušných vírů, tady nemáš sílu nezůstaň tu se svým zlem, smrt tě s tímhle kouzlem vem
Kouzlo na obživnutí Prue 1. \\ By PiperV tuto noc a v tuto chvíli, vzývám vás staré síly Vraťte mi mou sestru, a vraťte nám moc tří
Kouzlo na obživnutí Prue 2. \\ By PiperPovstaň čarodějek moci sílo, ať povzneseš naše dílo Vzývám tě vrat se k nám, ať zas všechnu sílu mám Krev za krev vzývám tě, krev za krev zpět volám tě
Kouzlo na vyvolání ducha \\ By PiperSlyš má slova, slyš mé steny, duchu mrtvé z druhé strany, zjev se po mé pravici, překroč věčnou hranici
Ukázka kouzla na zbavení se inspektora \\ By PennyVem ho pryč, pryč ho vem, zbav nás ho, dej pod zem
Kouzlo na zbavení se inspektora \\ By PhoebeMy voláme duchy ke zla produktu, ať ho přenesou hned do ... Timbuktu!

kniha stínů- kouzla 3 série

27. září 2008 v 10:53 | domi |  po celých řadách
1. The Honeymoon's Over (Po líbánkách)
žádná kouzla

kniha stínů-kouzla 2 série

27. září 2008 v 10:51 | domi |  po celých řadách
1. Witch Trial (Zkouška)
Kouzlo na zničení Jeremyho \\ Vyvolaly všechny tři sestryMoci tří svoboda patří, moci tří svoboda patří, moci tří svoboda patří.
Kouzlo na zničení Bubuláka \\ Vyvolaly Phoebe s PiperJsem světla svit, kterému se nelze postavit, vrať se do temnot, kde stíny dlí, tam je tvé věčné obydlí. Ať nad tebou se zavře zem, tu nekonečnou noc sebou vem.
Kouzlo na poražení Nicholase \\ Vyvolala PruePelyňku, mymózo, oměji vlčí, démon ten nechť hrůzou skučí, roznes jeho údy do všech stran, teď je vin, už není zván.
Kouzlo na vyvolání moci tří \\ Vyvolaly všechny tři sestrySlyšte slova čarodějek, tajemství skrytá v noci, vzýváme nejstarší z Bohů, zdroj kouzelné moci. V této noci a v této chvíli voláme starodávné síly. Slyšte slova čarodějek, tajemství skrytá v noci, vzýváme nejstarší z Bohů, zdroj kouzelné moci. Slyšte slova čarodějek, tajemství skrytá v noci, vzýváme nejstarší z Bohů, zdroj kouzelné moci. V této noci a v této chvíli voláme starodávné síly. V této noci a v této chvíli voláme starodávné síly. V této noci a v této chvíli voláme starodávné síly.

kniha stínů-kouzla 1 série

27. září 2008 v 10:48 | domi |  po celých řadách
1. Something Wicca This Way Comes (Všechno zlé pro něco dobré)
Kouzlo na vyvolání Moci tří \\ Vyvolala PhoebePoslyš řeč čarodějek, tajemství co skrývá noc, poznej jména nejstarších Bohů, slova těch nejsilnějších kouzel, svědkem je mi tato chvíle, obracím se k staré síle, dej velkou moc nám sestrám třem, chceme mít moc, dej nám sílu!
Kouzlo na zničení Jeremyho (nefungovalo) \\ Vyvolala PiperLáska se rozplyne a zmizí z mého života, a z mého srdce. Nech mě být Jeremy a už se nikdy nevracej!
Kouzlo na zničení Jeremyho (fungovalo) \\ Vyvolaly všechny tři sestryTři spolu stojí, síly si spojí! Tři spolu stojí, síly si spojí! Tři spolu stojí, síly si spojí!

rituály z filmu čarodějky (the craft)

27. září 2008 v 10:40 | domi |  film
Základní zaříkávání
Teď je ten čas,
Teď je ta hodina,
Moje/Naše je kouzlo,
Moje/Naše je síla.
Říkáme minimálně sedmkrát.
Červená svíčka je pro lásku.


Zasvěcovací rituál
6xřekni:Země,vzduch,oheň,voda.
Poté si dáte postupně jedna po druhé athame na krk a ta ,jenž nemá athame na krku řekne:
"Nalehni raději na toto ostří než ,abys vstoupila do tohoto kruhu s bázní v srdci.Jak do něj vstoupíš?" (ta jenž má athame na krku by měla odpovědět):"S čistou láskou a nezkalenou vírou."
Po té se obě políbí pak to tak pokračuje podle počtu osob.Pak "vůdkyně" řekne:
"Jak nahoře,"(přitom ukáže špičkou athame směrem k nebi)
"Tak i dole." (přitom zabodne athame do země)Možné pokračování zasvěcovacího rituálu
Vezmeme kalich/pohár a do něj nalijeme červené víno pak každá si athamem píchne do ukazováčku (je jedno jakého) a krev kápne do kalichu/poháru s vínem. Potom si každá vezme kalich/pohár a řekne: "Přijímám krev svých sester a s ní schopnost ______________________"
(teď řeknete schopnost ,kterou chcete přijmout) Po té se napijete z poháru/kalichu a řeknete: "Staniž se!" Po té předáte pohár/kalich dál. Až se všichni napijí a vysloví schopnost tak všichni společně několikrát řeknou: "Staniž se!"

Lehká jako pírko, tuhá jako kláda.
Jedna si lehne (na záda) a ostatní se posadí kolem ní a dají: Nejdřív prostředník a ukazovák dáte do spodu,opatrně pod její tělo.Teď si musíte představit,že je neskutečně lehká jako by byla naplněná vzduchem.Teď řekněte:,,Lehká jako pírko, tuhá jako kláda." (Teď toto opakujte minimálně 13x nebo dokud se "neodlepí"od podlahy)

Iluze
Vytvořit iluzi tak dokonalou ,že oklame přihlížející, je jedna z nejstarších forem magie.Potřeby:
1)Budete potřebovat stolek.(máte-li oltář)
2)jednu velkou červenou svíci
3)květy nějaké rostliny (je-li možno tak růžové)Postup:
Na stolek nebo oltář nakreslete pentagram kolem něj i na něj a přes něj rozložte květy rostliny.Do středu (pentagramu) postavte červenou svíčku a zapalte ji. Teď ruku dejte nad plamen a řekněte:,,Co se má stát," potom položte ruku na květ, který je v pentagramu a řekněte:
"Ať se stane."Pak dejte ruce křížem(jako egyptští faraóni po smrti) potom pomalu jeďte rukama směrem k hlavě(zkřížené ruce se pomalu uvolňují skoro až do úplného vzpažení a při tom říkejte:,,Zhmotni se kouzlo, vstup mi do očí."Teď na oči přiložte obě dlaně (každá dlaň na jedno oko - pravá na pravé,levá na levé) potom řekni:,,Volám tě silou třikrát tří." Teď pomalu zvedněte ruce skoro do vzpažení a řekněte:,,Co má se stát,ať se stane."


Poučení
Skutečná magie není černá ani bílá,taková je i celá příroda,krutá i milující,obojí najednou.
Dobro nebo zlo je jen v srdci čarodějky .Život má svou vlastní rovnováhu.


Základní duchovní pravda
Ať uděláš cokoli(v), třikrát se ti to vrátí.
(Čiň ostatním tak,jak bys chtěl,aby oni činily tobě.)

ILUZE
Aneb jak to udělat,aby ostatní viděli to co ty chceš
Mysli na to ,co chceš,aby (určité osoby) viděli a při tom říkej:,,Silou třikrát tří vstup jí/jim do očí,vstup jim do očí ."(řekněte minimálně 2x)
Pozn.:říkejte vždy tolikrát, kolik je osob
(i když je jedna osoba řekněte to dvakrát)

Vyvolání démona (MANNONA)Oběti:
Východ, vzduch-had (had je nesmírně mocná bytost,musíte ho ctít)
Jih,oheň-motýl
Západ,voda-rybka (klaun)
Sever,země-ptákTeď utvořte kruh z hořících svíček a uprostřed rozdělejte oheň.Pokračuje se voláním čtyř stranVolání čtyř stran
Postavte se vždy na tu stranu, kterou vyvoláváte a ruce dejte takto:
A říkejte:
Východ
,,Pozdrav ochráncům strážných věží východu, síly vzduchu a myšlenky. Slyšte nás (mě)!"
Jih
,,Pozdrav ochráncům strážných věží jihu, síly ohně a cítění. Slyšte nás!"
Západ
,,Pozdrav ochráncům strážných věží západu, síly vody a intuice. Slyšte nás!"
Sever
,,Pozdrav ochráncům strážných věží severu, síly matky země. Slyšte nás!",,Vůdkyně"
,,Pomoc nám v předvečer máje v našem magickém díle. Mocný hade vládce temnot strážce krutého moře. Ukaž nám svou slávu, ukaž nám svou sílu. Modlíme se k tobě, modlíme se k tobě vzýváme tě!
Ó svatý vyslyš nás,slyš naše volání, na de vše moudrý, dej nám své umění,voláme tě k sobě, propuč nám svou sílu, ukaž nám svou sílu,vzýváme tě, vzýváme tě, vzýváme tě,Mannon tě prostoupí."
Vyvolání démona - verze 1
Zvedněte ruce nad hlavu
,,Pozdrav ochráncům strážných věží severu, síly matky země, vzývám tě, vzývám tě."


Pro konec v pokoji
5x řekněte:
,,Teď přijde konec, ať zemře v pokoji."


Vyvolání démona - verze 2
,,Pozdrav ochráncům strážných věží severu, silou matky země tě, tě vzývám, (5x)vzývám tě Mannone

Zakletí osoby, aby nikomu neškodila
Vezmeme fotku a začneme ji omotávat stužkou a při tom říkáme: ,,Zaklínám tě _____________________ (jméno osoby jenž zaklínáte) jednou provždy, abys neškodila ani jiným ani sama sobě." Toto říkáme dokud stužkou celou fotku neomotáme